FinExpert.e15.cz

Květnovým vítězem soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE na Letišti Praha se stala letecká společnost Austrian Airlines

2. ročník soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE na Letišti Praha má květnového vítěze. V uplynulém měsíci zvítězila letecká společnost Austrian Airlines v kategorii proudová letadla i v kategorii turbovrtulová letadla. V soutěži bylo hodnoceno 15 leteckých společností, které letos na Letiště Praha létají nejčastěji.

Tento 2. ročník soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE 2008 na Letišti Praha  vyhlásila Správa Letiště Praha, s.p., ve spolupráci s městskou části Praha 6.  Akce se koná od května do října, tedy v období největšího leteckého provozu na pražském letišti. Smyslem soutěže  je pozitivní motivace leteckých dopravců k ohleduplnosti k životnímu prostředí, s důrazem na otázku hluku. K vyhodnocování soutěže je  využíván  nový monitorovací systém ANOMS8, který kontinuálně měří hluk z leteckého provozu a monitoruje letové tratě letadel. 

Výkonný ředitel Správy Letiště Praha, s.p.,  pro Rozvoj a správu majetku Ing. Dalibor Šťáhlavský při této příležitosti řekl: „Blahopřejeme květnovým vítězům, kteří se významnou měrou podílejí na zlepšení podmínek v okolí letiště.  Při vyhodnocování soutěže pracujeme s vysoce sofistikovaným systémem monitorování leteckého hluku a letových tratí, který patří ke světové špičce a využívají jej například některá londýnská letiště.“ 
 
Systém ANOMS8 monitoruje komplexní hlukovou situaci v okolí Letiště Praha. Měření probíhá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Naměřená data jsou ukládána a zpracována mimo jiné i pro vyhodnocení soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE 2008 na Letišti Praha. Když letadlo překročí stanovenou hranici hluku nebo se odchýlí od předdefinovaných letových tratí, je tento konkrétní dopravce penalizován dle pravidel soutěže. Aby byla soutěž objektivní, probíhá v systému ANOMS8 podrobná kontrola dat, jedná se například o eliminaci meteorogických vlivů na měření hluku nebo o separaci neleteckého hluku. Podrobná pravidla a průběžné výsledky soutěže jsou uváděny na internetových stránkách letiště www.prg.aero v sekci Životní prostředí, kde jsou každý měsíc zveřejňována veškerá data soutěže, a to nejpozději do dvacátého dne následujícího měsíce.
 
Finále soutěže proběhne v listopadu  a konečné výsledky 2. ročníku soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE  na Letišti Praha budou známy do 25. listopadu 2008.
Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Ha ha
Evžen
22. 6. 2008, 22:18

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená