FinExpert.e15.cz

Letos dáváme přednost menším pojišťovnám

Letos dáváme přednost menším pojišťovnám

Nové statistiky počtu pojištěných vozidel, které nedávno vydala Česká kancelář pojistitelů, ukazují rostoucí oblibu produktů menších pojišťoven. Ty konkurují nízkou cenou. Například pojišťovna AXA zaznamenala meziroční nárůst počtu pojištěných automobilů přes 95 % mimo jiné právě díky dobře strukturované nabídce produktů. Naopak velké pojišťovny často omezuje jejich stávající cenová a obchodní politika.

„Statistiky České kanceláře pojistitelů ukazují na jeden trend – Čeští klienti oceňují atraktivní nabídky menších pojišťoven. Největší absolutní nárůst v počtu pojištěných automobilů zaznamenala až šestá největší pojišťovna na českém trhu – ČSOB pojišťovna. Nárůst pojištěných vozidel přes 10 % vykázala i AXA pojišťovna, Wüstenrot a Triglav pojišťovna. Všechny výše uvedené pojišťovny změnily na začátku tohoto roku sazebníky a celkovou obchodní strategii, která je zaměřena především na zvýhodnění starších a zkušenějších řidičů. Kromě Triglav pojišťovny se rovněž zaměřují na strukturování své nabídky povinného ručení na základě výkonu vozidla a nikoliv kubatury, uvádí Pavel Ronovský, ředitel portálu Česképojištění.cz.

Malí lákají na lepší ceny

Obecně lze přitom říci, že rostou především ty pojišťovny, které mají jasnou obchodní strategii, využívají všech možných distribučních kanálů včetně možnosti uzavřít pojistnou smlouvu přes internet a umožňují klientům porovnání přes internetové porovnávače.

Naopak počet pojištěných vozů u většiny velkých pojišťoven poklesl. „Z největší pětky pojišťoven meziročně rostla jen Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP). I přes tyto poklesy mají pojišťovny, jako je Generali, Allianz, Kooperativa či Česká pojišťovna, stále největší kmen pojištěnců, které mohou efektivně oslovovat s dalšími nabídkami. Je tedy jen na nich, jak této výhody využijí. Zatím se však zdá, že velké pojišťovny trochu zaspaly a malým dravcům na trhu konkurují jen s obtížemi. Výjimkou může být marketingová akce České pojišťovny, která klientům k pojištění zdarma přidávala mobilní telefon. Právě tato akce může stát za menším poklesem počtu pojištěných automobilů, než v předchozích obdobích,“ vysvětluje Ronovský.

Klesání cen končí

Ceny povinného ručení podle odborníků už příliš klesat nebudou. „Očekáváme postupné zdražování v řádu jednotek procent. Na trhu se totiž objeví 70 tisíc klientů Direct pojišťovny, která nedávno ukončila svoji činnost. O tyto klienty, jimž postupně končí stávající pojistné smlouvy, se nejspíš strhne boj, v němž jednou z neúčinnějších zbraní bude právě cena. Vítězem tedy budou v každém případě klienti,“ dodává Pavel Ronovský.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená