FinExpert.e15.cz

MASTERCARD: MasterCard Europe vydal přes 500 milionů platebních karet

Společnost MasterCard Worldwide oznámila své provozní výsledky za 3. čtvrtletí 2008 v evropském regionu.

Významným úspěchem je mj. překročení symbolické hranice – 500 vydaných platebních karet značek MasterCard (MasterCard, Maestro nebo Cirrus) v Evropě.

V meziročním srovnání vykázal evropský region dvouciferný růst celé řady ukazatelů: hrubá dolarová hodnota transakcí realizovaných kartami MasterCard vzrostla o 16,8 %, objem plateb u obchodníků (17,1 %), počet nákupních transakcí (13,2 %), počet výběrových transakcí (11,5 %) a počet nově vydaných karet (15,4 %).

K 30. září 2008 vydaly partnerské finanční instituce v celé Evropě 197 milionů karet MasterCard (bez značek Maestro a Cirrus). Evropští držitelé karet uskutečnili ve třetím čtvrtletí roku 2008 více než 1,6 miliardy nákupních transakcí a karty MasterCard mohli využívat na 8,2 milionu akceptačních míst v rámci evropském regionu.

Značka Maestro se v Evropě objevila na více než 311 milionech karet, což je o 5,2 % více než ve stejném čtvrtletí roku 2007. Spotřebitelé mohou nyní kartami Maestro platit v prodejnách u 6,7 milionu obchodníků v celé Evropě.

„Významný růst společnosti MasterCard Europe ve třetím čtvrtletí prokázal, jak se náš obchodní model zpracovatele, poradce a poskytovatele licencí dokáže vypořádat s náročnými makroekonomickými podmínkami. Jsme hrdí, že se nám podařilo dosáhnout takového úspěchu, jakým je 500 milionů vydaných karet v regionu. Jsme přesvědčeni, že tento mezník dokládá lépe než co jiného znalosti, inovace a kvalitu, kterou přinášíme zákazníkům,“ uvedl Javier Perez, prezident společnosti MasterCard Europe.

„Společnost MasterCard si uvědomuje, že její zákazníci – finanční instituce – zažívají v ekonomice těžké časy. Přesto s nimi nadále sdílí přesvědčení, že máme mimořádnou příležitost nahradit hotovost a šeky kartami a poskytnout tak všem účastníkům platebního řetězce – od bank přes obchodníky až po spotřebitele – dodatečnou hodnotu,“ dodal Javier Perez.

Společnost MasterCard dosáhla v uvedeném čtvrtletí řady významných obchodních úspěchů:

  • Bezkontaktní platby vítězně táhnou Evropou – v Rusku byla realizována první transakce MasterCard PayPass a v Nizozemsku první transakce Maestro PayPass. Systém PayPass je zaváděn celostátně na Slovensku (VOLKSBANK) a v Portugalsku (SIBS). Současně byla uzavřena smlouva o rozvoji bezkontaktních plateb přes mobilní telefony se společností Telecom Italia a rozvíjí se akceptace bezkontaktních plateb při nových, neotřelých příležitostech, jakou byl například Coke Live Festival v polském Krakově.
  • V Polsku došlo ve třetím čtvrtletí roku 2008 k 19,3% meziročnímu nárůstu vydaných karet a k 21,6% meziroční hrubé dolarové hodnoty transakcí realizovaných kartami MasterCard.
  • Rusko zaznamenalo ve třetím čtvrtletí tohoto roku vynikající výsledky. Meziročně došlo k navýšení hrubé dolarové hodnoty transakcí realizovaných kartami MasterCard o 52,7% a k 59% meziročnímu nárůstu počtu transakcí realizovaných kreditními i debetními kartami MasterCard, což je impozantní zvýšení oproti míře růstu za stejné období roku 2007.
  • Společnosti MasterCard a Intesa Sanpaolo, největší vydavatel karet v Itálii, uzavřely globální partnerství pro vydávání kreditních a debetních karet s využitím na míru vytvořených řešení, novátorských technologií a nejrozšířenější globální akceptační sítě MasterCard.
  • Společnosti MasterCard a National Australia Group uzavřely dlouhodobou smlouvu o partnerství v debetní oblasti, v jejímž rámci budou banky Clydesdale Bank a Yorkshire Bank vůbec prvními britskými bankami, které budou od roku 2009 vydávat debetní karty Debit MasterCard jako doplněk ke své stávající nabídce karet Maestro.
  • Společnosti MasterCard a JCB uzavřely smlouvu, v jejímž rámci lze transakce pod značkou JCB, při nichž jsou nabyvateli zákazníci společnosti MasterCard, směrovat globálně sítí MasterCard. Síť MasterCard funguje jako brána obsluhy těchto transakcí k oboustrannému prospěchu zákazníků jak JCB, tak MasterCard.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená