FinExpert.e15.cz

MASTERCARD: Slovensko se stalo svědkem první bezkontaktní transakce MasterCard® PayPass™

Společnost MasterCard ve spolupráci s VOLKSBANK Slovensko přináší na slovenský trh revoluční bezkontaktní technologii MasterCard® PayPass™.

Právě dnes se na Slovensku realizovala historicky první bezkontaktní transakce. První transakce se uskutečnila v restauraci Dubliners Irish Pub za účasti fotografů a novinářů.Kmotrou PayPassu na Slovensku se stala známá slovenská moderátorka Soňa Müllerová.

Pilotní provoz bezkontaktních plateb, který byl dnešním dnem na Slovensku zahájen, je prvním důležitým krokem k dalšímu, širšímu, rozšíření této technologie. V současnou chvíli jsou bezkontaktní platby v Irish Pubu umožněny držitelům platebních karet s dizajnom Euro<26. V říjnu se počítá s rozšířením poskytování platebních karet s technologií PayPass pro všechny klienty VOLKSBANK Slovensko. Bezkontaktní platby tak budou zpřístupněny i držitelům, kteří svým věkem nesplňují podmínku pro vydání karty Euro<26. K projektu bezkontaktních plateb by se brzy měli připojit také další obchodníci a partneři, kteří posunou využití platebních karet i do míst, kde na to doposud nejsme zvyklí. Do konce tohoto týdne bude možné platit bezkontaktně také v některých lékárnách, knihkupectvích, copy centrech či fotoshopech.

Dnešní den představuje revoluci na slovenském trhu platebních karet. Pro společnost MasterCard bylo umožnění plateb pomocí bezkontaktních technologií na Slovensku jednou z priorit pro letošní rok a jsem rád, že nyní můžeme společně s Volksbank přestřihnout pomyslnou cílovou pásku,“ uvedl Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu. „Slovensko je tradičně zemí, která je velmi pozitivně nakloněná novinkám a průlomovým technologiím a nejinak je tomu také v případě bezkontaktních plateb. V regionu střední a východní Evropy je Slovensko po Polsku teprve druhou zemí, ve které došlo ke spuštění technologie MasterCard PayPass. V tuto chvíli je na Slovensku do projektu zapojeno devět obchodníků, kteří budou bezkontaktní platby v horizontu několika dnů akceptovat,“ dodal Ján Čarný.

Jsme velice hrdí, že VOLKSBANK Slovensko je zase jednou při tom, kdy je na Slovensku dosažen další milník v historii platebních karet“, říká Kurt Kapeller, předseda představenstva VOLKSBANK Slovensko. „VOLKSBANK Slovensko je předním slovenským partnerem společnosti MasterCard v oblasti inovativních technologií a designu. Před několika lety jsme se stali první bankou, která klientům nabídla moderní design – průhlednou platební kartu; dnes ve spolupráci s dalšími partnery přinášíme moderní technologii. Je více než symbolické, že tato karta je v první fázi určená mladým, dynamickým lidem, kteří vděčně přijímají každou novinku, a že PayPass přichází jen několik měsíců před eurem, aby odlehčil naše peněženky od mincí a přesunul je do „lehčího“ virtuálního světa.

Situace v České republice

Implementace bezkontaktních plateb na Slovensku probíhá zatím rychleji, než je tomu v České republice. Věřím však, že také čeští držitelé platebních karet se budou moci brzy sami přesvědčit o největších výhodách této technologie, mezi které patří především rychlost, pohodlnost a bezpečnost. Na Slovensku jsou bezkontaktní platby umožněny již od dnešního dne, za čímž stojí především aktivnější přístup slovenských bank. V České republice byly startovní podmínky stejné a záleží jen na jednání s bankami a ostatními partnery. Spuštění bezkontaktních plateb na Slovensku je však důkazem, že se jedná o zcela reálný cíl také pro Českou republiku,“ komentoval situaci v České republice Ján Čarný.

MasterCard® PayPass?

MasterCard PayPass je nová bezkontaktní platební metoda, která umožňuje zákazníkům platit při každodenních drobných platbách rychleji a pohodlněji než při úhradě hotovostí. Technologie PayPass může být součástí jakékoliv MasterCard karty. Při platbě prostřednictvím takovéto karty ji stačí pouze přiložit ke speciální čtečce a je zaplaceno. Není potřeba hledat hotovost, dávat kartu pokladní, protahovat ji čtečkou ani zadávat PIN. U nákupů v hodnotě nižší než 600 slovenských korun (20 euro) není vyžadován ani podpis držitele karty. V případě České republiky bude tato hranice stanovena pravděpodobně na 500 Kč. PayPass je proto ideální v místech, kde je důležitá rychlost, např. ve fast foodech, trafikách, parkovištích či v městské hromadné dopravě.

Bezkontaktní technologie otevírají rovněž nové dveře na poli designu platebních karet. Technologii MasterCard PayPass bude možné zabudovat např. do hodinek, mobilního telefonu nebo klíčenky a používat tyto nosiče k platbám za zboží a služby. Tento způsob plateb již společnost MasterCard úspěšně implementovala například v Turecku, kde je v současné době možné platit prostřednictvím hodinek vybavených touto technologií. Ve Francii a v Norsku se zároveň testuje možnost využití mobilních telefonů podporujících PayPass.

Platební řešení pro bezkontaktní platby představila společnost MasterCard v Evropě jako první a nyní již funguje v řadě zemí, např. v Turecku, ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Německu, Itálii a v nedávné době bylo spuštěno také v Polsku.

Ke konci prvního čtvrtletí letošního roku bylo na celém světě vydáno více než 28 miliónů nosičů technologie MasterCard PayPass. Pomocí tohoto bezkontaktního řešení je dnes možné platit u více než 109 000 obchodníků ve 24 zemích světa. Od 31. července 2008 se k těmto zemím přidává také Slovensko.

Pro více informací o MasterCard PayPass navštivte www.paypass.com nebo www.mastercard.sk

 

  • Bezkontaktní platební technologie MasterCard® PayPass™ rozšiřuje významnou měrou možnosti držitelů platebních karet – drobné platby budou realizovány mnohem rychleji a pohodlněji, než je tomu při použití hotovosti.
  • Držitelé platebních karet Euro<26, jejichž vydavatelem je VOLKSBANK Slovensko, a,s, v spolupráci s CKM SYTS, mohou od dnešního dne realizovat na Slovensku bezkontaktní platby. Obchodníkem, který se stal prvním partnerem tohoto pilotního projektu, je Irish Pub v centru Bratislavy.
  • Díky technologii MasterCard PayPass se platební karty mohou rozšířit do míst, kde na ně doposud nejsme zvyklí. Bezkontaktní platby jsou ideální tam, kde je důležitá rychlost, např. ve fast foodech, trafikách, na parkovištích, v městské hromadné dopravě či v prodejních automatech. MasterCard PayPass umožňuje nejen platby prostřednictvím platebních karet, ale lze ji zabudovat např. do mobilního telefonu, hodinek či přívěšku na klíče.
  • „Spuštění bezkontaktních plateb na Slovensku je důkazem, že se jedná o zcela reálný cíl také pro Českou republiku,“ uvedl Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu.
Další článek



celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

...
...
14. 8. 2008, 20:47

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená