FinExpert.e15.cz

Která bankovní služba je podle vás nejvíce inovativní?

Která bankovní služba je podle vás nejvíce inovativní?

Již od pondělí 21. května můžete v soutěži Nejlepší banka 2012 v samostatné kategorii Bankovní inovátor rozhodnout o tom, který bankovní produkt či služba je podle vás nejvíce inovativní. O prvenství usilují mimo jiné smartbanking a bezkontaktní platby. Hlasovat můžete do 8. června 2012 na Nejbanka.cz. Letos má ambice stát se Bankovním inovátorem 17 bankovních institucí.

Smartbanking si Češi rychle oblíbili. Bezkontaktní technologie jsou mezi posuzovanými bankami rozšířeny stále ještě málo. Podle průzkumu společnosti Datank, která finanční instituce v soutěži Nejlepší banka hodnotí, ji v nabídce zatím mají jen Citibank, Česká spořitelna a Komerční banka. Zato smartbanking se v nabídce finančních domů objevuje poměrně často, momentálně jej poskytuje devět hodnocených bank.

Cílem kategorie Bankovní inovátor je představit zajímavé novinky v nabídce bankovních domů a nechat veřejnost vybrat produkt, službu nebo přístup, které považuje za inovativní, nejvíce zajímavé a užitečné. Loni zvítězila Lady karta Komerční banky se speciálními doplňkovými službami včetně možnosti pojištění kabelky i jejího obsahu.

Nominace na Bankovního inovátora 2012:

Air Bank: Možnost výběru bankovek při výběru z bankomatu

Klient si při výběru z bankomatu může na dotykové obrazovce vybrat, v jakých bankovkách chce požadovanou sumu dostat. Tuto službu nabízí Air Bank na českém trhu jako jediná.

AXA Bank Europe: Spořicí účet od AXA Bank

Účet spojující běžný a spořicí účet v jednom. Prostředky uložené na tomto účtu se výhodněji zhodnocují, a klient je má zároveň stále k dispozici. Klient má neplatí poplatky za zřízení a vedení účtu.

Citibank Europe: Konsolidace se CitiPůjčkou

Nový úvěrový produkt na českém trhu umožňující sloučení stávajících úvěrů, kreditních karet a kontokorentů poskytnutých jinou bankovní či nebankovní institucí v celkové výši 30 tisíc až 600 tisíc korun do jedné konsolidované půjčky, bez nutnosti ručitele.

Česká spořitelna: Bezkontaktní technologie

Bezkontaktní technologie od ČS umožňuje klientům platit kartou nákupy do 500 korun bez nutnosti zadat PIN, tedy pouze přiložením karty do vzdálenosti zhruba pět centimetrů ke čtečce bezkontaktního terminálu. Nad tuto částku je možné bezkontaktně platit také, je ale třeba zadat PIN. Česká spořitelna byla první bankou v ČR, která začala tuto službu poskytovat.

ČSOB a Poštovní spořitelna: ČSOB a Era smartbanking

Aplikace pro obsluhu internetového bankovnictví prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů. Od ledna do dubna 2012 si stáhlo aplikaci téměř 50 tisíc uživatelů.

Equa bank: Multiměnová debetní karta k běžnému účtu

Embosovaná debetní karta MasterCard kombinující několik unikátních výhod, je propojena s běžnými účty v korunách, eurech a dolarech s multiměnovou funkcí. Poplatek za výběr kdekoliv na světě činí jen devět korun.

Fio banka: Fio Smartbanking

Fio banka nabídla jako první na trhu chytrou bankovní aplikaci vyvinutou pro smartphony. Aplikace nabízí možnost bezpečné a aktivní správy účtu.

GE Money Bank: Kreditní karta na počkání

Kreditní kartu na počkání vystaví GE Money Bank téměř okamžitě. Do 25 minut od podání žádosti tak mohou noví držitelé kreditní karty začít nakupovat a čerpat její výhody. Kartu na počkání nabídla GE Money Bank jako první banka na trhu v září 2011.

J&T Banka: J&T Banka Café

Unikátní pojetí bankovní pobočky, které dává klientům možnost v neformálním prostředí kavárny vyřídit veškeré potřebné bankovní operace. V letošním roce budou otevřeny dvě kavárny J&T Banka Café v Brně a Ostravě. 

Komerční banka: Bezkontaktní mobilní platby – NFC

Bezkontaktní mobilní platby jsou novým bezpečným a jednoduchým způsobem placení prostřednictvím mobilního telefonu. Nabízí možnost bezkontaktní komunikace mezi mobilním telefonem a platebním terminálem.

LBBW Bank CZ: IQ Plovoucí hypotéka

Hypotéka s plovoucí úrokovou sazbou je závislá na jednoměsíční sazbě PRIBOR. Klient může opakovaně přejít z plovoucí sazby na fixní a naopak.

Modrá pyramida stavební spořitelna: Rychloúvěr

Účelový úvěr na financování bydlení bez nutnosti zajištění do výše 500 tisíc korun, se zajištěním do výše 800 tisíc korun. Úroková sazba je od 6,29 % ročně, nárok na státní podporu činí až 200 korun za rok. Nabídka Rychloúvěru je zaměřena na specifické potřeby klienta spojené s investicemi do bydlení.

Oberbank AG: privátní účet Oberbank Žirokonto Plus

Privátní účet Oberbank Žirokonto Plus za 79 korun měsíčně zahrnuje všechny tuzemské elektronické transakce, všechny tuzemské výběry z bankomatů Oberbank a ČSOB a platební kartu Maestro.

Raiffeisenbank: Privátní bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FRW)

Koncept pod značkou FRW nabízí profesionální investiční poradenství, regionální produktovou specializaci s možností nakoupit jakýkoli (nejen) finanční produkt jakékoli banky a exkluzivní klub pod značkou FWR kdekoli, kde působí Raiffeisenbank International.

Saxo Bank: SaxoMobilTrader

Aplikace pro obchodování akcií dostupná pro přístroje se systémem Android i Apple iOS, která umožňuje sledování účtu maržového, nemaržového, zisků, ztrát, zpráv i grafů.

UniCredit Bank Czech Republic: Spořicí účet Prima

Spořicí účet s garantovanou roční úrokovou sazbou 2,5 % na částky do 500 tisíc korun a 1,6 % u částek nad 500 tisíc korun bez omezení.

Zuno Bank: Spořící účet Spoření

Účet Spoření připisuje úroky denně a umožňuje vklady a výběry kdykoli. Nepožaduje žádný minimální vklad ani zůstatek a neúčtuje žádné poplatky. Umožňuje spořit až na 10 Spořeních ve čtyřech měnách – korunách, eurech, librách a dolarech.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená