FinExpert.e15.cz

Komerční banka se podílí na vzdělávání podnikatelů

Komerční banka (KB) se stala partnerem vzdělávací akce s názvem „Účetnictví, daně, clo malých a středních podniků po vstupu do EU“, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP) a Institut Svazu účetních. Jedná se o třídenní cyklus seminářů v Praze a Ostravě.

„AMSP ČR je hlavní institucí hájící zájmy malých a středních podniků (MSP) u nás, je jediným českým aktivním členem Evropské centrály pro malé a střední podniky a  zástupci AMSP zasedají v celé řadě dalších evropských výborů pro malé a střední podniky. KB zná aktuální témata podnikatelského prostředí a dokáže MSP nabídnout odpovídající služby, proto naše volba spolupráce padla právě na ni,“ upřesňuje roli AMSP a spolupráce s KB Karel Havlíček, místopředseda představenstva AMSP.

Zástupci KB v této souvislosti připomenuli, že banka během minulého roku na trh uvedla dva nové produkty - Profi úvěr, KB Franchising Program, upravila parametry povoleného debetu a od letošního roku nabízí speciální úvěry pro zemědělce a lékárny.

Na přípravě některých z těchto produktů se podíleli sami podnikatelé ze sektoru malých a středních podniků. Podnikatelé např. mohou získat Profi úvěr až do výše 8 milionů korun se zkráceným schvalovacím procesem na 5 pracovních dnů.

V souvislosti se vstupem ČR do EU představila KB konkrétní nabídku možnosti čerpání zdrojů ze Strukturálních fondů EU – Program Ponte. Získání  finančních prostředků z těchto fondů je ovšem možné až po realizaci podnikatelského záměru, což vyvolává potřebu předfinancování a spolufinancování. „Program Ponte nabízí všem žadatelům, nejen klientům KB, úvěr na předfinancování grantu. Pokud jde o spoluúčast při financování projektu, může žadatel využít vlastní zdroje nebo standardní úvěrové produkty KB. Může to být investiční úvěr, municipální úvěr nebo hypotéka,“ upřesňuje Antonín Kopřiva.

Komerční banka vystoupila jako hlavní partner na vzdělávací akci „Účetnictví, daně, clo malých a středních podniků po vstupu do EU“ dne 12. listopadu v Praze. Tématicky shodně zaměřená akce proběhne také 26. listopadu v Ostravě a následovat bude obdobná spolupráce na dalších akcích v příštím roce.

Zdroj KB

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená