FinExpert.e15.cz

Libor Kříž: 168 hodin nejen ve světě financí (11. týden)

Zajímavé události nejen ze světa financí, investic a života v České republice. Chcete vědět, co důležitého se stalo minulý týden? Buďte v obraze!
Libor Kříž: 168 hodin nejen ve světě financí (11. týden)

Bankovní loupež století se nepovedla. Britská policie oznámila, že zmařila jednu z největších bankovních loupeží světové kriminální historie. Zajímavých 219 milionů liber (necelých 9,5 mld. Kč) zůstalo na svém místě. Doposud neznámým hackerům se podařilo nabourat do počítačového systému londýnské pobočky japonské banky Sumitomo Mitsui. Takže jak krást moderně? Pouze elektronicky od domácího krbu.

Vyšly nové Osobní finance 03/2005. Nový layout, nové rubriky, uspořádání a logika článků a sekcí. Na stáncích od 17. března. Více.

Za kabelovku platí Češi ročně 3 mld Kč. Loni jen dvě největší české firmy (UPC, Karneval) utržily za dodávky televizních programů a rychlého připojení k internetu po kabelu tři miliardy korun. Jsou lokální poskytovatelé internetu ohroženým druhem?

Zajímavý seriál probíhá na FinExpert.cz. Vše, co musíte vědět o platebních kartách I. (kreditní karty - popis), II. (kreditní karty - srovnání) a III.(charge karty). Tešete se na další díly.

Vodafone koupí Oskar Mobil. Za 4,4 miliardy dolarů převezme Vodafone od kanadské TIW společně s českým operátorem i rumunskou firmu Mobifon. Projeví se tato akvizice na cenách Oskara?

Daně: 25 nejlepších a zaručených daňových tipů pro rok 2005. Daňový poradce Miloš Hovorka připravil shrnutí užitečných rad, které mohou právě nyní dobře posloužit každému, koho čeká vyplňování formuláře daňového přiznání. V dalších kapitolách článku se věnuje mj. společnému zdanění manželů a novele zákona o dani z příjmů.

Státní zástupce dal pokyn k obvinění ministra Mlynáře. Vladimír se přepočítal, když pověřil příspěvkovou organizaci Testcom, která podléhá přímé kontrole státu, aby založila soukromou společnost s podobným názvem Testcom servis, s.r.o. a na její založení vyčlenil 7,5 miliónů korun ze státního rozpočtu. Předmětem činnosti společnosti byl provoz internetového portálu veřejné správy.

Pozor, změny v sazebníku eBanky! Není to tak dlouho, co jste si na těchto stránkách mohli najít informace o změnách v sazebnících našich peněžních ústavů. Většinou jsou změny tarifů prováděny počátkem kalendářního roku. Pohříchu se však z novoročních dárků moc klienti příliš neradují, protože se položky v sazebnících obvykle mění k jejich neprospěchu. Více.

Staří lidé Česku škodí, prý zemi ekonomicky vysávají. Toto si myslí každý čtvrtý mladý Čech. Mladí dávají starým najevo, že jim překážejí, jsou už nepotřební a měli by raději odejít. Ovšem ani ti starší však mladé nešetří. Předhazují jim nezralost a touhu po rychlé kariéře. Nekonečné české hašteření; není zbytečné?

Hypoúvěr by měl nahradit hypotéky. Mají stavební spořitelny šanci vyrovnat se hypotečním úvěrům a poskytnout místo nich klientům výhodnější produkt? Přinejmenším se o to snaží a nabízejí překlenovací úvěry se zvýhodněnými úrokovými sazbami a nulovými akontacemi. Věřím jim, už proto, že vytváří zdatnou konkurenci hypotečním bankám.

Energie stojí Čechy přes 25 tisíc ročně. Nejvíce vydají za paliva a energii obyvatelé Prahy. Domácnost v metropoli zaplatí za teplo a vaření téměř 29 tisíc za rok. V jiných krajích jsou náklady o několik tisíc nižší.

Hypermarkety útočí, vydávají kreditní karty. Počet hypermarketů se u nás v posledních letech zvyšoval téměř raketovým tempem. Protože možnosti expanze v počtu prodejen se zdají být téměř vyčerpány, přichází s novými službami. Ukázkovým příkladem jsou platební karty.

Slevové karty přinášejí studentům velké úspory, mohou značně snížit finanční náklady a ušetřit peníze při cestování. Na vybraných místech České republiky, ale i v zahraničí je možné s nimi získat nejrůznější výhody. Příkladem jsou dva produkty za cenu jednoho, vysoké slevy na jízdné, oblečení i ubytování. Jsi studentem? Googluj hesla ISIC, ITIC, Euro 26 a Alive. Nebo si přečti příští Osobní finance.

Ochránci dat chystají postihy za nevyžádaná obchodní sdělení. Před rozhodnutím o uložení pokuty, která může dosáhnout až deseti milionů korun, je šest případů, vyšetřování další desítky ze zhruba 70 případů se blíží ke konci. Od loňského září úřad dostal kvůli nevyžádaným obchodním sdělením téměř 500 podnětů.

Telefonujete přes internet? Pak vás jistě potěší, že Skype zprovoznil možnost aktivovat si příchozí číslo, tedy takzvaný SkypeIn. Prozatím je možné objednat národní čísla z USA, Velké Británie, Francie a Hong Kongu. Cena je 10 EUR za 3 měsíce nebo 30 EUR za rok. Na dalších číslech se údajně pracuje. Česká čísla budou k dispozici kdy?

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená