FinExpert.e15.cz

LBBW Bank CZ vykázala čistý zisk 28 mil. Kč za prvních šest měsíců 2010

Praha, 12. srpna 2010

Udržování silné likvidity a vysoké kapitálové přiměřenosti, nárůst ve vkladech fyzických osob, úspěšná hypoteční kampaň.

LBBW Bank CZ zveřejňuje finanční výsledky za první pololetí 2010. V porovnáním s prvním čtvrtletí 2010  vzrostly čisté úrokové výnosy    na 286 mil. Kč, provozní zisk vzrostl o 9,5 % na 15 mil. Kč a čistý zisk za prvních šest měsíců vzrostl na 28 mil. Kč. Celková bilanční suma spolu s provozními náklady zůstala více méně na úrovni roku 2009. V meziročním porovnání dokázala LBBW Bank CZ zvýšit klientské vklady o 7,9 %, přičemž vklady přijaté od fyzických osob vzrostly o 16,5 %. Tento nárůst je výsledkem dlouhodobé strategie banky nabízet atraktivní podmínky pro vkladové produkty. Ukazatel kapitálové přiměřenosti LBBW Bank CZ ve druhém čtvrtletí dosáhl  dobré úrovně 13,6 %.

„Naším cílem je udržení silné likvidity a kapitálové vybavenosti pro náš další plánovaný růst. Naše strategie přechodu od investičního bankovnictví ke klasickému firemnímu financování s cílem stát se domácí bankou nejen pro fyzické osoby, ale i pro firemní klienty, zahrnuje i pokles úvěrového portfolia, jehož změněná struktura nám však stále zajišťuje dostatečný příjem,“ řekl Gernot Daumann, předseda představenstva LBBW Bank CZ. Bance se dařilo získat nové vklady od fyzických osob a tyto vklady v meziročním porovnání vzrostly o pozoruhodných 16,5 %.

„Velmi se nám letos dařilo v prodeji vkladových produktů. Navíc jsme uvedli na trh nové garantované depozitum, jehož prodejní období skončilo teprve 30. června. A protože nás překvapil velký zájem o tento typ produktu, plánujeme v blízké době nabídnout klientům další podobné vkladové produkty zajišťující maximální ochranu vložených prostředků,“ řekl Henrik Pregel, člen představenstva odpovědný za Individuální bankovnictví, a dodal, „velmi úspěšní jsme byli v poslední době v prodeji hypotečních úvěrů, což se na našich výsledcích projeví až později. Tuto zvýšenou poptávku od fyzických osob vnímáme jako pozitivní signál stabilizace ekonomiky."
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená