FinExpert.e15.cz

MASTERCARD: V Evropě byla překonána hranice 300 milionů vydaných karet Maestro

 

Společnost MasterCard oznámila své provozní výsledky v evropském regionu za 1. čtvrtletí letošního roku. Jedním z nejvýznamnějších úspěchů je překonání hranice 300 miliónů vydaných karet Maestro v Evropě.

Počet karet Maestrovydaných partnerskými finančními institucemi v Evropě meziročně vzrostl o 4,5 % na 301 miliónů. Evropští držitelé karet mohou nyní karty Maestro používat k nákupům v 6,4 miliónech obchodních míst na celém kontinentu.

V meziročním porovnání vykázal evropský region dvojciferný růst hrubé dolarové hodnoty transakcí realizovaných kartami MasterCard (17,4 %), objemu plateb u obchodníků (18,0 %), počtu nákupních transakcí (14,2 %), počtu výběrových transakcí (11,8 %) i počtu vydaných karet (18,6 %).

K 31. březnu 2008 vydaly partnerské finanční instituce v Evropě celkem 185 miliónů karet MasterCard (bez značek Maestro a Cirrus), v prvním čtvrtletí letošního roku uskutečnili držitelé karet téměř jeden a půl miliardy nákupních transakcí a karty MasterCard bylo možné používat na sedmi a půl miliónech akceptačních míst.

Rok 2008 jsme začali skvěle. Vynikající výkon v regionu potvrzuje, že Evropa i nadále hraje hlavní úlohu v celosvětově úspěšném působení společnosti MasterCard. Více než tři sta miliónů karet Maestro v rukách evropských spotřebitelů ukazuje, že konečně vzniká skutečná evropská ekonomika bez hranic. Evropští spotřebitelé berou kartu Maestro jako „elektronické euro“, které jim umožňuje nakupovat na miliónech obchodních míst nejen na evropském kontinentu, ale i na celém světě,“ prohlásil Javier Perez, prezident společnosti MasterCard Europe.

V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl MasterCard v Evropě řady dalších významných obchodních úspěchů:

  • V lednu uzavřel MasterCard Europe významnou smlouvu s Global Payments Europe, s.r.o. o implemetaci bezkontaktní technologie MasterCardPayPass do České republiky a na Slovensko. Uzavření této spolupráce je klíčové pro zavedení technologie bezkontaktních plateb PayPass do těchto dvou zemí.
  • Došlo k dalšímu výraznému rozšíření bezkontaktní plateb pomocí MasterCard PayPass – poprvé byla zavedena platební technologie PayPass využívající mobilní telefony. V lednu Garanti Bank a společnost Turkcell informovaly o projektu, v rámci něhož se v Turecku začaly prodávat první mobilní telefony s bezkontaktní platební technologií PayPass. Projekt „mobilní peněženky“ završí v závěru letošního roku propojení mobilních telefonů vybavených technologií PayPass s kreditní kartou Bonus Trink od banky Garanti;
  • Významnou obchodní událostí tohoto čtvrtletí pro nás bylo rovněž rozhodnutí Royal Bank of Scotland zavést nejnovější platební platformu MasterCard nazvanou MasterCard inControl. MasterCard inControl bude nabízena firemním klientům ve Velké Británii a vydavatelům karet umožní vybudovat individuálně přizpůsobené obchodní a spotřebitelské aplikace.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená