FinExpert.e15.cz

Kuriozity z pojistných událostí České pojišťovny

Nemocí bylo více než úrazů

Česká pojišťovna letos během letní turistické sezóny v rámci cestovního pojištění zaznamenala u klientů třikrát více onemocnění než úrazů. Mezi nejčastější nemoci patřily průjmy a alergie všeho druhu. Ve větší míře se ale začaly objevovat i potíže, se kterými se v minulosti likvidátoři setkávali jenom výjimečně. Letos například řešili dva samovolné potraty a několik dalších zdravotních problémů spojených s těhotenstvím.

Nejvíce pojistných událostí evidovala ČP letos v létě v Řecku (571), Bulharsku (521), Španělsku (205) a Chorvatsku (199). Výrazný pokles oproti minulému roku zaznamenalo zejména Řecko, kde se v roce 2003 odehrálo 657 pojistných událostí a vloni dokonce 846 případů. Ojediněle se v pojišťovácké evidenci objevila také hlášení z Namibie, Islandu, Nepálu, Keni, Pákistánu nebo Maroka.

Něco ho kouslo...

Také letos zaregistrovala Česká pojišťovna několik kuriozit - na Maledivách likvidovala pojistnou událost za 1500 USD po kousnutí neznámým živočichem v moři. Šlo o 14letého chlapce, který si v nemocnici pobyl dva dny s bolestivým otokem chodidla a kotníku. Co ho v moři kouslo, však zůstalo tajemstvím.

Všechny houby jsou jedlé, ale některé jen jednou

V Chorvatsku si zase starší pán vyrazil do lesa na houby, které si připravil na grilu a s těžkou otravou pak byl odvezen do nemocnice. Naštěstí i v tomto případě měl příběh dobrý konec.

Obřízku pojišťovna opravdu nehradí

Už tradičně se i letos s některými letními pojistnými událostmi seznamovali také detektivové České pojišťovny. Jejich pozornosti například neušla obřízka, kterou chtěl tatínek sedmiletého chlapce nechat uhradit jako ošetření v souvislosti s urologickými problémy.

Vietnamská nemocnice řekla pojišťovně pravdu

O pojistný podvod se pokusila také vietnamská rodina trvale žijící v Čechách, která pojistila na cestu každé ze svých dětí u jiné pojišťovny. Při pobytu u prarodičů ve Vietnamu byly údajně obě hospitalizovány. Díky spolupráci s tamější nemocnicí se ale zjistilo, že účty dodané pojišťovně byly falzifikáty.

S Českou pojišťovnou vyjelo letos do zahraničí přes 1,03 milionu lidí. Od začátku června do konce srpna klienti ČP oznámili 2861 pojistných událostí, což je o 575 méně, než vloni.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená