FinExpert.e15.cz

Lhát se nemá, ale s předstíráním zkrátka dojdete dál!

I když to zní zvláštně, jednou z cest k úspěchu je prý předstírání.
Lhát se nemá, ale s předstíráním zkrátka dojdete dál!

Ke spokojenosti a úspěchu vedou různé cesty. I když to zní zvláštně, jednou z nich je předstírání. Nevěříte? Pak vás možná přesvědčí vědecky podložené skutečnosti, díky kterým si můžete polepšit v práci i v osobním životě.

1. Usmívejte se

Vědci zjistili, že úsměv zlepšuje náladu, a to i v případě, že se do něj nutíme. V roce 2012 proběhl výzkum mezi univerzitními studenty. Ti byli rozděleni do skupin a měli splnit náročný úkol. Jedna skupina měla natrénovaný neutrální výraz, druhá skupina lehký úsměv a třetí široký úsměv. Ukázalo se, že usmívající studenty úloha stresovala mnohem méně. Poučení? Snažte se vykouzlit úsměv za každé situace, i když se zrovna cítíte pod psa.

2. Zaujměte sebevědomý postoj

Známá psycholožka Amy Cuddy vyučující na Harvardu nabízí tip, jak pomocí postoje ovlivnit chemické procesy v těle. Pokud stojíme se vzpřímenou hlavou a máme ruce v bok, začíná tělo vyplavovat testosteron a tlumí produkci kortizolu, stresového hormonu. Pokud jsme schoulení a máme překřížené ruce, tělo reaguje opačně. Nonverbální projevy ovlivňují to, jak se cítíme, tělo má nad naší myslí (částečnou) kontrolu.

Pět vět, které pohřbí vaše šance u pracovního pohovoru

Pět vět, které pohřbí vaše šance u pracovního pohovoru

Co byste při pracovním pohovoru opravdu neměli říkat?

3. Předstírejte, že znáte odpověď

V roce 2012 proběhl zajímavý experiment. Dvě skupiny lidí vyplňovaly test na počítači. První skupině bylo řečeno, že před každou otázkou se na monitoru objeví odpovědi (i když tak rychle, že je nestačí přečíst, ale jejich podvědomí je zaregistruje). Ve skutečnosti se nejednalo o odpovědi, ale změť písmen a číslic. Druhé skupině bylo řečeno, že na monitoru problikne další otázka. Ukázalo se, že první skupina zvládla test lépe a měla více odpovědí správně. Výsledek byl spojován s lidským instinktem přežití, kdy se naše tělo připravuje na konfrontaci, i když predátor ještě není v dohledu.

4. Noste oblečení, které odpovídá vysněné profesi

Nejde o to vzbudit dojem okolí (i když i ten je samozřejmě důležitý), jde o vás. Bylo dokázáno, že oblečení má symbolický význam a připravuje nás na výkon. I proto je pro lékaře důležitý bílý plášť a pro právníky oblek.

Módní chyby, které mohou zabít vaše šance na novou práci

Módní chyby, které mohou zabít vaše šance na novou práci

Vzdělání a zkušenosti není to jediné, co bude druhou stranu zajímat.

5. Poslouchejte pozitivně laděnou hudbu

Opět vědecky podloženo. Hudba ovlivňuje naši náladu a rozpoložení. Pokud se chcete cítit lépe, poslouchejte "happy music". Pokud si ji pustíte vědomě s tímto cílem, její účinek zesílí.

6. Napodobujte dobré lídry

Byli jste právě povýšeni a nová pozice vyžaduje dovednosti, které jsou vám zatím cizí? Žádný strach. Najděte si v okolí dobrého lídra a chovejte se jako on. Nebojte se, nikdo na to nepřijde. Uvidíte, že se budete rychle učit a jeho dovednosti si rychle osvojíte. Nezapomínejte ale, že proces učení nikdy nekončí.

7. Předstírejte milostné zaujetí

Psycholog Richard Wiseman dokázal, že předstíraný zájem může být začátkem romantického vztahu. Na speed datingu rozdělil 100 účastníků na dvě skupiny. Jedna skupina se měla chovat ke svým protějškům tak, jako by je již znala a byla do nich zamilovaná. Druhá skupina se chovala normálně. Ukázalo se, že z první skupiny se 45 % účastníků chtělo opět setkat, z druhé skupiny to bylo jen 20 %.

8. I předstírané sebevědomí vám zajistí vliv

Výzkumy prokázaly, že i předstírané sebevědomí a asertivita jsou klíčem k pracovnímu úspěchu. Nebojácní jedinci jsou společností pozitivně vnímáni a hodnoceni. Nebojte se mít velké sny a své myšlenky přetavte v cíle.

Zdroj: Mentalfloss.com

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená