FinExpert.e15.cz

LLP Group expanduje na jihovýchod

Nová pobočka LLP Group v Srbsku * SAS a LogicaCMG vytvořily alianci * Další hospodářské výsledky

LLP Group otevřela zastoupení v Bělehradě. Firma chce nahradit experty z Maďarska, Chorvatska a Bulharska místními lidmi a nabídnout tamním zákazníkům podporu a konzultační služby v jejich mateřském jazyce. LLP se v této oblasti kromě získávání nových klientů zaměřuje na prodej podnikového řešení Microsoft Business Solutions-Navision a ERP řešen SunSystems. Pokračuje tak v expanzi ve střední a východní Evropě. LLP Group má vedle pražské centrály v současnosti pobočky v Bratislavě, Budapešti, Bukurešti, Sofii, Záhřebu a Bělehradě. Kromě toho se podílí na projektech ve více než 40 zemích.

SAS a LogicaCMG budou společně vyvíjet a dodávat balíčky produktů a služeb zaměřené na specifické problémy různých odvětví. První společné aktivity budou směřovat do řízení rizik ve velkých koncernech, dodávajících různé druhy energií a služeb v energetice a působících ve více zemích.  Partnerství bylo zatím uzavřeno pro Evropu a Středomoří.

Hodnocení společnosti Hewlett-Packard agentura Gartner ve své poslední zprávě zlepšila ze stupně "caution" (obezřetnost) na stupeň "promising" (příslib). K tomu vedly poslední finanční výsledky HP a její fúze s firmou Compaq.

Western Digital Corp. dosáhla obratu 680 milionů dolarů a zisku 48,8 milionů dolarů čili 23 centů na akcii, při dodávkách 10,5 milionu pevných disků, za období čtvrtého fiskálního čtvrtletí s koncem 27. června 2003. Tyto výsledky představují nárůst obratu o 26 procent a zvýšení počtu prodaných pevných disků o 31 procent ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Firma Borland Software Corporation zveřejnila finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Výnosy činily 76,3 milionu dolarů - o 28% více než v druhém čtvrtletí 2002, kdy jejich výše dosáhla 59,7 milionu a o tři procenta víc než v prvním kvartálu 2003, kdy výnosy překročily 74 milionů. Včetně nákladů na poslední akvizice dosáhla čistá ztráta za druhé čtvrtletí dle GAAP (Generally Accepted Accounting Principles) pěti milionů dolarů neboli 0,06 dolaru na akcii.

Alcatel zveřejnil výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2003: tržby vzrostly na 3,149 miliardy EUR (o šest procent v porovnání s předchozím čtvrtletím) a provozní výsledky se přehouply do kladných čísel, na 21 milionu EUR. Společnost pokračuje v restrukturalizaci.

Ivo Gajdoš se stal novým finančním ředitelem ICZ. Přišel z firmy Alcatel Czech, kde působil tři roky na pozici finančního ředitele. Předtím zastával takřka 30 let významné funkce v oblasti financí například ve Ferrero Česká, Škoda - Volkswagen, 3M Česko či Chemopetrolu Litvínov. Obsazení pozice finančního ředitele ICZ přichází necelé tři měsíce poté, co byl generálním ředitelem ICZ jmenován Manfred Joseph a je dalším krokem v konsolidaci firmy.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená