FinExpert.e15.cz

MASTERCARD EUROPE: MasterCard Europe vykázal ve druhém čtvrtletí letošního roku dvojciferný růst

MasterCard Worldwide oznámil své provozní výsledky v evropském regionu za druhé čtvrtletí letošního roku.

V meziročním porovnání vykázal evropský region dvojciferný růst hrubé dolarové hodnoty transakcí realizovaných kartami MasterCard (17,8 %), objemu plateb u obchodníků (18,6 %), počtu nákupních transakcí (13,7 %), počtu výběrových transakcí (11,6 %) i počtu nově vydaných karet (16,5 %).

K 30. červnu 2008 vydaly partnerské finanční instituce v Evropě celkem 191 miliónů karet MasterCard (bez značek Maestro a Cirrus). Ve druhém čtvrtletí uskutečnili držitelé karet přes jednu a půl miliardy nákupních transakcí a karty MasterCard bylo možné použít na 7,7 milionu akceptačních míst v evropském regionu.

Značka Maestro se v Evropě objevila na více než 307 miliónech karet, což je meziroční zvýšení o 5,3 %. Tyto karty lze nyní v Evropě použít na šesti a půl miliónech obchodních míst.

„Naše síla v regionu vynikne zejména v kontextu současného hospodářského klimatu a regulačních tlaků. Důsledným uplatňování strategie zaměřené na zákazníky a stálou tvorbou hodnot pro všechny účastníky platebních procesů jsme dokázali reagovat na zvyšující se konkurenci na našem trhu. Díky našim zkušenostem, znalostem, inovacím a bezchybnému fungování se stále udržujeme na výsluní evropského obchodního světa,“ prohlásil Javier Perez, prezident společnosti MasterCard Europe.

V právě skončeném čtvrtletí dosáhl MasterCard řady významných obchodních úspěchů:

§Celá Evropa byla ve znamení přechodu na standard EMV – nyní je s tímto standardem kompatibilních 235 miliónů karet se značkou MasterCard a 6,6 miliónů terminálů v prodejních místech. Společnost MasterCard informovala o evropské premiéře několika multifunkčních platebních karet ve standardu EMV:

–první z nich byla uvedena ve Finsku: jediný plastový obdélník nabízí uživateli debetní a kreditní funkce i věrnostní programy;

–v Turecku byla uvedena karta AsyaCard DIT kombinující kreditní funkci, bezkontaktní platební technologii MasterCard PayPass a možnost platby městského a dálničního mýtného.

§PayPass nezůstává pozadu:

–v Nizozemsku byla uvedena karta Maestro PayPass;

–ve Španělsku měla evropskou premiéru karta MasterCard PayPass ve formátu Mini;

–v Londýně byla v pilotním programu zavedena platební metoda ‚Tap & Go‘ ve slavných černých autech taxislužby.

§V červnu měla společnost MasterCard napilno jako oficiální sponzor Mistrovství Evropy ve fotbale UEFA EURO 2008. Během turnaje společnost spustila přes 220 programů zaměřených na aktivaci a používání karet, do nichž se zapojily zákaznické finanční instituce a obchodníci z více než třiceti zemí z celého světa.

§Proud novinek, kterými společnost MasterCard zásobuje evropské zákazníky a spotřebitele, nijak nepolevuje:

oMasterCard společně se slovinskou společností Activa System představily první přenosné čtečky inteligentních karet pro zákazníky se zrakovým postižením, které těmto osobám pomohou k bezpečnějšímu internetovému nebo telefonickému nakupování a používání bankovních služeb;

ov Turecku představil MasterCard společně s HSBC první parfémovanou kreditní kartu pro ženy v Evropě;

ove spolupráci s CheBanca! vytvořila společnost v Itálii první „kapesní účet“ se značkou MasterCard. Jedná se o alternativu tradičních bankovních účtů s předplacenou kartou, která umožňuje převádět hotovost, platit i využívat úvěr.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená