FinExpert.e15.cz

Letiště v Praze - Ruzyni bude mít pravidelné spoje z Českých drah

Společně s platností nového jízdního řádu Českých drah zahájí provoz zcela nové autobusové spojení – nonstop linka vedoucí z nádraží Praha Holešovice na letiště Praha Ruzyně. Nízkopodlažní autobusy Dopravního podniku hlavního města Prahy začnou každou půl hodinu nonstop spojovat oba přepravní terminály s tím, že první autobus z nádraží Praha Holešovice odjíždí v 5.15 hodin; z letiště Ruzyně naopak ve 4.40 hodin. Poté jsou autobusy vedeny s odjezdy každou půl hodinu (nádraží Holešovice – odjezd každou 15. a 45. minutu; letiště Ruzyně – odjezd každou 10. a 40. minutu) s tím, že poslední spoje jedou ve 21.10 hodin z letiště Ruzyně, respektive ve 21.45 hodin z nádraží Praha Holešovice.

Autobusová linka Airport Express vzniká z iniciativy ČD a ROPIDU jako součást nového produktu Českých drah SC Pendolino, který od 11. prosince spojí rychlovlaky Ostravu, Olomouc, Pardubice a Prahu. 6 párů spojů bude navíc provozováno ve spolupráci Českých drah a Českých aerolinií, člena aliance SkyTeam a autobusový spoj Airport Express zajistí pohodlný transfer cestujících mezi oběma spoji ČSA (vlaky SC Pendolino a leteckým spojem ČSA z letiště Praha Ruzyně).

Autobusového spojení budou moci nicméně využít i další cestující, kterým se tak nabídne ideální možnost přestupovat v terminálu nádraží Holešovice z dálkových spojů EuroCity na rychlý autobusový spoj na letiště. Zavedení nové linky uvítají také i další cestující – návštěvníci a obyvatelé Prahy, kterým se tak otevírá další možnost rychlého spojení letiště s centrem města (a také se severními obytnými čtvrtěmi) – s přímou návazností na systém pražského metra.

V autobusu Airport Express platí následující zvláštní přepravní podmínky:

  • Cestující, kteří využijí spojení vlaky SC Pendolino mají přepravu autobusem Airport Express již v ceně svého cestovního dokladu na vlak SC Pendolino (obě třídy, včetně cestujících ČSA)
  • Cestující si mohou zakoupit jízdenku v kterékoli pokladně ČD do tarifního bodu Letiště Praha. Přeprava mezi nádražím Holešovice a letiště Praha se řídí tarifem 1. třídy pro tarifní vzdálenost 16 km.
  • Cestující si mohou zakoupit cestovní doklad u řidiče s cenou základního jízdného 45 Kč a dětského jízdného 25 Kč.

Všechny spoje Airport Express budou provozovány nízkopodlažními autobusy pražského dopravního podniku.

Z pohledu veřejné dopravy v ČR se jedná o významný krok propojení bezpečné a rychlé železniční dopravy s leteckou – otevírající řadu obchodních příležitostí pro ČD, ČSA a letiště Praha (dostupnost nových trhů a zákazníků) a na straně druhé se jedná o významný krok z hlediska preference hromadné přepravy cestujících na letiště při neexistenci přímého napojení letiště na železniční síť.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená