FinExpert.e15.cz

MASTERCARD EUROPE: Výsledky za rok 2006

MasterCard potvrzuje své vůdčí postavení na evropském platebním trhu dvouciferným růstem za rok 2006.

MasterCard Europe oznámil dvouciferný obchodní růst v roce 2006. Rok 2006 byl pro společnost MasterCard rokem, ve kterém zaznamenala velký pokrok ve vytváření Jednotné evropské platební zóny (SEPA), zavedla jako první v Evropě plně vyzrálý kreditní program bezkontaktních plateb a zvýšila objem plateb držitelů karet při rostoucím počtu karet MasterCard.

V roce 2006 vykázala společnost MasterCard v Evropě hrubou dolarovou hodnotu transakcí realizovaných kartami MasterCard 520 miliard dolarů, což představuje meziroční zvýšení o 13,9 %. Objem plateb u obchodníků v Evropě také vzrostl, a to o 14,1 % na 384 miliard dolarů.

Za rok 2006 vydaly v Evropě partnerské banky společnosti MasterCard 152 milionů karet MasterCard, což představuje nárůst o 17,4 %. Míst, která tyto karty přijímají, je 7,7 milionů. Počet karet značek Maestro a Cirrus vzrostl v Evropě na 287 milionů, což představuje oproti roku 2005 nárůst o 5,7 %; akceptačních míst je v Evropě 6,9 milionů.

Javier Perez, president společnosti MasterCard Europe, řekl: „V roce 2006 jsme zaznamenali zvýšenou aktivitu a především zvýšené objemy plateb evropských zákazníků. Počet karet MasterCard mezi evropskými držiteli rovněž dynamicky narůstá. Každý den jsou naše karty přijímány na více místech a stále více našich karet tak nahrazuje hotovostní transakce. V evropském platebním prostoru jsme si udělali dobré jméno tím, že jsme našim zákazníkům poskytli opravdu inovační platební řešení a posílili jsme naše vedoucí postavení v takových oblastech, jakými jsou například předplacené karty či bezkontaktní platby.”

Javier Perez pokračoval: „Společně s Evropskou unií se snažíme poskytnout evropským zákazníkům a obchodníkům opravdu bezhraniční a konkurenceschopnou platební zónu. Z tohoto důvodu jsme položili pevné základy pro vytvoření Jednotné evropské platební zóny (SEPA). Naším hlavním cílem v roce 2007 bude spolupracovat s našimi zákazníky na zajištění kompatibility v rámci SEPA před 1. lednem 2008.”

Vůdčí postavení v oblasti evropských bezkontaktních plateb

Společnost MasterCard vyvinula v roce 2006 svou platformu bezkontaktních plateb MasterCard® PayPass™. První evropský kreditní program MasterCard® PayPass™ byl spuštěn v polovině roku 2006 v Turecku, a to ve spolupráci s obchodníky jako je například Burger King či Starbucks.

Neustálé inovace, které splňují nové potřeby zákazníka

Společnost MasterCard pokračovala ve vývoji inovačních platebních nástrojů, které mají nahradit hotovost v evropské ekonomice, včetně zavedení několika nových předplacených programů. V součinnosti s ruskou vládou a bankou Ural Sib zavedla společnost MasterCard první čipovou kartu na výplatu sociálních dávek založenou na standardu EMV v Evropě. Tato karta umožňuje příjemcům sociální podpory účinněji a pohodlněji čerpat sociální dávky, bezplatně používat městskou dopravu a uplatňovat slevy na léky a platby za elektřinu.

„Společnost MasterCard Europe významně přispěla k celkovým výsledkům  MasterCard Worldwide za rok 2006. S naším dědictvím a s našimi znalostmi evropského trhu nadále poskytujeme řešení na míru, která slouží našim zákazníkům, ať již obchodují v Evropě či kdekoliv jinde na světě,” dodal Javier Perez.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená