FinExpert.e15.cz

KOOPERATIVA: Nabízí krátkodobé povinné ručení pro majitele nepojištěných vozidel za 199 Kč na dva měsíce

Kooperativa od dnešního dne nabízí majitelům nepojištěných motorových vozidel speciální krátkodobé povinné ručení, aby nebyli postiženi placením sankcí od 1. 1. 2009.

„Vzhledem k blížícímu se datu 1.1. 2009 a nastupujícímu sankčnímu režimu dle zákona č. 168/1999 Sb. dává od dnešního dne Kooperativa těm vlastníkům vozidel, kteří nemají ke svým vozidlům sjednáno povinné ručení, velmi jednoduchou možnost tuto svoji povinnost splnit. Uzavřením pojistné smlouvy na krátkodobé pojištění Standard splní pojistník – vlastník resp. provozovatel evidovaného vozidla – povinnost mít k vozidlu uzavřené povinné ručení a současně získá čas, aby i po datu 1. 1. 2009 podnikl kroky k vyřešení administrativně-evidenční situace s vozidlem, aniž by mu byl za každý den ukládán sankční poplatek,“ uvedl ředitel pojištění motorových vozidel Kooperativy Jiří Filla.

Zákon v § 24c zavádí od ledna 2009 tzv. úhradovou povinnost, podle které vlastník resp. provozovatel vozidla bez povinného ručení je povinen uhradit České kanceláři pojistitelů poplatek za každý den, kdy provozuje vozidlo bez tohoto pojištění. Výše příspěvku se pohybuje od 20,- Kč po 300,- Kč za každý den, po který není v databázi ČKP evidována k danému vozidlu platná pojistná smlouva a současně vozidlo figuruje v registru vozidel. „V ČR existuje skupina nepojištěných vozidel, z nichž odhadem více než 200 tisíc je skutečně provozováno. Zbytek tvoří nesourodá skupina vozidel dávno neprovozovaných či neexistujících, avšak nevyřazených z registru. Fyzické i právnické osoby, vedené v registru jako vlastníci takovýchto vozidel, budou muset řešit přinejmenším administrativní stránku věci. To však v řadě případů nebude možné vzhledem k personálním a technickým možnostem orgánů evidence stihnout to do data 1.1. 2009. Proto chceme dát českým motoristům tuto možnost,“ zdůraznil Filla.

Produkt Standard 2M je určen pro vozidla všech skupin s výjimkou tahačů, návěsů a autobusů či trolejbusů. Jde o velmi zjednodušenou formu produktu Standardse stejnými limity pojistného plnění, avšak bez asistenčních služeb, živelního pojištění zdarma či jakýchkoliv jiných výhod poskytovaných v rámci různých programů či bonusů. Jde o jednorázové, tedy krátkodobé pojištění uzavírané na pevně stanovenou dobu 2 měsíců, po jejímž uplynutí pojištění zaniká. Pojištění může zaniknout i z jiného zákonem připuštěného důvodu, avšak pojistné se nevrací.Pojistné činí 199,- Kč za dva měsíce pro všechny skupiny vozidel.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená