FinExpert.e15.cz

Lukáš Kubín, Tele2

S Lukášem Kubínem, marketingovým ředitelem společnosti Tele2, o současnosti a budoucnosti levných telefonních služeb.

Co znamená ta dvojka v názvu? Existuje nějaké Tele1?
To „Tele“ je jasné – většina společností, které se zabývají telekomunikacemi, má tato čtyři písmena obsažena ve svém názvu, ale co znamená ta dvojka, to opravdu nevím. Každopádně ale neexistuje žádná společnost Tele1, ze které by se Tele2 nějak vydělila.

Tele2 je česká společnost, nebo má zahraničního vlastníka?
Jsme pobočka mezinárodní společnosti. Tele2 Česká republika je součástí švédské skupiny Tele2 AB, která je předním evropským poskytovatelem telekomunikačních služeb v oblasti pevných linek, mobilních telefonů a internetových služeb v 21 evropských zemích.

Jak dlouho vlastně na českém trhu působíte a co všechno vaše společnost nabízí?
Působíme jako alternativní operátor na trhu pevných telefonních linek a poskytovatel bezdrátového internetového připojení. Z nuly jsme startovali zhruba před rokem.

Poprvé si vás asi veřejnost více všimla v průběhu září, kdy jste obrovskou reklamní kampaní upozornili na levné telefonní spojení prostřednictvím služby „volba operátora“. Jak dlouho jste tento projekt připravovali?
Celková doba přípravy byla něco přes rok, což znamená, že jsme na projektu pracovali od samého začátku.

„Pracovali“ je množné číslo. Kolik lidí zahrnuje?
Tele2 má v České republice 25 zaměstnanců.

To je hodně málo.
Jenom zdánlivě, protože to úplně stačí. Tele2 je známá tím, že velmi pečlivě sleduje veškeré vynaložené prostředky, měří se účinnost reklamních kampaní a podobně. Proto vás mohu ubezpečit, že současný stav zaměstnanců Tele2, kteří jsou mimochodem velmi pečlivě vybíráni, je plně postačující. Zdánlivě nízké číslo navíc vyplývá z toho, že spoustu věcí, jako je například technické zajištění, si necháváme dodávat od externích společností.

Když je řeč o měření účinnosti reklamních kampaní, kolik stála vaši společnost současná kampaň, kterou opravdu nelze přehlédnout?
Nezlobte se, ale tohle číslo vám nesdělím.

Ani přibližně?
Tento údaj je opravdu interní informací naší společnosti a nesdělujeme ho.

Můžete mi alespoň prozradit, kolik lidí s vámi zatím na základě této kampaně uzavřelo smlouvu?
Bohužel, ani tento údaj vám nemůžu poskytnout, ale je to hodně.

Kolik přibližně je „hodně“? Kolik lidí se vám dejme tomu hlásí během jednoho dne?
Ptáte se na to stejné. Když vám řeknu kolik lidí se přihlásí za den, můžete samozřejmě velmi jednoduše spočítat, kolik se jich přibližně přihlásilo celkem.

Jak probíhalo jednání, které jste vedli s Českým Telecomem ohledně propojovacích poplatků?
Naprosto bez problémů.

Opravdu? Většina alternativních operátorů si stěžuje na to, že Český Telecom jejich vstup na trh záměrně brzdí. Mimo jiné byly na popud alternativních operátorů sníženy původní propojovací poplatky.
To je pravda, ale my se těch petičních akcí nezúčastňujeme. Český Telecom něco prodává, my něco kupujeme. To je jednoduchý obchodní vztah, který zatím bez problémů funguje.

Vaše hlasové služby jsou postavené na levných meziměstských hovorech. Proč nespojujete taky místní hovory? Kromě vás a Tiscali to všichni dělají.
Spojování místních hovorů je prozatím ekonomicky nevýhodné.

Většina společností poskytujících alternativní telefonní spojení dává zákazníkům možnost okamžité kontroly provolaných minut na svých internetových stránkách. Proč tuto službu neposkytujete také?
Zatím to sice možné není, ale připravujeme službu e-faktura, která na našich internetových stránkách umožní okamžitou kontrolu provolaných minut.

Jako jediní z alternativních operátorů nepožadujete po svých zákaznících žádný měsíční paušál. To je dočasné opatření, kterým získáváte zákazníky, nebo součást obchodní strategie?
Naše společnost si zakládá na seriózním a průhledném vztahu se svými zákazníky a všude v Evropě je cenovým lídrem trhu. V našich cenách nejsou žádné skryté náklady, ani nemáme zaváděcí ceny, které by za několik měsíců vyskočily o další procenta výše. Hra na schovávanou s vlastními zákazníky prostě nefunguje! Lidé musí dostat jednoznačnou informaci a kvalitní služby.

Jak vidíte budoucnost pevných telefonních linek v ČR? Budeme moci telefonovat prostřednictvím libovolného operátora a neplatit žádné poplatky Českému Telecomu?
To asi ne. Všude v Evropě existuje nějaký provozovatel telefonní sítě, který za pronájem poskytuje své kapacity alternativním operátorům. Všude tomuto provozovateli platí uživatelé telefonních linek nějaký paušál, za který společnost síť udržuje, a vedle toho mají zvoleného alternativního operátora, přes kterého volají. Takže je pravděpodobné, že výše paušálů a podmínky využívání služeb alternativních operátorů se budou měnit, ale tento model, který byl nedávno spuštěn, asi nezaznamená žádné podstatné změny.

 

Lukáš Kubín (27)

Vystudoval japanologii na Karlově univerzitě a později univerzitu Nagoya v Japonsku. Před uzavřením smlouvy se společností Tele2 působil jako marketingový ředitel firem Suzuki Motor Czech a Rover Group Czech. Ve volném čase hraje tenis, lyžuje a chodí se svým psem na vycházky do přírody. Mezi jeho další záliby patří asijská medicína, architektura Číny a Japonska, kaligrafie a čajový obřad. Je svobodný a bezdětný.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená