FinExpert.e15.cz

MASTERCARD: V Evropě se v prvním čtvrtletí 2007 se objem plateb zvýšil o 15,2 %

V prvním čtvrtletí roku 2007 zaznamenal MasterCard Worldwide v Evropě nárůst objemu plateb kartou a výběrů hotovostí o 15,2 % na 141 miliard USD.

Nárůst objemu plateb kartou byl doprovázen 15,9% růstem objemu nákupů v Evropě na 104 miliardy USD. Tento nárůst způsobil zvyšující se objem transakcí, které stále větší počet držitelů karet MasterCard jejich prostřednictvím realizuje.

Za první čtvrtletí roku 2007 se s pomocí karet MasterCard uskutečnilo celkem 1,28 miliardy transakcí. Tento objem představuje 13,4% nárůst v porovnání se stejným obdobím roku 2006.

Společnost MasterCard zároveň přizpůsobila debetní kartu Maestro všem podmínkám „Jednotné oblasti pro platby v eurech“ (Single Euro Payment Area – SEPA), která bude zavedena v Evropě v lednu 2008. Debetní kartu Maestro v současnosti v Evropě vlastní 287 milionů držitelů.

K 31. březnu 2007 zákaznické finanční instituce společnosti MasterCard vydaly v Evropě v souhrnu 156 milionů karet MasterCard, což představuje nárůst o 17  % oproti stejnému období v roce 2006. Celkový počet míst, kde se v Evropě karty akceptují, činí 7,8 milionu. Počet karet značek Maestro a Cirrus vzrostl v Evropě na 287 milionů a zaznamenal tak 5% nárůst oproti stejnému období v roce 2006. Karty Maestro a Cirrus jsou v Evropě přijímány na 6,47 milionu míst.

„Tato čísla představují hmatatelný důkaz o trvalém a rostoucím významu evropského regionu pro celosvětový obchodní úspěch společnosti MasterCard. A co je důležitější, dvojciferný růst v Evropě nevychází pouze z dobře zavedených trhů jako je Velká Británie, Francie a Německo, ale stále více k němu přispívají také země střední a východní Evropy,“ řekl Javier Perez, prezident společnosti MasterCard Europe.

Inovace a vynikající kvalita jsou z hlediska produktového vývoje a marketingu ústředními motivy evropské obchodní činnosti společnosti MasterCard. „Naše schopnost vytvářet nové způsoby plateb vede k tomu, že stále více lidí používá karty MasterCard raději než finančně náročnější hotovost. Zajímavé inovace, které přinášíme, jsou tak  prospěšné jak pro držitele karet a maloobchodníky, tak i pro banky,“ dodává Perez. 
„V březnu přispělo k posílení našeho vedoucí postavení v oblasti bezkontaktních plateb uskutečnění první karetní OneSmart MasterCard PayPass transakce v Evropě, konkrétně v restauraci McDonald´s ve Švýcarsku. Zákazníkům tak bude k nakupování v restauracích McDonald´s ve Švýcarsku stačit pouze jednoduše načíst  kartu MasterCard  na čtečku PayPass.“

„Inovace však není omezena pouze na vývoj produktů. V březnu jsme vytvořili nový účinný marketingový program sponsoringu fotbalového mistrovství Evropy UEFA EURO 2008. Tento program poskytuje našim partnerským bankám přístup k řadě exkluzivních výhod, kterými mohou podpořit značkové debetní karty Maestro v celé Evropě.“

Perez na závěr uvedl: „Společnost MasterCard dlouhodobě podporuje obchod napříč Evropou. Jsme odhodláni využívat naší jedinečné znalosti regionu k neustálému poskytování inovací a dodávání platebních řešení na míru všem našim zákaznickým segmentům.“

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená