FinExpert.e15.cz

Lidé sjednávají nejčastěji hypotéky se sazbou 3,34 % p. a.

Praha, 13. srpna 2013, Praha

Společnost Gepard Finance spustila začátkem letošního roku unikátní aplikaci, která dokáže zájemcům o hypotéku během chvíle zprostředkovat kompletní přehled nabídky hypotečního trhu. Z údajů hypoteční kalkulačky Gepard Finance mimo jiné vyplývá, že průměrná sazba u poskytnutých hypoték činí reálně 3,34 % a průměrná výše splátky je 8 346 Kč.

Většina bank, které poskytují hypoteční úvěry, neprodává jen jeden typ hypotéky. Zájemce o úvěr by se měl v ideálním případě tedy orientovat mezi desítkami produktů. Orientaci však stále komplikuje rozdílnost minimálních a reálných sazeb. „Průměrné sazby, které nabízejí banky, se již dlouhou dobu blížily ke hranici 3 %, a v květnu tuto hranici dokonce pokořily, když sazby spadly na historické minimum 2,96 %. Nicméně údaje z naší kalkulačky ukazují, že reálná sazba, na kterou žadatelé skutečně dosáhnou, činí 3,34 %,“ přiblížil situaci na trhu hypoték Jan Kruntorád, generální ředitel společnosti Gepard Finance a předseda představenstva Asociace hypotečních makléřů. „Jelikož v našem portfoliu figurují všechny banky, které hypotéky sjednávají, můžeme údaje z naší kalkulačky brát jako reprezentativní vzorek hypotečního trhu,“ doplnil Kruntorád.

Z údajů Hypoteční kalkulačky Gepard Finance pak dále vyplývá, že průměrná výše úvěru dosáhla 1 568 101 Kč, přičemž v průměru se splatnost pohybovala okolo 22 let a průměrná splátka činila 8 346 Kč. Lidé si takto pořizovali nemovitosti v průměrné hodnotě 2 234 884 Kč. Podle údajů Gepard Finance se nejčastěji sjednávaly hypotéky s tříletou fixací. Vycházíme-li z těchto dat, lze jednoduchým výpočtem demonstrovat význam Kalkulačky Gepard Finance pro každého potenciálního žadatele o hypotéku. Každá desetina procenta totiž úvěr prodraží více, než by se zdálo. Díky této aplikaci tak klient okamžitě ví, kde lze získat nejlepší sazbu právě pro sebe.

„I když se banky chlubí určitými minimálními sazbami, reálně klient dosáhne na sazbu o 0,2 až 0,4 % vyšší. Přitom rozdíl v úrokové sazbě ve výši 0,3 % znamená dle naší kalkulačky u průměrné hypotéky rozdíl na splátkách takřka 3 000 Kč za rok, při nejběžnější tříleté fixaci pak rozdíl ve splátkách představuje necelých 9 000 Kč ročně,“ uvedl Jan Kruntorád ze společnosti Gepard Finance, která se od července může u svých úvěrů chlubit značkou FÉR hypotéka. „Pro zájemce o hypotéku tak naše Hypoteční kalkulačka může znamenat velkou finanční úsporu díky správné volbě z přehledné nabídky. Kalkulačka totiž počítá s reálně nabízenými hodnotami sazeb, a nikoliv jen s těmi nejnižšími, což by výsledky zkreslovalo,“ dodal Kruntorád.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená