FinExpert.e15.cz

Kuriózní hlášení pojistných událostí

Těžko říci, zda se likvidátoři při své práci pobaví, ale je jisté, že poškození se nesmějí.
Kuriózní hlášení pojistných událostí

Kuriozity najdou operátoři i v hlášeních úrazů ze zcela obyčejných prací v domácnosti, na zahradě,
při kutilství. Dle statistik jsou právě tyto činnosti v kombinaci se sportem a turistikou nejčastější příčinou úrazů. Ale i při dopravních nehodách se dá zachytit nějaký zajímavý „úlovek“.
 

Před nedávnem např. hradila Česká pojišťovna poškozené mladé řidičce i zásah plastického chirurga. Při dopravní nehodě a nárazu hrudníku na volant jí totiž praskl jeden z prsních implantátů, takže musel být operativně vyjmut a nahrazen novým.  

Mezi dalšími úraz otce, který chtěl svému bojácnému synovi předvést, jak se leze na strom, ale bohužel to předváděl tak nešťastně, že z něj spadl a zlomil si obě ruce. 

Nebo muže, jehož po delší cestě vítala manželka tak vehementně, že mu při skoku do náruče poranila žebra a mezižeberní svaly.  

Je znám i případ rodičů, kteří hlásili hned dvě pojistné události svých dětí najednou. Jejich děti - bratr se sestrou ve věku 12 a 13 let - se přetahovali o kliku u zčásti prosklených dveří. Když se podařilo dívce dveře do jejího pokoje konečně přibouchnout, sklo se vysypalo. Oba skončili se řeznými ranami v obličeji a na rukou na chirurgii. 

Další téměř neuvěřitelný úraz se stal pětiletému chlapci, který chtěl dát koni svého strýce sušenku, ale jak se k němu natahoval, uklouzla mu noha a upadl. Nic by se nestalo, kdyby se kůň nelekl. Vzápětí chytil chlapce za kapuci mikiny a vyhodil jej do vzduchu. Naštěstí několikametrový let vzduchem a následný pád do trávy odneslo jen zlomené předloktí. 

Co všechno napsali klienti do hlášení o pojistné události: 

Když jsem přijížděl domů, omylem jsem vjel do jiného dvoru a narazil jsem do stromu, který tam stál, protože doma ho na tomto místě nemáme. 

Druhé auto do mě narazilo bez jakéhokoliv předcházejícího varování. 

Ten starší pán, kterého jsem přejel, by se na druhou stranu silnice stejně nedostal. 

Srazil jsem se se stojícím autem. 

Ten chodec do mě nejprve narazil a potom mi ještě skočil pod auto. 

Zastavil jsem na krajnici, podíval se na svoji tchýni a skončil v příkopu. 

Chodec váhal, kterým směrem se má vydat a tak jsem ho přejel. 

Policistovi jsem řekl, že nejsem zraněný. Ale když jsem si odložil klobouk, zjistil jsem, že mám frakturu lebky. 

Náklaďák nacouval přes čelní sklo rovnou do manželčiny tváře. 

Když auto sjelo z cesty, vyletěl jsem ven. Později mě v příkopu našla toulavá kočka. 

Telefonní sloup se rychle přibližoval. Snažila jsem se mu vyhnout, ale v tom do mě
z ničeho nic narazil.
 

Ten chlap se potácel po celé silnici. Než jsem ho srazila, musela jsem několikrát prudce strhnout volant. 

Na tváři pána, který se odrazil od kapoty mého vozu, se objevil nečekaně smutný výraz. 

Zastavil jsem u stojanu čerpací stanice. Přede mnou stála Škoda Octavia. Vyřadil jsem rychlost, zatahoval ruční brzdu a přitom do mě přede mnou stojící vůz naboural.  

Při objíždění zkříženého kamionu po levé straně proti mně velkou rychlostí vyjelo vozidlo Mercedes a narazilo do mnou stojícího vozu. 

Zmrzlé veverky, krávy na mopedu 

Se skotským smyslem pro šetrnost mají své zkušenosti i britské pojišťovny. Řidiči se od nich snaží dostat peníze za často velmi neuvěřitelné nehody. Žebříček kuriózních pojistných událostí za loňský rok vedou zmrzlá veverka, která pádem rozbila přední sklo, a kráva, která skočila na moped.

Mluvčí skotské pojišťovny Norwitch Union Sally Leemanová pak klade na třetí a čtvrté místo bizarní nehody, v nichž figurovaly potraviny. Jeden nešťastný řidič tvrdil, že nemohl zpomalit, protože se mu pod brzdový pedál vklínila brambora, jiný zas vehementně prohlašoval, že mu vůz poškodil mražený kebab, který někdo vyhodil z vozidla jedoucího v protisměru.

"Setkáváme se s mnoha zvláštními pojistnými událostmi, do nichž jsou zapletena zvířata, ale výskyt potravin byl loni překvapivě vyšší než obvykle," dodala Sally Leemanová.  

Co nás bolí nejvíce 

Na závěr se sluší zmínit statistiku nejčastějších úrazů.

Pracovníci likvidace úrazového pojištění České pojišťovny zkoumali ve statistikách nejčastější diagnózy úrazů, které jim hlásí její klienti. „Vybrali jsme pojistné události zhruba za období osmi let a z celkového počtu více než dvou milionů úrazů jsme zpracovali statistiku nejčastějších diagnóz. Na prvním místě je chirurgicky ošetřená řezná nebo tržná rána. Druhým nejčastějším úrazem je podvrtnutí kotníku na třetím místě pak figuruje podvrtnutí kolenního kloubu,“ uvádí Jan Škanta z úseku životního pojištění Klientského servisu ČP. Další místa zaujímají popáleniny, omrzliny nebo poleptání a právě zlomeniny všeho druhu. 

Nejčastějšími úrazy řidičů pak jsou otřesy mozku, tržné rány na hlavě, úrazy krční páteře. To v lepším případě. V těch horších jde většinou o zlomeniny, hlavně žeber nebo zhmožděniny hrudníku a břicha včetně vnitřních zranění až po polytraumata. Čím dál tím častěji vznikají při dopravních nehodách velmi vážné úrazy, o čemž svědčí i to, že téměř 70 % těch nejzávažnějších trvalých následků, které jsou hlášeny z úrazového pojištění, pochází právě z nich.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená