FinExpert.e15.cz

Letošním výsledkům ocenění GE Money Bank Obchodník roku kraloval opět Lidl

Praha, 20. března 2012

Již počtvrté v řadě se diskontní řetězec Lidl stal absolutním vítězem ocenění a držitelem titulu GE Money Bank Obchodník roku 2011. Lidl zvítězil i ve své oborové kategorii diskont roku. Do třetice pak získal také nejvíce hlasů veřejnosti a odnesl si další prestižní ocenění, Cenu veřejnosti. Nejvíce cen ve svých oborových kategoriích (včetně toho letošního) si v průběhu devíti ročníků ocenění odnesly IKEA a OBI následované společností Tesco.

„Máme opravdu velkou radost, že se ocenění GE Money Bank těší rok od roku větší popularitě. Obchodníci každoročně aktivně komunikují se svými zákazníky, žádají je o podporu v soutěži a spotřebitelé se na oplátku zapojují do hlasování ve stále větším počtu. Letos prostřednictvím internetu a SMS zpráv hlasovalo rekordních 53 373 lidí. Dnes večer na slavnostním vyhlášení výsledků se také dozvíme, kdo z více než 30 000 tipujících v doprovodné anketě si odnese platební kartu GE Money Bank s věrnostním programem bene+ a 100 000 Kč,“ říká Josef Jehlík, manažer pro rozvoj obchodu GE Money Bank.

Slavnostní vyhlášení konečných výsledků spolu s oceněním vítězů proběhne dnes, 20. března 2012 od 19 hodin v hotelu Ambassador v Praze.

Absolutním vítězem se letos již počtvrté stala společnost Lidl. Vítěz v této kategorii byl určen na základě kombinace umístění v oborových kategoriích a v kategorii Cena veřejnosti - tedy na základě výsledků průzkumu veřejného mínění (70 %) a hlasování veřejnosti (30 %).

Oborové kategorie

Výsledky oborových kategorií vycházejí z expertního průzkumu veřejného mínění.  Tabulka s výsledky jednotlivých kategorií je uvedena na konci této tiskové zprávy.

Společnosti IKEA v kategorii Prodejce nábytku roku a OBI v kategorii Hobbymarket roku opět potvrdily dosud nepřekonané prvenství ve svých oborech. Po několikáté v řadě si vítězství v kategorii Nediskontní řetězec roku odneslo také Tesco a potřetí v řadě Aukro.cz za Internetový obchod roku. Specializovaným obchodem roku 2011 se stal nováček soutěže společnost Tescoma.

Cena veřejnosti

Svůj názor na kvalitu a rozsah služeb jednotlivých českých obchodníků vyjádřili sami spotřebitelé prostřednictvím SMS a internetového hlasování  a určili tak vítěze kategorie Cena veřejnosti. Tím se letos s velkým náskokem stal diskontní řetězec Lidl.

Osobnost maloobchodu

Součástí ocenění GE Money Bank Obchodník roku je také kategorie Osobnost maloobchodu. Odborná porota nominovala pět výrazných osobností českého maloobchodu. O vítězi rozhodnou svými hlasy přímo hosté dnešního slavnostního gala večera v hotelu Ambassador. Podrobnější popis kategorie, nominační kritéria a jména porotců i nominovaných jsou uvedeny v samostatné tiskové zprávě.

Záštitu nad letošním oceněním GE Money Bank Obchodník roku 2011 převzali premiér Petr Nečas a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená