FinExpert.e15.cz

KOMERČNÍ BANKA ocenila nejlepšího exportéra do Ruska

Nejlepším exportérem letošního roku do Ruska se stala společnost INCO engineering, s.r.o., výrobce a dodavatel nové generace těžních strojů a zařízení pro vertikální dopravu v hlubinných dolech.
Záštitu nad touto cenou, Exportér teritoria, převzala pro rok 2006 Komerční banka, a to díky dlouholeté spolupráci s Exportním klubem CzechTrade. Ten je významným
partnerem akce Exportní cena DHL, v jejímž rámci bylo ocenění Exportér teritoria
udíleno.

Vítězná firma získala od KB marketingový průzkum v hodnotě 70 tisíc korun. „Komerční banka převzala záštitu nad cenou Exportér teritoria mimo jiné i proto, že jako exportní teritorium byla vybrána Ruská federace. Rusko je odjakživa významným obchodním partnerem pro řadu našich klientů. Navíc dochází v poslední době k zrychlení tempa růstu obchodu s Ruskou federací. Pomáháme našim klientům uspět na tomto teritoriu a usnadňujeme jim obchodování s ruskými partnery. Z naší široké nabídky produktů a služeb bych rád zmínil možnost založit si účet v ruských rublech, provádět v této měně platební styk a zajišťovací operace.

Financování prostřednictvím exportních odběratelských úvěrů umožní firmě působící v Rusku získat zdroje na své rozvojové projekty a pro našeho klienta je konkurenční výhodou. Rovněž musím zdůraznit těsnou spolupráci s mateřskou Société Générale Group, která má v Ruské federaci silné zázemí a stále rozšiřuje svou obchodní síť,“ prohlásil u příležitosti slavnostního vyhlášení marketingu pro střední podniky a municipality KB Filip Kotora.

Rusko je tradičně významným obchodním partnerem ČR, který se z hlediska dosahovaného objemu obchodního obratu již řadu let řadí do první desítky. V roce 2005 skončilo Rusko na 8.místě s podílem 3,7 procenta. Současně se stalo 2.největším partnerem v dovozu s podílem 5,6 procenta, přičemž předběhlo tradičního českého partnera - SR (5,4 %). Z pohledu celkového českého vývozu bylo Rusko vloni 13.největší exportní destinací s podílem 1,8 procenta. Obchodní obrat v korunách se meziročně zvýšil o 43 procent, z toho český vývoz do RF o 38 procent. Dokonce ještě o něco vyšší byla dynamika meziročního růstu českého dovozu z RF, a to téměř o 45 procent. (zdroj: MZV ČR)

Slavnostní vyhlášení 9.ročníku soutěže Exportní cena DHL se konalo ve čtvrtek
9.listopadu 2006.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená