FinExpert.e15.cz

Kterou pojišťovnu vybrat pro své dítě?

V dnešní době máme na výběr ze spousty zdravotních pojišťoven.
Kterou pojišťovnu vybrat pro své dítě?

Když se nám tedy narodí dítě, vyvstává otázka, kterou z tak velké nabídky vybrat. Je dobré dopředu se o pojišťovnách informovat. „Většina pojišťoven nabízí svým dětským klientům spoustu akcí a slevových bonusů, kterými se snaží nalákat nové klienty. Musíme tedy porovnávat,“ upozorňuje Ivan Macho ze společnosti Veritas finance.

Ještě než se narodí

Nabídek pojišťoven můžet využít již v těhotenství. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR má program pro těhotné a kojící ženy. Ženy, kterých se to týká mohou čerpat příspěvek 800 Kč na některé položky jako jsou např. předporodní kurzy, vitaminy pro těhotné, účast otce při porodu, pomůcky na kojení, atd. To Česká průmyslová zdravotní pojišťovna má pro maminky ve své nabídce program Manažerka mateřství, kde je možné na obdobné výdaje spojené s mateřstvím vyčerpat až 1 500 Kč.

Příspěvek na vitamíny pro těhotné a to ve výši 100 Kč nabízí také Vojenská zdravotní pojišťovna ČR. U Revírní bratrské pokladny mohou ženy čerpat příspěvek až do výše 1 000 Kč na ultrazvukové vyšetření v I.trimestru, v době těhotenství na nákup vitamínů v lékárnách, příspěvek na epidurální analgezii při porodu či příspěvek na nákup porodnického gelu. Na vitamíny vám přispěje i Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví. Tato pojišťovna vám může uhradit i předporodní kurzy, náklady spojené s porodem, ...

Když se dítě narodí

Hned jak se dítě narodí, mají pro něj pojišťovny nachystanou spoustu akcí. Například Všeobecná zdravotní pojišťovny nám může nabídnout VZP výbavičku. V této výbavičce mimo jiné dostane maminka pro své dítě spoustu slevových kupónů na nákup dětských potřeb. Maminka také může své dítě přihlásit do Baby klubu VZP. Dostane tak kartu, na kterou může nakupovat různé dětské výrobky se slevou. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna má podobný balíček. V tomto balíčku však naleznete přímo dětské produkty.

Většina pojišťoven v České republice poskytuje příspěvek na očkování proti rotavirům, např. VZP, Bratrská revírní pokladna, Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví.

Starší děti

Starší děti trpící různými zdravotními problémy, mohou využít ozdravných pobytů, které by jim mohly v léčbě pomoct. Například u VZP je to Mořský koník, pro děti trpící atopickým exemem, alergickou rýmou způsobenou pylem, respiračními problémy,…

Podobné pobyty vám může nabídnout Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Tato pojišťovna pořádá přímořské a vysokohorské pobyty. Výše částky, kterou rodiče doplácí, se odvíjí od toho, zda je u pojišťovny pojištěn pouze jeden z rodičů nebo oba. Ozdravné pobyty naleznete i u Vojenské zdravotní pojišťovny ČR. Pokud máte dítě pojištěné u Bratrské revírní pokladny, můžete jej poslat na ozdravný pobyt na Slovensko do Vysokých Tater nebo do přímořské oblasti Černé Hory.

Některé pojišťovny se věnují podpoře klientů s diagnózou celiakie, např. VZP, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank. Takto nemocné děti potřebují bezlepkové potraviny, které jsou poměrně drahé, takže i tyto finanční částky se mohou rodičům hodit.

Snad každá pojišťovna poskytuje dětem příspěvek na fixní rovnátka.

Očkování pro dívky

Velkým hitem je nyní očkování proti karcinomu děložního čípku. Pojišťovny přispívají určitou částkou dívkám většinou ve věku 14 – 25 let. Přispěje vám např. VZP, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (dívky ve věku 14 – 19 let).

Novelou zák. č. 48/1997 Sb., provedenou zák. č. 369/2011 Sb., došlo k úpravě podmínek očkování proti lidskému papiloma viru. Bude-li toto očkování zahájeno u dívek od dovršení třináctého do dovršení čtrnáctého roku věku, budou všechny tři dávky hrazeny ze základního fondu. Vzhledem k tomu, že novela platí od 1. 4. 2012 dochází k tomuto datu k úpravě věkového rozmezí k poskytování příspěvku z tohoto programu na 14 – 19 let.

Programy pro studenty

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR nabízí cestovní pojištění pro studenty zdarma. Pojištění se týká cestování a studijních pobytů po Evropě pro studenty ve věku do 26 let. I Vojenská zdravotní pojišťovna ČR má ve své nabídce program Student, ve které poskytuje studentům příspěvky na různé druhy očkování, např. proti meningitidě, klíšťové encefalitidě, očkování proti žloutence typu A a B, při cestování do zemí, kde je toto očkování povinné nebo doporučené. Revírní bratrská pokladna má také pro pojištěnce nad 19 let připravenou úhradu za různé typy očkování, např. hepatitidě typu A, B, AB, proti chřipce, břišnímu tyfu, choleře pro cestovatele, atd.

Našli bychom spoustu dalších akcí u pojišťoven, kterými lákají své klienty. Například stop obezitě, programy pro celou rodinu, cvičení, příspěvky na vitamíny různých druhů, všelijaká vyšetření, atd. Pokud si už pojišťovnu pro své dítě zvolíte, je dobré hlídat si sezónní akce pojišťovny, které vám mohou ušetřit nemalý peníz.

Více informací naleznete na stránkách jednotlivých pojišťoven:

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená