FinExpert.e15.cz

Koncern UNIQA pokračuje v silném růstu

Koncern UNIQA pokračuje v silném růstu

Mezinárodní koncern UNIQA Group v prvních třech čtvrtletích roku 2005 nadále rychle rostl. Díky příznivému organickému růstu a úspěšné akviziční politice v Evropě vzrostlo pojistné o bezmála 27 % na více než 3,5 miliardy eur. Silný růst pojistného, pokračující snižování nákladovosti ve všech pojistných odvětvích, příznivá škodovost a dobré výsledky na kapitálových trzích se promítly v zisku ve výši 158 mil. eur, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 88 %. Na tomto výsledku se 41 miliony eur podílely společnosti koncernu působící mimo Rakousko. Čistý zisk převýšil 100 mil. eur.

Předepsané pojistné UNIQA mimo Rakousko se oproti loňsku více než zdvojnásobilo (plus 107 %) na 967,8 mil. eur. Zahrnuty přitom nejsou nejnovější akvizice pojišťoven v Rumunsku a Bulharsku.¨

UNIQA Group vstupuje na trh v Srbsku a na Ukrajině

Představenstvo UNIQA Versicherungen AG schválilo zahájení obchodních aktivit v Srbsku a na Ukrajině. Během posledních měsíců byly oba trhy intenzivně sledovány, aby bylo možné určit jejich potenciál a zvážit jejich perspektivu.

„Rozhodnutí představenstva znamená, že oba tyto trhy jsou nyní oficiálně cílovými zeměmi UNIQA Group. Forma vstupu na tyto trhy bude finalizována v následujících týdnech až měsících. Předpokládám však, že UNIQA zahájí aktivity na obou trzích nejpozději v polovině roku 2006.“ uvedl Konstantin Klien, předseda představenstva mezinárodního koncernu UNIQA. Vstup do těchto dvou zemí nadále posílí angažovanost v regionu širší střední Evropy.

O společnosti UNIQA pojišťovna a UNIQA Group Austria

Největší rakouská pojišťovna UNIQA Group s téměř čtvrtinovým podílem na tamějším trhu se v souladu se svým strategickým záměrem stát se jedním z rozhodujících pojistitelů v regionu širší CEE již etablovala na 14 trzích: v Rakousku, ČR, Chorvatsku, Itálii, Lichtenštejnsku, Maďarsku, Německu, Polsku, na Slovensku, ve Švýcarsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině,  Rumunsku a Bulharsku.

Součástí UNIQA Group je i UNIQA pojišťovna, založená v roce 1993, původně pod názvem Česko-rakouská pojišťovna. Jako univerzální pojišťovna pokrývá s výjimkou zemědělského pojištění všechny pojistné segmenty. K dispozici má síť 90 prodejních míst po celé ČR. Podle výše předepsaného pojistného jí v polovině roku 2005 náležela 8. příčka na trhu, přičemž v uplynulých letech rostla vždy tempem nad celotržním průměrem. Opakovaně jí byl potvrzen velmi příznivý rating BBBpi, jeden z nejvyšších na českém trhu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená