FinExpert.e15.cz

Komerční banka přišla s revoluční novinkou mobilního bankovnictví

Komerční banka rozšířila nabídku služeb přímého bankovnictví o zcela nový druh mobilního bankovnictví. Nová služba  umožňuje klientům ovládat  účet v on-line režimu prostřednictvím klávesnice a displeje mobilního telefonu.

Služba Mobilní banka KB funguje na bázi technologie Java a veškerá komunikace mezi klientem a bankou probíhá formou datových přenosů. „V porovnání s historicky starší službou, umožňující ovládání bankovního účtu prostřednictvím mobilního telefonu s využitím SIM Toolkit, nabízí mobilní bankovnictví ovládání a přehledné grafické ztvárnění shodné s internetovým bankovnictvím. Veškerá komunikace probíhá v on-line režimu zajištujícím rychlou odezvu a aktuálnost zobrazovaných informací,“ upřesnil výhody mobilního bankovnictví vedoucí pro přímé bankovnictví KB Peter Hollovič.

Prostřednictvím Mobilní banky mohou klienti zadávat platební příkazy, zjišťovat aktuální zůstatek na svých účtech, kontrolovat transakční historii, přehled blokací z platebních karet, využívat šablony pro opakované platby a posílat oznámení o provedených platbách.

Mobilní bankovnictví je, stejně jako ostatní kanály přímého bankovnictví Komerční banky, dostupné nepřetržitě všechny dny v roce, v české i anglické verzi, a využívat ho mohou klienti všech tuzemských mobilních operátorů. Až do konce září 2005 je Mobilní banka nabízena zdarma a klientům nebudou v průběhu tohoto období účtovány měsíční poplatky za vedení služby.

Na začátku každého přístupu ke službě je provedena identifikace a autentizace klienta. Informace přenášené mezi klientem a bankou jsou šifrovány algoritmem AES. Pro využívání tohoto nového kanálu přímého bankovnictví je nezbytný mobilní telefon splňující technické podmínky služby, aktivované datové služby u operátora a telefonické bankovnictví Expresní linka, se kterým je sdíleno zabezpečení služby. Pro aktivaci služby Mobilní banka KB může klient využít stávající SIM kartu, služba nevyžaduje dodatečný nákup specializované SIM karty.

Na vývoji aplikace Mobilní banka spolupracovala s Komerční bankou společnost Cleverlance.

Zdroj: KB

(Připravujeme další podrobnosti)

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

KB
Rafter
11. 5. 2005, 08:10
KB jsou pašáci - hromada předností ?!
Ondra
10. 5. 2005, 17:16
KB
ja
10. 5. 2005, 13:41

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená