FinExpert.e15.cz

Kreditní karta Shell MasterCard od Citibank: Vše, co vás o ní zajímá

ak požádám o Shell MasterCard od Citibank?

O tuto kartu můžete zažádat buď prostřednictvím on-line formuláře na stránkách www.shell.citibank.cz v sekci „Zažádejte nyní“ nebo zavolat přímo na bezplatnou linku 800 800 130 a domluvit si schůzku se Citibank kurýrem. Ten přijede až k Vám a na místě za Vás vyřídí veškeré formality.

Jaké slevy získám používáním Shell MasterCard od Citibank?

Při platbě touto kartou ušetříte 3 % z ceny pohonných hmot u Shellu v ČR a 1 % z ceny všech ostatních nákupů. V případě podání žádosti o kartu do 31. 1. 2007 bude Váš bonus prvních 60 dnů užívání karty dvojnásobný, tzn. ušetříte 6 % z ceny pohonných hmot u Shellu v ČR a 2 % z ceny všech ostatních nákupů u všech obchodníků akceptujících platební karty MasterCard. Získané bonusy je možné uplatnit na nákupy pohonných hmot a jakéhokoli zboží či služeb pouze u Shellu na území České republiky.

Jak slevy fungují?

Po uplynutí zvýhodněného období bude držitel kreditní karty automaticky získávat slevu 3 % na litr pohonných hmot Shell a 1 % ze všech ostatních nákupů. Navíc získá slevu na palivo 10 korun za každý nákup ve výši 1 000 korun uskutečněný v daném měsíci u jakéhokoliv obchodníka akceptujícího platební karty MasterCard. Získané bonusy se sčítají a je možné je uplatnit na nákupy pohonných hmot a jakéhokoli zboží či služeb pouze u Shellu na území České republiky v následujícím měsíci.

Jak vysoký je roční poplatek za Shell MasterCard od Citibank?

Karty ve výši 850 Kč, u zlaté karty ve výši 2 500 Kč. Používáním kreditní karty na nákup paliva u Shellu, ale i za ostatní nákupy u Shellu nebo jakýchkoli jiných prodejců se Vám tento poplatek vrátí v podobě bonusu. Čím více kartu používáte, tím více bonusů získáte a tím dříve se Vám roční poplatek vrátí.

Musím zaplatit stejnou částku každý měsíc?

Ne, s Shell MasterCard od Citibank si vybíráte, jak chcete platit. Buď můžete splatit vše najednou a využít tak až 55 dní bezúročné půjčky, nebo uhradit z dlužné částky pouze 5 % (min. 200 Kč). Platit můžete převodem ze svého běžného účtu z každé banky v ČR (na přepážce i přes internet), poštovní poukázkou nebo v hotovosti na všech pobočkách Citibank.

Je třeba kartu před použitím aktivovat?

Z bezpečnostních důvodů jsou nové karty vždy neaktivní v okamžiku, kdy je odesílá banka poštou. Pro aktivaci své karty zavolejte 233 062 223. Zde si také zvolíte svůj PIN.

Je Shell MasterCard od Citibank karta debetní nebo kreditní a v čem spočívá rozdíl?

Na rozdíl od debetní karty, která je v Česku rozšířenější:
1) je kreditní karta nezávislá na finančních prostředcích na běžném účtu,
2) nepředstavuje kreditní karta klíč k finančním prostředkům na běžném účtu, ale jak již sám název napovídá, ztělesňuje úvěr neboli kredit a spojuje platební kartu se spotřebitelským úvěrem.

Použitím kreditní karty při placení u obchodníka čerpáte půjčku, na kterou se vztahuje tzv. bezúročné období. U Citibank je bezúročné období nejdelší na českém trhu - je to až celých 55 dní. V průběhu měsíce máte možnost libovolně nakupovat. Jednou měsíčně Vám bezplatně zašle podrobný výpis, kde najdete každou položku, případné poplatky a celkový stav své kreditní karty. Máte pak 25 dní na rozmyšlenou, v jaké výši splatíte dlužnou částku - buď na splátky od 5 %, minimálně 200 Kč, nebo všechno najednou bez úroku. Bezúročné období se nevztahuje na částky vybírané z bankomatu - tyto částky jsou úročeny ihned od data výběru. Dlužnou částku můžete zaplatit převodem ze svého běžného účtu z každé banky v ČR (na přepážce i přes internet), poštovní poukázkou nebo v hotovosti na všech pobočkách Citibank.

Kreditní kartu Shell MasterCard od Citibank mohu použít k platbám pouze na čerpacích stanicích Shell?

Ne, kreditní kartu Shell MasterCard od Citibank můžete použít k platbám u všech obchodníků označených logem MasterCard v ČR i zahraničí. Tedy například i na nákup potravin, módy, placení v restauraci apod. Svou kreditní kartu můžete použít i na výběry hotovosti ze všech bankomatů označených logem MasterCard.

Mohu platit kreditní kartou Shell MasterCard od Citibank a.s. v zahraničí a vybírat v zahraničí z bankomatu?

Ano, můžete platit v zahraničí u všech obchodníků označených logem MasterCard a vybírat ze všech bankomatů označených logem MasterCard. Čím více kartou platíte, tím více ušetříte při dalších platbách u Shellu.

Mohu platit kreditní kartou Shell MasterCard od Citibank a.s. na internetu?

Ano, můžete. Při platbě budete požádáni o zadání těchto údajů: datum platnosti karty, bezpečnostní kód uvedený na zadní straně karty.

Potřebuji vyšší kreditní limit než ten, který jste mi schválili. Co mám dělat?

Zavolejte na CitiPhone, telefonický bankéř Vám sdělí podmínky možného navýšení kreditního limitu.

Ztratil jsem kreditní kartu Shell MasterCard od Citibank a.s., co mám dělat?

Okamžitě oznamte ztrátu na nonstop lince CitiPhone. Blokace je zdarma, stejně jako vydání náhradní karty.

Musím mít u Citibank vedený účet, abych mohl kreditní kartou Shell MasterCard od Citibank a.s. platit?

Kreditní karta Shell MasterCard od Citibank (stejně jako ostatní kreditní karty Citibank) nejsou vázány na běžný účet a fungují naprosto samostatně. Kreditní karta sama o sobě znamená kreditní účet, ze kterého lze čerpat peníze při placení v obchodech a při výběrech z bankomatů. Číslo účtu, na který zasíláte splátky kreditního účtu, vidíte na svém měsíčním výpisu. Samozřejmě si ale také můžete u Citibank otevřít běžný účet k obvyklým transakčním účelům. Více informací Vám poskytneme na lince CitiPhone.

Jak mohu peníze z karty používat či vybírat?

Vybírat lze ze všech bankomatů v ČR i zahraničí označených logem MasterCard - pro výběry z bankomatů budete potřebovat 4místný A-PIN, který si sami zvolíte na lince CitiPhone. Platit lze u všech obchodníků, kteří akceptují karty MasterCard. Limit pro výběr hotovosti z bankomatu naleznete na měsíčním výpise.

Kdy dostanu výpis a jak se dozvím aktuální zůstatek na své kartě?

Detailní výpisy Vám Citibank bude zasílat každý měsíc zdarma. Ke své kreditní kartě máte přístup přes internet 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Svůj aktuální zůstatek, minimální splátky, přehled posledních transakcí i informace o kreditním limitu naleznete na www.citibankonline.cz. Při prvním přihlášení na www.citibankonline.cz budete vyzváni k zadání Vašeho stávajícího A-PINu, poté si zvolíte nové heslo speciálně pro internet.

Kolik mě bude stát, když si kreditní kartu aktivuji a nebudu ji používat? Naúčtujete mi hned nějaký poplatek?

Ne, roční poplatek se bude účtovat až po prvním použití kreditní karty - nákupu zboží nebo výběru hotovosti z bankomatu. Roční poplatek u stříbrné karty činí 850 Kč, u zlaté karty je roční poplatek ve výši 2500 Kč. Používáním kreditní karty k nákupu paliva u Shellu, ale i k ostatním nákupům u Shellu nebo kterýchkoli jiných prodejců se Vám tento poplatek vrátí v podobě bonusu. Čím více kartu používáte, tím více bonusů získáte a tím dříve se Vám roční poplatek vrátí.

Kde se dozvím výši získaného bonusu za platby paliva a za ostatní nákupy a jak ho mohu čerpat?

O výši svého bonusu se dozvíte v měsíčním výpisu. Použijete-li kreditní kartu v průběhu měsíce na nákupy paliva u Shellu v celkové výši 4000 Kč a na ostatní nákupy u obchodníků označených logem MasterCard v celkové hodnotě 10000 Kč, na konci měsíce obdržíte podrobný měsíční výpis, kde se dozvíte, že získáváte:

  • + 3% bonus z nákupu paliva ve výši 120 Kč
  • + 1% bonus z ostatních nákupů ve výši 100 Kč
  • = bonus celkem 220 Kč

Při dalším nákupu paliva a ostatních služeb či výrobků u Shellu je tento Váš bonus automaticky započítán na konci zúčtovacího období na Váš kartový účet. Tj. za další nákup paliva zaplatíte kreditní kartou na čerpací stanici Shell plnou výši nákupu a na konci měsíce Vám na Váš kreditní účet započítáme bonus ve výši 220 Kč. Tento bonus nelze vyplácet v hotovosti, ale je o něj snížena Vaše splátka.

Mohu o bonus přijít?

Ano, v případě, že po dobu šesti měsíců neprovedete žádnou kartovou operaci - platbu obchodníkům nebo výběr hotovosti, nárok na kumulovaný bonus zaniká.

Palivo hradím CCS kartou, ale chci si pořídit kreditní kartu Shell MasterCard od Citibank a.s. především na ostatní nákupy. Může 3% bonus z nákupu paliva využít moje manželka, přítelkyně nebo rodinný příslušník?

Ano, k Vaší kreditní kartě Vám můžeme vydat 2 dodatkové karty zdarma pro Vaše blízké. Bonusy získané za nákup paliva u Shellu a za ostatní nákupy se kumulují, tento bonus pak mohou čerpat jak vlastník základní karty, tak i vlastníci dodatkových karet na nákup paliva a ostatních produktů u Shellu.

Přehled základních poplatků

Vydání kreditní karty
Vydání základní kreditní karty zdarma
Vydání dvou dodatkových karet zdarma
Vedení kreditní karty
Základní kreditní karta 850 Kč ročně
2 dodatkové kreditní karty zdarma
Úroková sazba
Roční úroková míra 0 % při úplném splacení do data splatnosti uvedeného ve výpisu
9,9 - 26,4 %* při částečných splátkách
Minimální splátka
Splátka aktuálního zůstatku minimálně 5 % zůstatku, nejméně 200 Kč měsíčně
Výběr hotovosti
Poplatek za výběr hotovosti 3,5 %, minimálně 89 Kč**
Všeobecné poplatky
Blokace karty při ztrátě zdarma
Opětovné vydání karty zdarma
Výpis z kartového účtu - měsíčně zdarma
Placení v obchodě v ČR i zahraničí zdarma
Pojištění
Pojištění při hospitalizaci 199 – 799 Kč měsíčně
Pojištění CreditShield 0,69 % z aktuálního zůstatku
Pojištění proti zneužití karty 79 Kč měsíčně
Cestovní pojištění Od 39 Kč měsíčně
* obecně 26,4 % p. a., jiná úroková sazba je individuálně dohodnuta s klientem a je uvedena na výpise z kartového účtu
** 3,5 % z vybírané částky nebo 89 Kč (větší z obou částek) + úrok (26,4 % ročně) počítaný od data transakce

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená