FinExpert.e15.cz

Kupte si nové Osobní finance

Od dnešního dne najdete na stáních nové Osobní finance s tématy: Let k milionům pod křídly Amway | Zateplujete dům? Chtějte příspěvek od státu | Obáváte se o místo? Máme řešení

 


Na stáncích od čtvrtka 30. dubna najdete páté číslo letošních Osobních financí.


Klepněte pro větší obrázekJe jen málo lidí, kteří chtějí dobrovolně žít skromně a nepachtí se za penězi a mamonem. Většina z nás ale touží, když už ne přímo po luxusu a bohatství, tak alespoň po životě bez fi nančních omezení. Jak se k takovému balíku peněz dostat? Pokud chcete mít peníze hned a hodně, nezbývá vám, než si vsadit třeba Sportku a doufat, že se na vás usměje štěstí (s pravděpodobností asi jedna ku čtrnácti milionům). Nebo přestanete jenom snít a spoléhat na náhodu a začnete peníze vydělávat. Milionové příjmy, luxusní domy, finanční svobodu – to slibuje multi-level marketing, pyramidy a letadla. Šéfredaktor Martin Chlouba pronikl do tajů největšího systému na světě – Amway a v hlavním tématu čísla vám prozradí, jak skutečný multi-level marketing funguje a kdo si zde může přijít na slušné peníze. Více si přečtěte na straně 12.

Omrzelo vás zaměstnání? Nemáte žádné? Šéf vás chce vyhodit? Tyto problémy trápí víc lidí, než se zdá. Pro ty, kdo nemohou najít práci ve svém oboru, má redaktor Martin Ježek dobrou radu – přeškolit se na jinou práci. Rady k rekvalifi kacím naleznete na straně 42. Ať už máte peněz hodně, nebo málo, platit za zboží a služby musí všichni. Hotovosti ale již téměř odzvonilo, kdo nemá platební kartu, jako by ani nebyl. Přečtěte si na straně 23, jestli je lepší MasterCard, nebo Visa, nebo zda již není na čase pořídit si nějakou prestižní kartu – třeba Diners Club nebo American Express.

Chystáte-li se na dovolenou nebo na služební cestu, neměli byste zapomenout na cestovní pojištění. Jen za ošetření zlomené nohy v zahraničí bez sjednaného pojištění můžete zaplatit až statisíce korun. Na cestovním pojištění nešetřete, nevyplatí se to – zjistíte na straně 32.

Martina Skovajsová, redaktorkaCo v květnovém čísle časopisu najdete

 • Daňový kalendář
 • Finanční aktualitky
 • Novinky

Téma: Let k milionům pod křídly Amway

Kdo chce být diamantem, křičí na pódiu milionář a tisíce lidí mu křikem, tleskáním a dupáním dávají najevo, že každý z nich chce dosáhnout milionových příjmů, luxusních domů a aut. Vítejte za branami multi-level marketingu, letadel a pyramidových her.

Bohužel hierarchie multi-levelu (MLM) či pyramid je jasně daná a jednoduchým matematickým výpočtem lze snadno zjistit, že jen malý zlomek dosáhne skutečné fi nanční svobody. Zanechme ovšem teoretických výpočtů a podívejme se, jak skutečný MLM funguje – vybrali jsme si totiž jeden z největších systémů na světě a strávili v něm několik měsíců. Vítejte ve světě podnikatelských příležitostí Amway.


Klepněte pro větší obrázek

Ze školy rovnou do důchodu
Ondřeji Kodešovi je devatenáct let, studuje střední Hotelovou školu v Radlicích a posud je to stejný maturant jako každý jiný. Dokud ovšem nezmíníme, že podlehl fenoménu Amway a jeho příjem za loňský rok činil řádově stovky tisíc korun.

Peníze a život

 • Politikání
 • Mobilitky

Zateplujete dům? Chtějte příspěvek od státu
Sice s týdenním zpožděním proti ohlášenému termínu, ale o to zajímavější zveřejnilo Ministerstvo životního prostředí České republiky podmínky dotačního programu energetických úspor při výstavbě a rekonstrukcích domů. Letos by mělo být rozděleno deset miliard korun, do roku 2012 pak dalších patnáct miliard.

Klepněte pro větší obrázek

Průvodce kartami: Boříme zaběhnuté mýty
Debetní platební kartu vlastní již téměř každý z nás. Jste ale se svou kartou spokojeni? Lze se rozhodovat mezi kartou Visa nebo MasterCard, nebo o toto už dávno nejde? A co kreditka? Nebo nějaká prestižní karta? Nabídka platebních karet i doplňkových služeb, které se k nim vážou, je opravdu široká.

Pojistěte si domácího mazlíčka, ušetříte
Pokud doma máte psa či kočku a chodíte s nimi občas k veterináři, dobře víte, jak je péče o domácí mazlíčky drahá. Už více než rok ale i u nás existuje řešení – pojištění domácích zvířat. Díky pár stokorunám ročně můžete ušetřit desítky tisíc za veterinární ošetření.

Klepněte pro větší obrázek

Na dovolenou bez pojištění? Riskujete statisíce!
Bez toho, že bychom vám přáli na dovolených něco zlého, je určitě lepší mít v zahraničí jistotu v případě náhlého onemocnění či zranění. Zlomenina či tržná rána bez pojištění vyjde na více než sto tisíc korun. A pokud se rozhodujete, jestli na dovolené platit hotově či kartou, přidáme radu.

Je váš důchod v bezpečí?
Země Evropské unie v důsledku finanční krize přehodnocují své penzijní systémy. Finanční krize je může donutit k úpravě důchodových systémů. Většina Evropanů, kteří odcházejí do penze dnes, se však nemusí o svůj důchod příliš obávat.

Mzda může být nižší než 8 tisíc
Většina lidí je přesvědčena, že minimální mzda je stanovena na 8 000 Kč pro všechny bez rozdílu. Tak to ale není. Například teoreticky pro ředitele společnosti musí být stanovena mzda alespoň 16 100 Kč.

Práce a podnikání

 • Poradna
 • Zvládnete napsat žádost o místo v angličtině?

Obáváte se o místo?
Přišli jste kvůli krizi o místo, nebo nemůžete najít práci ve vašem oboru? Vězte, že tato situace není nikterak neobvyklá a jednou z možných cest je rekvalifikace.

Víte, na čem stavíte?
Bez jasné představy o skutečných prioritách se prioritou stává každý e-mail, každý telefonát, každé vyrušení. Trávíme dny tím, že „hasíme požáry“.

Hledající podnikatel roku Prahy
Pražský živnostník roku Jan Jelínek začínal s podnikáním v roce 1991, od nuly a bez prostředků. Stejně jako mnoho jiných podnikatelů boří mýtus, že k rozjezdu byznysu
je potřeba velkého kapitálů – nejdůležitější je touha a nápad.

Tajný zákazník v akci!
Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se vaši pracovníci chovají k zákazníkům? A jak jsou s tímto stavem spokojeni zákazníci?

Investování

 • Investiční aktualitky

Štíhlá pražská burza přichází o další tituly
Pražská burza zažila v posledních týdnech hned několik zlomových událostí. Pojďme se na ně podívat pod lupou. Ačkoliv tituly AAA Auto, ECM, Orco a Zentiva nemají společné vlastníky, jejich příběh spojují společné rysy.

Klepněte pro větší obrázek

Velká deprese nehrozí
Oslovení portfolio manažeři a specialisté na evropské akcie se rozcházejí v míře optimismu ohledně okamžiku dosažení dna. Výkonnost sektorů se bude velmi lišit.

Používáme futures k vysněnému bohatství
Cílem racionálně uvažujících investorů je dosáhnout co nejvyššího zhodnocení svých prostředků při co nejnižším riziku. Proto neustále hledají nové produkty a strategie. My se nyní zaměříme hlavně na pákové produkty. Jejich typickým zástupcem jsou futures.

Mozaika

Šachová strategie
Šachová legenda Garri Kasparov a vůdce ruské opozice ve své nejnovější knize hledá paralely mezi rozhodováním na šachovnici a v podnikání, vojenství i politice. Má
fenomenální šachista spolehlivý recept i na život? Jeho dosavadní podnikatelská a politická kariéra naznačuje, že tak jednoznačné to nebude.

 • Lodě na internetu a tip na dovolenou
 • Vyšší daní pro bohaté – nebo ne?
 • Křížovka a sudoku
 • Test nejen pro pojišťováky
 • Finanční střípky


 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená