FinExpert.e15.cz

MasterCard zavedl Evropě platební kartu pro výplatu sociálních dávek

Nová karta MasterCard představuje program, který přinese úspory nákladů a sníží požadavky na administrativu.
Společnost MasterCard Europe představila první platební kartu pro výplatu sociálních dávek založenou na čipu EMV v Evropě, a to společně s ruskou vládou a ruskou bankou Ural Sib.

Podle pilotního projektu bude vytvořena co-brandová platební karta pro příjemce sociální podpory v Rusku, včetně studentů, penzistů, příslušníků ozbrojených sil a státních zaměstnanců. Prostřednictvím této karty budou moci jednoduše a efektivněji čerpat sociální výhody, jakými jsou například bezplatná městská doprava a levnější léky. Kartu mohou využívat například také k platbám za elektřinu. 

Poprvé v Evropě bude čip EMV v platební kartě bezpečně uchovávat osobní údaje o příjemcích sociální podpory, kterým umožní získat okamžité sociální výhody prostým použitím karty namísto různých forem dokumentování. Očekává se také, že program této karty sníží pomocnou administrativu, sníží tedy náklady a ušetří čas.

Karta MasterCard pro výplatu sociálních dávek využívá současnou čipovou technologii, což znamená, že na kartě může být uloženo hned několik druhů sociální podpory, které mohou být příjemci podpory ihned zaktivovány. Ruský systém sociální podpory je v současné době spojen se složitým a nákladným zpracováváním, takže čipová karta s více možnostmi použití je dobrým řešením.

Novou kartu budou vydávat banky. Díky osobním údajům, které budou na kartě uloženy, ji budou moci držitelé využít při nárocích na sociální podporu.

Technologie OneSmart, která byla v případě této karty použita, má potenciál k tomu, aby vládám a spotřebitelům v Rusku přinesla značné výhody. Program nové karty podporuje přechod od systému sociální podpory založeném na papírování k úsporné elektronické infrastruktuře s menšími požadavky na administrativu. V Rusku se již používá v oblastech jako doprava, zdravotní péče, platby domácností za energie a telekomunikace. Čipová technologie však umožňuje, aby bylo v budoucnu přidáno mnohem více prvků.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

No jo
Rada
17. 11. 2006, 14:16

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená