FinExpert.e15.cz

Luxusní byt v Praze blízko centra? Můžete si ho dovolit i vy

(Inzerce) Nové byty v Praze. Poptávka po nich je dnes obrovská. Díky výhodným cenám hypotečních úvěrů si totiž moderní bydlení vysokého standardu blízko centra města může dovolit stále více domácností. A zájem je obrovský.
Luxusní byt v Praze blízko centra? Můžete si ho dovolit i vy
Klepněte pro větší obrázek

Ceny hypotečních úvěrů jsou totiž nyní na dně. V průměru se pohybují kolem 1,82 procenta, ale hypotéku lze získat i levněji. CENTRAL GROUP například garantuje všem klientům maximální sazbu 1,59 procenta. Podle finančních expertů ale už hypotéky levnější nebudou a tak je na nákup nemovitosti nejvyšší čas.

Česká národní banka totiž pomalu přistupuje k omezením hypoték. První krok učinila již letos, když omezila tzv. 100procentní hypotéky a další opatření chystá na jaro příštího roku. Hypoteční banky v jejich důsledku začnou daleko pečlivěji prověřovat bonitu klientů i účel, na jaký si nemovitost pořizují. Zároveň od prosince začne platit zákon o spotřebitelském úvěru, který výrazně rozšíří možnosti předčasného splacení úvěrů bez sankcí. I to bude mít samozřejmě vliv na cenu úvěrů v nadcházejících měsících. A ta půjde podle všeho nahoru. Sice pomalu, po desetinkách procenta, nicméně levnější hypotéky než nyní již asi zájemci o bydlení nepořídí.

Luxusní byty v Praze za cenu nájmu

Díky rekordně levným hypotékám si tak dnes luxusní byt v Praze mohou dovolit daleko širší vrstvy obyvatel. Mnozí lidé také využívají výhodného financování a kupují byty na investici. Plánují je v budoucnu pronajímat a hypotéku umořovat z nájemného. O nájemní bydlení blízko centra, v žádaných rezidenčních čtvrtích jako je Břevnov, Holešovice, Žižkov nebo Libeň je totiž především mezi mladými lidmi nyní obrovský zájem.

Klepněte pro větší obrázek

Například u největšího rezidenčního developera v ČR společnosti CENTRAL GROUP lze prostorný luxusní byt 1+kk ideální k pronájmu pro „mladého začínajícího manažera“ pořídit již za 2,5 milionu korun, a to v připravovaném projektu Rezidence Nad Vltavou. S aktuálně superlevnou hypotékou lze tento byt pořídit na měsíční splátku ve výši 8400 korun. Přitom z pronájmu podobného bytu v této žádané lokalitě majitelé běžně inkasují daleko vyšší částky. Podobně byt 1+kk se zimní zahradou na Břevnově v již dokončeném projektu Rezidence Břevnovské centrum lze koupit za 2,9 milionu, tedy se splátkou 9400 korun. Také zde se ceny nájmů pohybují výrazně výš.

Nastěhujte se a zaplaťte až za rok

Kromě hypoték ale lidé rádi využívají i tzv. individuální financování, které je u CENTRAL GROUP velice oblíbené. Využívá ho zhruba třetina klientů. Stačí totiž zaplatit jen deset procent ceny při podpisu smlouvy a zbytek až do jednoho roku od předání a nastěhování se do dokončeného bytu nebo rodinného domu. I tuto formu financování navíc klient může zkombinovat s hypotečním úvěrem, kterým je možné zbývající část kupní ceny uhradit. Individuální financování využívají především ti klienti, kteří potřebují dořešit své finanční záležitosti např. prodej stávající nemovitosti, vypořádání vztahů mezi manželi po rozvodu, nebo dědické řízení.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená