FinExpert.e15.cz

MasterCard nabízí řešení namísto Opencard

Praha, 17. září 2014

MasterCard, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, ve spolupráci s Transport for London umožnil cestujícím na všech londýnských linkách zaplatit za jízdenku bezkontaktní kartou. Zaplacením kartou MasterCard Pay PassTM cestující ušetří čas strávený nákupem jízdenky v automatu nebo Oyster card. Experti MasterCard, kteří mají zkušenosti s rozvojem placení v dopravě po celém světě již od roku 2005, se zabývají návrhem řešení i pro Prahu a další města v České republice.

Umožněním akceptace bezkontaktních karet na všech linkách londýnské dopravy, které zahrnují metro, vlaky, přívozy i autobusy, MasterCard získává další z již mnoha cenných zkušeností v platbách v dopravě. Cestující pouze přiloží svoji bankovní kartu k platebnímu terminálu a nemusí řešit hotovost, pořízení Oyster Card nebo propadlou jízdenku. Bezkontaktní karty se budou používat místo zastaralé Oyster Card, u níž je nutné dobíjet kredit. Transport for London díky tomuto kroku během pěti let ušetří 80 milionů liber (téměř 2,8 miliardy korun).

Placení v doravě

Podle průzkumu MasterIndex , který si každoročně nechává zpracovat MasterCard, by chtělo 52 % Čechů platit ve veřejné dopravě bezkontaktní platební kartou. Zatím existuje možnost jízdenku zaplatit bezkontaktní kartou pouze v prodejních automatech v Praze, Liberci a Brně. 

„MasterCard je členem iniciativy České asociace organizátorů veřejné dopravy, která má za cíl rozvoj aktivit měst i krajů v oblasti dopravy. Na základě studie, kterou jsme v rámci této skupiny vydali, jsme schopni Praze a dalším městům u nás nabídnout konkrétní doporučení a řešení, jak nakládat s bankovní kartou nebo mobilním telefonem v dopravě,“ říká Martina Kirchrathová, Commerce Development Director MasterCard pro Českou republiku a Slovensko.

Skutečnost, že z hlediska budoucího rozvoje veřejné dopravy u nás je implementace moderních platebních prostředků naprosto klíčová, potvrzuje i letošní studie MasterCard Česká centra rozvoje. 

„Aktuálně v regionální veřejné dopravě existuje jedenáct krajských a tři meziměstské systémy integrované dopravy, které pokrývají 70 % území České republiky, integrující více než 200 dopravců a 112 systémů městské hromadné dopravy. V systémech existují výrazné odlišnosti jak v hloubce integrace, tak i  platebních způsobech. Vzájemně nekompatibilní platební řešení jsou hrozbou pro další rozvoj a vyšší komfort ve veřejné dopravě u nás,“ dodává Kirchrathová.

Pro dopravce, kteří chtějí využívat své dopravní karty MasterCard, nabízí řešení, které již úspěšně realizoval na Slovensku, kde Bratislavská městská karta slouží jako klasická platební karta, dopravní karta, slevová karta a lze ji využít i jako kartičku do knihovny. MasterCard se aktivně podílel na rozvoji marketingového programu, který poskytuje benefity držitelům Bratislavské městské karty s platební funkcí Maestro PayPassTM. Bližší informace jsou k dispozici na webu www.karta.bratislava.sk

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená