FinExpert.e15.cz

Který z rodičů uplatní školkovné?


Martin  |  12. 01. 2016 22:43

Dobry den prosim vas o radu mam 4 deti. Ta starsi uz je skolou povina ,syn je ted predskolni a druha dcera jde zatim do skolky. tudiz neni predskolni.Rad bych vedel kde sezenu potrebny papir abych mohl uplatnovat skolkovne a na jaky urad mam bezet.Prosim poradte my krok od kroku velmi dekuji preji hezky den .

http://www.skolkovne.cz/dotazy/... - zde mi neodpověděli a to je oficiální server od vlády...

Odpovědět  |   | 
Andrea  |  19. 01. 2016 14:59

Dobrý den, jako laik (který uplatňoval školkovné v loňském daňovém přiznání) vám doporučuji postupovat následovně: 1. Zajít do školky Vašich dětí a požádat o "Potvrzení o uhrazeném školkovném" = není na to žádný předepsaný formulář, ale musí obsahovat jméno a příjmení dítěte, jeho datum narození (rodné číslo) a částku, která byla v předchozím roce na školkovném uhrazena (bez stravného!). Nicméně, pokud je mi známo, tak předškolní děti školkovné neplatí a nelze tedy odečítat žádnou slevu. 2. Zaneste potvrzení ze školky svému zaměstnavateli nebo účetnímu (v případě, že nepracujete = není z čeho brát a potrzení i celá tato "starost" je pro vás zbytečná). 3. Mzdové oddělení Vašeho zaměstnavatele či Váš daňový poradce by si pak už s touto skutečností měl poradit sám a vy můžete někdy v dubnu očekávat vrácení přeplatku.

Odpovědět  |   | 


Posílat příspěvky e-mailem:

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno) více