FinExpert.e15.cz

MASTERCARD: Kancelář MasterCard Europe pro Česko a Slovensko oznamuje personální změny v top managementu

Po deseti úspěšných letech u společnosti MasterCard Europe odchází ke konci října 2008 generální ředitel pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu, Ján Čarný.

Po dlouholetém působení ve společnosti MasterCard se rozhodl čelit novým výzvám. Během své činnosti výrazně přispěl k vnímání společnosti MasterCard jako silného brandu nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích. Velkou měrou se také podílel na zkvalitňování finančního trhu v těchto zemích. S jeho jménem je spjato prestižní ocenění MasterCard Banka roku, které je již vyhlašováno v pěti zemích východní Evropy. V letošním roce na toto ocenění navázal další projekt MasterCard česká centra rozvoje zaměřený na porovnání a analýzu krajů a měst České republiky.

Je mi líto, že Ján odchází. Jsem vděčná za jeho významný podíl na zařazení MasterCard mezi silné hráče na trhu finančních služeb a vytvoření dobrých vztahů s klíčovými bankami,“ uvedla Bella Stavchansky, Head of High Growth European Markets, MasterCard Europe.

Ján Čarný zahájil svoji kariéru v MasterCard v roce 1999. Založil pobočku společnosti v Praze a řídil její aktivity v Čechách a na Slovensku. V letech 2005 až 2007 zodpovídal rovněž za polský trh. Poslední rok byla jeho zodpovědnost rozšířena také na Ukrajinu.

Pražskou kancelář MasterCard Europe přebírá Pavel Javorský

Od 1. listopadu 2008, po odchodu Jána Čarného, bude rolí generálního ředitele společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko pověřený Pavel Javorský.

Pavel Javorský vystudoval elektrotechnologii na ČVUT FEL. V bankovním sektoru získal cenné zkušenosti během 17 let svého působení na různých řídících pozicích v předních bankách nevyjímaje ČSOB, Komerční banku, ING Bank nebo VÚB. Ve společnosti MasterCard Europe působí od roku 2005 na pozici Senior Account ManagerCzech Republic, kde zaštiťoval především aktivity společnosti v České republice.

Pavel Javorský

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená