FinExpert.e15.cz

Kurzové sázky na internetu

Kurzové sázení na internetu má dlouholetou tradici. První sázkové weby se začaly objevovat zároveň s prvními placenými erotickými weby a také s online hazardními hernami. Přestože všechny vyjmenované weby mají něco společného – často zbytečné utrácení peněz, byla by škoda házet je šmahem do jednoho pytle.
Kurzové sázky na internetu

Co jsou kurzové sázky?

Na úvod nejprve krátce o kurzových sázkách. Sázení se provádí na kurzy, které vypisuje protistrana – bookmakeři. Dobře známé je sázení při koňských dostizích – každý kůň má svůj kurz a pokud doběhne do cíle jako první, všichni šťastně sázející vyhrávají násobek vsazené částky.

V současné době jsou nejčastější kurzové sázky na výsledky sportovních zápasů – fotbal, hokej, tenis, ale běžně se sází i na další sporty. Kurzy jsou vypisovány bookmakery sázkových kanceláři, což jsou zpravidla bývají sázkaři, kteří přešli na druhou stranu. Jejich kvalifikací je perfektní znalost daného sportu, hráčů a týmů. Mají výborný přehled o aktualitách v daném sportu. Pokud se fotbalovému mužstvu zraní klíčový hráč, je to výrazné oslabení a bookmaker podle toho musí upravit kurzy na následující zápasy.

Sázet lze i na další události – na kurz eura vůči dolaru k poslednímu dni letošního roku, na vítěze prezidentských voleb ve Spojených státech nebo na to, zda se do roku 2010 prokáže existence inteligentního mimozemského života.

Jak na kurzové sázky

Sázkové kanceláře (ať už kamenné nebo internetové) vypisují kurzy na jednotlivé zápasy. Kurzů je mnoho druhů a tak si na příkladu fiktivního fotbalového zápasu mezi pražskou Spartou a Slávií ukážeme pouze ty základní a nejvíce používané.

Byly vypsány následující kurzy na zápas Sparta – Slavia:

Klepněte pro větší obrázek

Co znamenají tato čísla? V první řádce jsou typy sázek, v druhé kurzy k jednotlivým sázkám.

Sázka 1 – sázka na výhru domácích (v tomto případě Sparty) – sázkař v případě úspěšného tipu a výhry domácích získává 1,5 násobek vsazené částky.
Sázka 10 – sázka na výhru domácích nebo remízu – sázkař má větší šanci získat zpět svůj vklad násobený výhrou, protože vyhrává v případě výhry domácího mužstva a také v případě remízy. Tato vyšší šance na výhru je zpravidla vykoupena nižším kurzem.
Sázka 0 – sázka na remízu – výhra v případě remízy (často během základní hrací doby, pokud zápas nemůže skončit remízou).
Sázka 02 – sázka na výhru hostů nebo remízu.
Sázka 2 – sázka na výhru hostů.
Sázka 12 – sázka na výhru domácích nebo hostů – sázkař vyhrává v případě, že vyhraje jedno nebo druhé mužstvo. Zápas nesmí skončit remízou.

Pokud by sázkař v naší modelové situaci správně vsadil, bude se jím vsazená částka násobit kurzem uvedeným v druhé řádce. Nejvíce peněz by tedy vyhrál v případě, že vsadí na výhru hostů (mužstvo Slavie). V takovém případě by jeho výhra činila dvojnásobek vsazené částky – v případě vsazené stokoruny tedy dvě stě korun.

Sázet lze také na kombinace zápasů. V takovém případě se vybrané kurzy vzájemně násobí. Pokud lze vsadit na 2 zápasy, každou sázku s kurzem 2,0, výsledný kurz bude 4. V případě, že se oba tipy splní, bere výherce tento násobek vsazené částky. Při kombinování více zápasů může výsledný kurz narůst až na velmi vysoké hodnoty. Zároveň se ale také snižuje šance na výhru, protože pro dosažení výhry je potřeba správně tipovat všechny zápasy v kombinaci.

Kde je možné sázet?

Až do nedávné doby si bylo možné vsadit pouze v kamenných sázkových kancelářích, které dnes mají pobočky téměř v každé trochu větší vesnici. Nevýhodou sázek u firem provozujících tyto kanceláře jsou manipulační poplatky z každého podaného tiketu. Poplatek obvykle činí 10 % ze vsazené částky – při vsazení sto korun je potřeba připočíst manipulační poplatek ve výši 10 Kč. U takto nízkých částek poplatky zpravidla nevadí, ale jiná situace nastává u zručných sázkařů, kteří sází desetitisícové částky na jeden tip. V případě prohry potom mrzí každá zbytečně vynaložená tisícikoruna.

S postupným rozvojem internetu se i do našich končin dostal fenomén internetového sázení. Přestože téměř všechny společnosti provozující internetové sázkové kanceláře mají své sídlo v některém z karibských daňových rájů, zpravidla se jedná o společnosti, jejichž lidské zázemí je situováno do některé z evropských zemí – nejčastěji do Anglie nebo Německa.

Sázení přes internet má celou řadu výhod, které si blíže popíšeme v následujících odstavcích, ale také nevýhody, které na první pohled nejsou vidět. Sázet z židle od počítače je daleko snazší a stoupá riziko vzniku závislosti. Proto by každý sázkař měl vyhodnocovat své úspěchy a vědět, kdy je vhodné přestat.

Jak složit peníze?

Sázení v případě internetových sázkových kanceláří je možné pouze do výše složených finančních prostředků – do limitu jakési virtuální peněženky. Zájemce o sázení má několik možností, jak peníze na účet společnosti provozující internetovou sázkovou kancelář složit – nejobvyklejším způsobem platby (ovšem ne u nás) je klasická úhrada prostřednictvím platební karty. Některé společnosti nabízí také bankovní převod, platbu šekem a jiné, u nás méně známé způsoby úhrady za internetové služby. Jakmile peníze dorazí do sázkové kanceláře, jsou převedeny na sázkařův účet, který s nimi může libovolně nakládat (sázet). Za peníze „uložené“ u sázkové kanceláře nedostává sázkař žádné úroky, ani neplatí poplatky.

Mezi českými sázkaři je oblíbená společnost Gamebookers, provozující sázkovou kancelář na stejnojmenné adrese http://www.gamebookers.com/. Svoji oblibu si vydobyla zejména díky možnosti složit peníze na sázkařův účet prostřednictvím tuzemské bankovní úhrady. Atraktivní je také velká nabídka sportů a zápasů, na které si lze vsadit.

Následující tabulka ukazuje všechny alternativy, kterými je možno na Gamebookers (ale i do jiných sázkových kanceláří) převést peníze:

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: archív autora

Jakmile nějakou z výše uvedených cest „nabijete“ svůj účet (stav účtu je po přihlášení vidět v pravém horním rohu), můžete se pustit do sázení. Základní menu jsou sporty, na které je možné sázet – fotbal, hokej, tenis, box, basketbal a další. Stránka dále obsahuje výpis nejdůležitějších nadcházejících zápasů, výsledky minulých zápasů, informace o zdravotním stavu hráčů a jiné novinky. Po kliknutí na určitý sport se zobrazí konkrétní zápasy, sázky 1-0-2 a jiné.

Sázka se provádí kliknutím na příslušný kurz. V sázence, která se objeví, vyplní sázkař částku, kterou míní vsadit – ať už na jednotlivý zápas nebo na kombinaci více zápasů. Následuje potvrzení sázenky a informace, že byla přijata. Až do začátku zápasu je možné sázku stornovat za cenu vrácení zhruba 80 % vsazené částky. Rozhodnutí, zda byl tip úspěšný se sázející dozví několik minut po skončení zápasu. Pokud se tip zdařil, je na účet zároveň připsána také vyhraná částka.

Internetové sázkové kanceláře toho ale nabízejí mnohem více. Zpravidla je možné sázet také během zápasu. Kurzy už ale nebývají tak výhodné, protože bookmaker hru také sleduje a podle aktuální formy mužstev upravuje jejich kurzy.

Bookmakerem se ovšem může stát i sázkař – i on může vypsat kurz na výsledek určitého zápasu. V takovém případě musí mít na svém účtu dostatek prostředků na pokrytí výplat v případě, že další hráči prosází nastavené maximum a on bude muset vyplatit maximální možnou výhru. Pokud ale jím vypsaný tip nedojde naplnění, získává peníze, které hráči vsadili.

Jak převést vyhrané peníze zpět?

Patrně každého zájemce o tento způsob sázení bude zajímat, jak může vyhrané prostředky získat zpět. V případě sázkové kanceláře Gamebookers má několik možností. Tou nejpohodlnější je vrácení peněz skrze platební kartu – jedná se o okamžitou transakci, kdy jsou peníze připsány zpět na účet během několika vteřin po potvrzení transakce. Nevýhodou této možnosti je skutečnost, že částka převedená tímto způsobem může mít maximální hodnotu součtu částek, které byly platební kartou převedeny na sázkařův účet. Dalšími možnostmi jsou převod prostředků do elektronické peněženky Moneybookers, klasický bankovní převod nebo výplata částky prostřednictvím šeku.

Sázkařské altenativy na internetu

Vedle Gamebookers.com existuje ještě celá řada dalších internetových sázkových kanceláří, např.: 

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: archív autora

Další sázkové kanceláře lze najít pomocí vyhledávače. Některé z těchto kanceláří mají stránky v českém jazyce (viz tabulka), u některých umí česky i obsluha technické podpory. Snad žádná z kanceláří ale neumožňuje přímý převod vkladu pomocí tuzemské bankovní úhrady. Nejblíže tomuto řešení jsou sázkové kanceláře Gamebookers.com a Sportingbet.com, které nabízí převod prostředků převodem z účtu virtuální peněženky Moneybookers, která má bankovní účet také v tuzemsku.

Alternativy k platbám platební kartou jsou důležité, protože strach z platebních transakcí realizovaných na internetu prostřednictvím platebních karet je u nás stále ještě velký a tak možnost rychlé a jednoduché alternativy rozhoduje velkou měrou o oblibě té či oné sázkové kanceláře.

Stránky s tipy o sázení

Důležitější než chuť sázet je chuť získávat informace nutné pro sázení. Jedině tak může zájemce získat dostatečně hluboké znalosti na to, aby jeho sázení nebylo jen střílením od boku. Velmi dobrým zdrojem informací jsou internetové diskuze, kde se o sázkaři dělí o své tipy a také weby, které se na podporu sázkařů přímo zaměřují a snaží se jim poskytnout všechny důležité informace – o aktuální kondici mužstev a hráčů, čerstvé zprávy, statistiky utkání, pohled na vzájemná utkání mužstev v minulosti a mnoho dalších informací.

Diskuze

www.profisazkar.com/forum/
www.tipovani.cz/diskuze/

Tipy

www.betbase.info/
www.1x2tip.com/
www.betexplorer.com/
www.bettingadvice.com/
www.footballresults.org/
www.bethelp.com/
www.come2bet.com/

Software

www.bettinggenius.com/
www.trefik.cz/

Další článek


 

Související články


celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

Proměňte Váš mobil v mobilní sázkovou kancelář.
Butonek
3. 5. 2006, 17:37
Re: v ČR NELEGÁLNÍ
Martin
12. 12. 2004, 02:39
pěkné, ale není to přesné ...
Martin
8. 11. 2004, 21:48
Re: v ČR NELEGÁLNÍ
Jan Kuneš
3. 11. 2004, 16:32
v ČR NELEGÁLNÍ
standa
3. 11. 2004, 15:30

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená