FinExpert.e15.cz

MasterCard představil jednotný platební elektronický systém

MasterCard představil jednotný platební elektronický systém

Společnost MasterCard dnes na konferenci Mobile World Congress představila technologii MasterPass, což je elektronická služba, která spotřebitelům umožňuje pomocí jakékoliv platební karty nebo uzpůsobeného přístroje – chytrého telefonu, PC či tabletu – nakupovat pouhým kliknutím, poklepáním nebo dotekem – na internetu, v obchodech i kdekoli jinde.

Díky MasterPass budete moci platit čistě elektronicky pomocí uživatelských účtů a mobilních telefonů. Obchodníci zase nebudou potřebovat platební terminály. K provedení platby budou stačit chytré telefony a technologie NFC. 

„Rok 2013 se ponese ve znamení mobilního placení. V současné době nabízíme různé varianty bezkontaktního placení: ať už se jedná o bezkontaktní nálepky, platební kartu s technologií NFC v mobilním telefonu nebo mobilní platební aplikaci MasterCard Mobile. Různé varianty bezkontaktního placení existují proto, aby si uživatelé na alternativní placení zvykli a každý si mohl vybrat variantu, která mu nejvíce vyhovuje,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

„Nyní MasterCard sjednocuje tyto varianty do jednotného systému – MasterPass, který zprostředkovává internetové i mobilní platby. Budoucnost patří internetu a mobilnímu placení,“ dodává Miroslav Lukeš. Podle průzkumu společnosti GfK, přes 50 % české internetové populace je příznivě nakloněna placení mobilem.
                                                                                                 
Balíček služeb MasterPass obsahuje:

  • Službu MasterPass pro odbavení nákupů na pokladně, které obchodníkům poskytnou jednotný způsob akceptace elektronických plateb bez ohledu na místo, kde se zákazník nachází. Při nákupech v prodejnách, ať už u pokladen či mezi regály, bude systém MasterPass podporovat používání technologií NFC, QR kódů, štítků i mobilních zařízení používaných v prodejních místech. Při nákupech na internetu MasterPass umožní kupujícím snadné odbavení, jelikož odpadne potřeba zadávat při každém nákupu podrobné údaje pro doručení a o kartě.
  • Integrovanou elektronickou peněženku MasterPass, která bankám, obchodníkům a partnerům umožní nabízet jejich vlastní peněženky. Spotřebitelé si budou moci bezpečně ukládat údaje o kartách, adresáře a další informace v zabezpečeném cloudu, který bude spravovat hostitelský subjekt, jemuž důvěřují. Peněženka je otevřená, což znamená, že kromě karet MasterCard s ní mohou spotřebitelé využívat i další značkové kreditní, debetní a předplacené karty.
  • MasterPass přidanou hodnotu – služba nákup zpříjemní před, během i po placení. Ke službě navíc bude patřit poskytování dalších informací jako např. zůstatek na účtu a zprávy v reálném čase, věrnostní programy i nabídky a další možnosti využití programů Priceless.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená