FinExpert.e15.cz

Kreditka od České spořitelny

Nová kreditní karta od České spořitelny se vám „vyplatí“, když s ní uskutečňujete vyšší obraty a hradíte vyšší částky, čili hodně utrácíte.
Kreditka od České spořitelny

Česká spořitelna pokračuje ve sjednocování svých produktů do nastavitelných balíčků (Osobní účet, Ideální hypotéka) a představila novou kreditní kartu vystavěnou na stejném principu volitelných a uživatelem nastavených služeb. Jmenuje se Chytrá karta.

Nová karta nahradí všechny dosavadní kreditní karty, které banka vydávala. Majitelé starších mohou k buď k novému produktu přejít, nebo používat svou dosavadní kreditku dál (přechod na Chytrou kartu je zdarma, zpátky již přejít nelze).

Karta nabízí v ceně automaticky tyto služby:

 • garanci nejnižší ceny nakupovaného zboží,
 • ochranu nákupu při zničení a krádeži,
 • přístup k účtu přes IB a telefonického bankéře,
 • měsíční výpis z účtu a vedení účtu.

Další služby jsou volitelné a za každou se připlácí (od 19 až po 89 Kč měsíčně):

 • Slevový program Sphere
 • Zvýhodněný program Bonus
 • Splátkové prázdniny
 • Používaná karta zdarma
 • Zústatkové smsky
 • Odměna do Penzijního fondu ČS
 • Prodloužená záruka na zboží

Třetí kategorie služeb je dokoupitelná:

 • Pojištění schopnosti splácet
 • Pojištění zneužití platební karty
 • Úhrada celé částky (100 %)

Ačkoli karta je zamýšlena jako zjednodušení, protože nahrazuje celkovou nabídku jednotlivých platebních karet, pro běžného zákazníka, který nechce studovat dlouhosáhle manuál je to produkt těžko akceptovatelný.

Fungování vybraných služeb

Zajímavě zní služba garance nejnižší ceny, která zaručuje, že vám bude vrácen rozdíl v ceně, pokud naleznete jinde levnější boží. Je zde však řada omezení. Rozdíl musí být nejméně 300 korun. Cena porovnávaného zboží nesmí být ve slevě, a neplatí ani srovnání s internetem. Služba je určena pouze pro tzv. kamenné obchody. Jinou cenu musíte nahlásit nejpozději 90 dní od nákupu a 5 dní poté, co jste se o ní dozvěděli. Pak zavoláte do zákaznického centra pojišťovny a tam vás budou navádět dále. Pokud tedy bloudíte dnem i nocí po obchodních centrech, je pro vás tato služba jako dělaná.

Pokud jde o volitelné služby, pak například slevový program Sphere, v rámci kterého dostanete pěti až 30-ti procentní slevu nabízí zadarmo například In-Karta Českých drah.

Splátkové prázdniny poskytují možnost odložit si termín splátky až o 2 měsíce během jednoho kalendářního roku. Službu však můžete využít až za 6 měsíců od získání kreditky.

Zdarma máte svou kartu, když uskutečníte určený objem plateb u obchodníků. Limity jsou odstupňovány podle vybraného vzhledu karty – při základním vzhledu musíte ročně provést transakce za 36 tisíc korun, máte-li vzhled karty vybraný z galerie nebo navržen vlastní vzhled, pak máte kartu zdarma při obratu 60 korun, a máte-li Gold Kartu, pak zdarma je vedení karty při objemu 150 tisíc korun.

Poplatky za kartu

Za vedení karty zaplatíte podle toho, jaký vzhled si vyberete. Za základní typ (výběr ze dvou obrázků) zaplatíte ročně 199 Kč, když si obrázek na kartu vyberete z nabízené galerie (40 obrázků) nebo dodáte vlastní, tak zaplatíte 349 Kč, a Gold karta (jediný vzhled) vás vyjde na 899 Kč.

Dále platíte za každou další volitelnou službu (viz výše). A také za dokoupitelnou službu (minimálně 29 Kč měsíčně).

U karty si můžete nastavit i délku bezúročného období, která se odvíjí od počtu volitelných služeb. Podle výše pásma pak máte různě dlouhé bezúročné období. Pásma jsou čtyři a délka bezúročného období od 40 do 55 dní. Ročně zaplatíte podle vybraných kombinací volitelných a doplňkových služeb od 228 Kč do 1 067 Kč.

Karta nabízí například i možnost refinancovat kreditku od konkurence za úrokovou sazbu 9,9 % p. a. Po šesti měsících se tato sazba ale zvedne na 19,08 % p. a. Za refinancování zaplatíte poplatek ve výši 2,97 % z refinancované částky.

Úročení karty

Výše poskytnutého úvěru závisí na posouzení vaší bonity (průměr se v současnosti pohybuje od 30 do 40 tisíc Kč). Úrok na kartě je 1,59 měsíčně při použití karty v platebním terminálu (tj. 19,08 % p. a.) a 1,99 měsíčně (tj. 23,88 p. a.) je to při výběru hotovosti z bankomatu.

Závěr

Z tohoto krátkého přehledu si lze udělat představu, že nabídka služeb u nové kreditní karty je široká (nevyčerpali jsme zde všechny), avšak také komplikovaná. Na závěr si uveďme ještě dva postřehy:

Příkladem pro to, že „výhodnost“ karty se projevuje jen při vyšších obratech, je nastavení systému odměn na penzijní připojištění (lze si zvolit v rámci volitelných služeb). Za každých utracených 1000 Kč se vám na účet přičte 10 Kč na účet penzijního připojištění u Penzijního fondu České spořitelny. Odměna je ale poskytování pouze za bezhotovostní platby a desetikorunu dostanete za tisíc korun zaplacených v rámci jedné transakce (jednotlivé platby se nesčítají).

Za zrušení Chytré karty zaplatíte během prvního roku 300 Kč, za pozdní splátku 250 Kč. U původních kreditek tyto poplatky nebyly. Zaplatíte také nově za poštovní doručení výpisů (9,50 Kč), což u původních kreditek bylo zdarma.

Čtěte také: O platebních kartách pro začátečníky i pokročilé

Další článek


 

Související články


celkem 7 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Pro blázny
MARCELA KRIŠTOFOVA
6. 10. 2008, 17:52
Re: proč?
Mike
7. 9. 2008, 19:16
Re: proč?
ja
2. 9. 2008, 13:38
Re: Pro blázny
Ondrasz
29. 8. 2008, 17:25
proč?
krtřek7
29. 8. 2008, 16:56

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená