FinExpert.e15.cz

Kupte si nové Osobní finance

Reality: Dojde k poklesu cen? | Dům s přebytkem energie | Chcete koupit vůz? Lepší ceny už nebudou!

 


Na stáncích od pondělí 6. dubna najdete čtvrté číslo letošních Osobních financí.


Klepněte pro větší obrázekMožná znáte příběh amerického podnikatele, který si dal na přední nárazník luxusního vozu větu: "Slyšeli jsme, že je krize" a na zadní nárazník doplnil větu: "Rozhodli jsme se, že se jí nezúčastníme". Reagoval tak na jednu z amerických krizí v minulém století. Stejný přístup jsme zvolili i v Osobních financích.

Přesvědčit se můžete v tématu čísla, kde se věnujeme vývoji v realitách a přinášíme rady živnostníkům a malým podnikatelům. Radek Tesař z české poradenské firmy shrnul strategii na krizi velice jednoduše – odmítám si kupovat levnější salám. Ačkoliv trh klesá, jednotliví podnikatelé mohou zvyšovat podíly na úkor konkurence a nemusí vrhat veškerou energii na hledání úspor. Článek najdete na straně 15.

Samotná krize má i pozitivní stránky pro nakupující. Při pohledu na ceny automobilů nás napadla jediná věta – levnější už to nebude. Redaktor Martin Ježek zjišťoval, jak dlouho slevy budou trvat a zda se nový vůz vyplatí koupit právě v této době, nebo je lepší počkat například na šrotovné – strana 31. Redaktorka Martina Skovajsová vám zase poradí, kdy se poohlédnout po spořicích účtech či termínovaných vkladech a kdy využít mnohem výnosnějších investic.

Jak jste si všimli na obálce Osobních financí i výběru článků, jsme časopis pro čtenáře, kteří chtějí i během krize vydělávat více peněz a ne jen číst negativní a lítostné články o tom, v jaké hrozné době žijeme. Rozhodně nejsme jediným titulem, který v krizi píše o příležitostech, jak vydělat více peněz a užívat si; namísto výčitek k původcům krize a šíření "blbé nálady". Věřím a při komunikaci s Vámi čtenáři vím, že si uděláte obrázek sami a přijmete stejné rozhodnutí - krize se neúčastníme.
 

Martin Chlouba, šéfredaktor

 Co v březnovém čísle časopisu najdete

[3] Editorial

[6] Daňový kalendář

[8] Finanční aktualitky

[10] Novinky

Téma: Šetřit? Odmítám si koupit horší salám

[15] Zhoršení platební morálky, pokles tržeb na polovinu, škrty v rozpočtech a propouštění. Tak se zatím projevuje krize v malých a středních českých firmách. Klíč pro překonání těchto problémů tkví v obchodě a zjištění, kteří zaměstnanci firmě přináší tržby.

[12] Reality: Dojde k poklesu cen?
Jen málokde se názory odborníků natolik liší jako v realitách. Jedno je však jisté – pokud s pořízením bytu počkáte, rozhodně neprohloupíte. Ceny nemovitostí budou buď stagnovat, nebo klesat až o třetinu.

Klepněte pro větší obrázek

Peníze a život

[18] Politikání

[19] Mobilitky

[20] Dům s přebytkem energie
Ukazuje se,že dům za jistých podmínek může mít energetickou bilanci kladnou.

[23] Základní kámen finančního plánu
Životní pojištění má důležitou funkci. Snižuje finanční dopad na rodinu v případě, že dojde k úmrtí či invaliditě živitele rodiny. Z toho důvodu by mělo být pořízení životního pojištění prvotním krokem při finančním plánování.

[27] Vysokým úrokovým sazbám odzvonilo?
Kdo nečeká závratné zisky a nechce podstupovat vysoké riziko, může využít spořicích účtů a termínovaných vkladů. Jelikož tyto investiční nástroje nabízejí téměř všechny banky, může být složité zorientovat se v tomto finančním moři.

[31] Chcete koupit vůz? Lepší ceny už nebudou!
Ať vás auta zajímají, nebo ne, nemohli jste přehlédnout výhodné slevy, které v současné době automobilky nabízejí. Tato situace se vždy opakuje začátkem každého roku.

Klepněte pro větší obrázek

Práce a podnikání

[38] Poradna

[40] Druhů zaměstnávání je mnoho, vyberte si
Dostali jste se do situace, kdy se vám nedaří sehnat trvalý pracovní poměr, nebo naopak nemůžete trvalý pracovní poměr nabídnout? Forem zaměstnávání je ale mnohem víc, stačí si jen vybrat a domluvit se.

[44] Chcete mít vše hotovo?
Přiznivci klasických papírových řešení zaplesají, přichází jejich čas. Pro GTD v papírové podobě existuje 1000+1 různých variant.

[48] Linda Vavříková: Z garážovky podnikatelkou roku
Již během studií, kdy pracovala na plný úvazek jako „marketérka“ ve firmě, specializující se na čárové kódy, se Linda Vavříková utvrdila v tom, že jediným způsobem, jak těžit ze své vlastní tvrdohlavosti, je stát se svým vlastním pánem.

[52] Předvídejte chování zákazníků

Investování

[56] Investiční aktualitky

[59] Obama zatím zůstává jen stínem
Na světě není mnoho lidí, kteří sami o sobě mohou alespoň krátkodobě významně ovlivnit svými výroky či skutky pohyby akciových trhů. Jsou jimi kromě politických představitelů a šéfů centrálních bank například významní investoři jako Warren Buffett, nebo také někteří analytici.

[60] Trápení konzervativních fondů

[65] Futures pro začátečníky
Finanční trhy dnes poskytují nepřeberné množství investičních příležitosti. Díky neustálým inovacím se i drobným investorům otevírají možnosti, které ještě před pár lety měli jenom velcí institucionální hráči. Produkty, jejichž obliba v posledních letech prudce roste, jsou deriváty, zejména futures a opce.

Mozaika

[59] Zvyšte své finanční IQ
Pokud by Robert T. Kiyosaki tvořil koncepci vysoké školství v Česku, stala by se kniha Zvyšte své finanční IQ biblí. V době světové krize je pět typů finanční inteligence alfou a omegou pro lidi, kteří chtějí nejen uchránit své bohatství ale zároveň ho i navyšovat.

[72] Za zdravím na internet

[73] Ljubljana, město draků

[76] Dopad krize na české domácnosti

[77] Křížovka a sudoku

[78] Test: Daně a jak na ně

[80] Finanční střípky 

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

spotřebitelské ceny
erko
9. 4. 2009, 14:50

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená