FinExpert.e15.cz

MASTERCARD: Za co lidé utratí 100 000 Kč během 60 minut?

Mají lidé při rychlé útratě více na mysli sebe nebo své blízké? Za co nejvíc utrácejí? Pět výherců soutěže MasterCard popisuje, jaké to je utratit 100 000 Kč během jedné hodiny.

Pět výherců soutěže MasterCard si v druhé polovině prosince vybralo svou výhru – ve zvoleném obchodním centru prožili 60ti minutovou nákupní horečku, během které mohli utratit až 100 000 Kč. Podle čtyř z pěti výherců se takováto suma nejlépe utratí za elektroniku. Pan Martin (40) utratil největší část výhry za LCD televizor. Při nákupech ale nemyslel jen na sebe - notebook v hodnotě 20.000 Kč věnoval pod „Strom splněných přání“ jednomu z dětí z dětských domovů.

Těší mě, že tato kampaň motivovala držitele karet Maestro k častějšímu používání své karty. Výhercům upřímně blahopřeji a všem držitelům našich karet přeji nádherné svátky a krásný rok 2008,“ uvedl Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu.

Počet plateb kartou se u výherců pohyboval kolem 200 plateb kartou Maestro za měsíc. Pan Libor (31) přitom uvedl, že se o soutěži dozvěděl až ke konci soutěžního období a množství plateb tedy kvůli výhře v podstatě nenavyšoval. Všech pět výherců soutěže se shodlo, že hlavními výhodami platby kartou je, že u sebe nemusí nosit hotovost, stejně jako, že s kartou mají neustále k dispozici všechny finanční prostředky na svém účtu.

A za co vítězové soutěže utratili svou výhru? Tři z pěti uvedli, že nakupovali především dárky pro své blízké. Druzí dva si za výhru splnili i část svých snů. Všichni výherci se ale shodují, že nákupy měli promyšlené. „Kdybych vybíral zboží impulzivně, nepodařilo by se mi nakoupit tak hezké dárky,“ uvedl jeden z vítězů. Všichni se také shodli, že by pro ně nebylo obtížné utratit během jedné hodiny i mnohem vyšší částku.

Soutěž společnosti MasterCard, která probíhala v období od 10. září do 30 října 2007 podporovala platby kartami Maestro. Každý držitel platební karty Maestro, který ve zmíněném období použil svou kartu k platbě za zboží či služby v minimální hodnotě 50 Kč, byl do soutěže automaticky zařazen. Výherci se stalo pět držitelů karet Maestro, kteří v soutěžním období uskutečnili nejvyšší počet plateb kartou. Výhercům soutěže financovala společnost MasterCard nákupy ve vybraném obchodním centru až do výše 100 000 Kč. Veškeré nákupy ale musely proběhnout během 60 minut.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená