FinExpert.e15.cz

Levné výprodeje začaly. Jak se k nim dostat?

V Německu a Rakousku v těchto dnech probíhají levné výprodeje Máme pro vás tipy, jak se za nákupy dostat levně vlakem.

Německé a rakouské obchody ovládá v těchto dnech vlna výprodejů se slevami i více než 50 procent. Za nákupy do obchodů například v Drážďanech, Řezně, Linci nebo ve Vídni je možné cestovat také vlakem s cenově výhodnými jízdenkami SONE+, EURegio a Wien Spezial. O víkendech lze cestovat do Německa například s jízdenkou SONE+ již od 160 Kč, tato cena platí i pro malé skupiny až 2 dospělých (starších 15 let) a 3 dětí do 15 let.

Jízdenka SONE+ platí i v části Německa

Multifunkční víkendová síťová jízdenka SONE+ umožní za dostupnou cenu navštívit i příhraniční oblasti Německa. Podmínky pro využití jsou takřka shodné jako na síti ČD, s tím, že jízdenka SONE+ musí být vydána elektronicky (nelze použít jízdenku ručně psanou). SONE+ platí v rozsáhlých oblastech Saska a Bavorska – například při cestách do Budyšína, Drážďan či do Řezna. SONE+ pro osobní a spěšné vlaky stojí 160 Kč a pro rychlíky 360 Kč. Jednu jízdenku může využít až pět osob, z toho může jít maximálně o dvě osoby starší 15 let a tři děti ve věku 6 až 15 let. Ve vnitrostátní přepravě ČD lze jízdenku SONE+ za 360 Kč navíc použít ve spojení s platnou místenkou i ve vlacích EC a IC (nejdále tedy do pohraniční přechodové stanice, např. Děčín hl. n.).

Jízdenka platí rovněž v rámci dopravního svazu ZVON a v autobusové lince Teplice v Čechách – Drážďany (dopravce VVO, resp. RVD Dresden). Jízdenku pro osobní vlaky za 160 Kč lze navíc využít i v rychlících 450 – 455 v úseku Domažlice – Furth im Wald Gr. V těchto vlacích platí i v Německu.

 


Tip na výlet SONE+ za 160 Kč: V sobotu nebo v neděli může až 5 osob, z toho maximálně 2 dospělí a 3 děti, cestovat osobním vlakem z  Ústí nad Labem do Drážďan a Budyšína a zpět za 160 Kč.

 

Tip na výlet SONE+ za 360 Kč: V sobotu nebo neděli přímým vlakem z Prahy do Regensburgu a zpět za 360 Kč až pro 5 osob, z toho maximálně 2 dospělí.


EURegio Německo

Pro každého, kdo chce výhodně cestovat do Německa nejen o víkendu, je určena jízdenka EURegio. S jízdenkou EURegio lze cestovat ve druhé třídě ve všech kategoriích vlaků kromě vlaků EuroCity, R 378/379 Kopernikus a EN 352/353. Jízdenka se prodává vždy jako zpáteční a platí jeden den. EURegio je možno využít kterýkoli den v týdnu na tratích Ústí nad Labem - Děčín - Pirna - Dresden - Meissen a Tanvald - Liberec - Zittau - Dresden/Bautzen.

München/Nürnberg Spezial  

Jízdenky München Spezial a Nürnberg Spezial jsou určeny pro každého, kdo se rozhodne cestovat do Mnichova nebo Norimberku z Prahy nebo Plzně. Jízdenky se vydávají pro následující relace:

 • Praha – München a zpět: 52 EUR
 • Plzeň – München a zpět: 47 EUR
 • Praha – Nürnberg a zpět: 42 EUR
 • Plzeň – Nürnberg a zpět: 37 EUR

Jízdenky se vydávají pouze jako zpáteční a výhradně pro 2. vozovou třídu, platí měsíc od prvního dne platnosti. Děti v doprovodu vlastních rodičů nebo prarodičů cestují po tratích DB bezplatně.

Jízdenka Nürnberg Spezial platí pouze v těchto spojích:

9.16 13.16 17.16* Praha hl.n. 12.45* 16.45 22.45
10.58 14.58 18.58* Plzeň hl.n. 11.03* 15.03 21.03
14.05 18.10 22.21* Nürnberg Hbf. 7.36* 11.40 17.40

*u tohoto spoje je nutné přestoupit ve Schwandorfu

Jízdenka München Spezial platí pouze v těchto spojích:

9.16 13.16* 17.15 Praha hl.n. 12.45 16.45* 22.45
10.58 14.58* 18.58 Plzeň hl.n. 11.03 15.03* 21.03
15.16 19.16* 23.26 München Hbf. 6.43 10.44* 16.44

* u tohoto spoje je nutné přestoupit ve Schwandorfu a Regensburgu

EGRONET je pro příhraniční oblasti

Jízdenka EGRONET je určena jak jednotlivcům, tak rodinám. Platí na vybraných železničních tratích a ve vybraných autobusových spojích v České republice (kromě vlaků EC, IC) a Německu (v osobních a spěšných vlacích VBG, RB, RE, IRE) v příhraničních oblastech a opravňuje vás k neomezenému počtu jízd na linkách stanovených zúčastněnými dopravci.

Doba platnosti jízdenky EGRONET je jeden den od pondělí do pátku, nejdříve od 07:30 hod do 03:00 hod následujícího dne; resp. jeden den v sobotu a neděli od 00:00hod do 03:00hod následujícího dne.

Jednodenní jízdenka stojí 100 Kč pro jednotlivé cestující všech kategorií (děti do 6 let jsou přepravovány bezplatně) a nově je při zakoupení dvou jednodenních jízdenek pro jednotlivce možné cestovat ve skupině maximálně 2 dospělý a maximálně 4 děti od 6 do 15 let (jedno dítě se počítá jako jedna dospělá osoba), děti do 6 let cestují vždy bezplatně.  

Jízdenku je možné zakoupit až v dvouměsíčním předprodeji u pokladen v železničních stanicích Aš, Aš město, Cheb, Chodov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Sokolov, Karlovy Vary, Karlovy Vary dolní nádraží.

Každý, kdo cestuje na jízdenku EGRONET, si může bezplatně přepravit jízdní kolo v rámci přepravy spoluzavazadel. Na jednu jízdenku EGRONET může být přepraveno nejvýše jedno kolo.


Tip: Cenu mezinárodní jízdenky si můžete spočítat na kalkulátoru.

Jak do Rakouska

Při cestách do Rakouska lze využít například zvýhodněné jízdenky EURegio Rakousko, či Wien Spezial. Tyto zpáteční jízdenky platí až 4 dny a můžete je využít také pro přepravu vlaky EuroCity především mezi Brnem a Vídní (jízdenka Wien Spezial). Pro cestující se zákaznickými kartami vyjde zpáteční jízdenka Wien Spezial z Brna do Vídně na 343 Kč.

Několik přímých spojů denně jezdí například mezi Českými Budějovicemi a Lincem, ze Znojma do Vídně a také mezi Brnem a Vídní. Z Břeclavi do Vídně pak jezdí osobní vlaky až téměř každou hodinu.

EURegio Rakousko jako jednorázová zpáteční jízdenka

Jízdenka platí ve 2. vozové třídě v kategoriích vlaků Ex, R, Sp a Os a lze ji zakoupit ve všech osobních pokladnách sítě ČD vybavených zařízením pro elektronický výdej jízdních dokladů.

Zpáteční jízdenky EURegio Rakousko lze vystavit z kterékoliv stanice nebo zastávky ČD na níže uvedených tratích do vyjmenovaných stanic na území Rakouska:

 • Znojmo - Šatov - Retz - Platt - Hollabrunn - Stockerau - Wien Nord - Wien Mitte - Wien Südbahnhof
 • České Budějovice - Kaplice - Rybník - Horní Dvořiště - Summerau - Freistadt - Pregarten - Linz Hbf
 • Plzeň - České Budějovice - České Velenice - Gmünd NO - Schwarzenau - Göpfritz - Eggenburg - Ziersdorf - Tulln - Wien FJB

Jízdenka platí 4 dny od prvního dne platnosti, jízdu je možné nastoupit kdykoliv během platnosti; na jízdenku je možno uskutečnit jednu cestu tam a jednu cestu zpět v průběhu její platnosti. 

Pro majitele slevových karet ČD (In-karta/RailPlus, Karta Z, Junior pas, Senior pas) platí významné slevy:

 • za rakouské tratě zaplatí jízdné se slevou 77 %
 • za dopravu na tratích ČD zaplatí zákaznické jízdné
 • v případě, že je jízdenka vystavena do stanice Retz, Summerau, Gmünd NÖ nebo Hohenau, snižuje se jízdné za rakouské tratě ještě na polovinu
 • děti od 6 do 15 let platí polovinu jízdného pro dospělé

Jízdné pro každého (bez slevových karet ČD)

 • za rakouské tratě zaplatí jízdné se slevou 35 %
 • za tratě ČD zaplatí obyčejné jízdné
 • v případě, že je jízdenka vystavena do stanice Retz, Summerau, Gmünd NÖ nebo Hohenau, snižuje se jízdné za rakouské tratě ještě na polovinu
 • děti od 6 do 15 let platí polovinu jízdného pro dospělé

WIEN SPEZIAL – pro trasu Brno - Vídeň

Jízdenky Wien Spezial lze zakoupit v mezinárodních pokladnách sítě ČD vybavených zařízením pro elektronický výdej jízdních dokladů. Jízdenka platí jen ve 2. vozové třídě ve ve všech kategoriích vlaků. Ve vlacích IC a EC se neplatí příplatek, ale ve vlacích SC je nutné dokoupit příplatek s rezervací místa k sezení.

Zpáteční jízdenky Wien Spezial lze vystavit v těchto trasách:

 • Brno hl.n. - Hohenau nebo Wien Südbahnhof
 • Brno hl.n. - Wien Südbahnhof
 • Břeclav - Hohenau
 • Břeclav - Wien Südbahnhof

Cena zpáteční jízdenky Wien Spezial Brno – Vídeň pro držitele zákaznických karet ČD je 343 Kč. Ostatní podmínky jízdenky Wien Spezial jsou obdobné jako u nabídky EURegio Rakousko.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená