FinExpert.e15.cz

Komerční banka od nového roku změní sazebník poplatků

Od 1. ledna 2009 mění Komerční banka ceny za vybrané produkty a služby.

Přehled změn:

Zlevnění

U platebních karet Intercard a Prestige card zahrnutých v balíčcích Extra konto, resp. Komfort, nabízí Komerční banka nově všechny výběry v bankomatech KB zdarma.

Zvýhodněny jsou také prestižní stříbrné a zlaté karty vydané Komerční bankou - jejich držitelé mohou nově měnit PIN v jakémkoli bankomatu KB zdarma.

Cena balíčku Efekt Start pro začínající podnikatele klesla o přibližně 20 % na 99 Kč z původních 117 Kč měsíčně.

Podnikatelské balíčky Efekt, Efekt Start, Komfort a Excelent jsou nově rozšířeny o určitý počet příchozích transakcí. Např. majitelé balíčku Komfort získají dvojnásobný počet odchozích transakcí zdarma.

Majitelé kont Extra a Premium mohou nyní v rámci balíčku získat účet v EUR zdarma včetně měsíčního výpisu poštou. KB tak reaguje na sílící poptávku právě po eurových účtech a jejich uživatelům opět snižuje náklady na bankovní služby.

Úpravy cen služeb Komerční banky se dotknou také hotovostních operací. Komerční banka zrušila poplatek za nadměrný vklad – od 1. 1. 2009 mohou klienti Komerční banky z řad občanů uskutečnit vklad hotovosti na pokladně KB zdarma. Ruší se také poplatek za nadměrný vklad pro podnikatele. Vklad uzavřeným obalem bude pro podnikatele a firmy vždy levnější nebo stejně nákladnou alternativou vkladu přes přepážku.

Zdražení

Dochází k mírnému zvýšení ceny výpisů zasílaných poštou a vyzvedávaných na pobočce banky, přičemž ceny elektronických výpisů se nemění. Měsíční elektronický výpis nabízí KB nadále pro občany a malé podniky zcela zdarma.

Vzroste také cena za jednorázový příkaz k úhradě zadaný na pobočce banky z 20 na 29 Kč (cena příkazu zadaného přes internetové bankovnictví KB zůstává na úrovni 4 Kč). Cena bude jednotná i pro korporátní klienty, ze stávajících 24 Kč vzroste cena za zadaný jednorázový papírový příkaz na 29 Kč.

Rostoucí náklady na rezervaci finančních prostředků odráží růst poplatku za rezervaci zdrojů u Hypotéky Dopředu. Poplatek za rezervaci zdrojů se zvýší z 9 000 na 11 000 Kč. O jeden procentní bod vzrostou úrokové sazby kreditních karet MasterCard - u osobních kreditních karet na 19,9 % a u podnikatelských kreditních karet na 18 % p.a.

Dochází také ke sjednocení poplatku za SMS vyžádanou prostřednictvím Expresní linky. Za SMS o transakční historii, zůstatku či o měnových kurzech zaplatí klienti KB 2,50 Kč. Autorizační SMS potvrzující konkrétní transakci zůstávají zdarma.

U vybraných hotovostních operací dochází ke zjednodušení struktury poplatků. Od 1. 1. 2009 budou sjednocena pásma pro výběry hotovosti v Kč. Místo stávajících čtyř poplatků pro čtyři různá pásma zaplatí nově klienti Komerční banky jednotný poplatek 60 Kč. Klienti mají ale stále možnost vybírat hotovost zdarma prostřednictvím bankomatů KB. Poplatek 60 Kč je platný i pro výběry cizí měny z účtů vedených v cizích měnách, kde dochází ke zrušení procentního poplatku.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená