FinExpert.e15.cz

KOMERČNÍ BANKA: Nová hypotéka možností přerušení a změny výše měsíčních splátek

Komerční banka přichází na český trh hypotečních úvěrů s ojedinělou novinkou.

Jako první banka v zemi nabídne svým klientům hypotéku s možností přerušení a změny výše měsíčních splátek. Výhod KB Flexibilní hypotéky budou moci klienti Komerční banky využívat již od 9. května 2007.

Významná konkurenční výhoda

Komerční banka je první bankou v České republice, která hypotéku s tak široce flexibilními parametry nabídne. „Očekáváme, že půjde o významnou konkurenční výhodu,“ říká výkonný ředitel pro marketing Komerční banky Zdeněk Mojžíšek.

Nabídka KB Flexibilní hypotéky umožní klientům pružně reagovat na změny finanční situace v průběhu doby splácení. „Nová hypotéka je určena například pro klienty, kterým je v zaměstnání zvýšena mzda. Prostřednictvím KB Flexibilní hypotéky mohou požádat o zvýšení měsíční splátky a hypotéku tak rychleji splatit. Jiní klienti mohou naopak požádat o snížení splátky. To platí například u žen, které odcházejí na mateřskou dovolenou a hospodaří s menším rodinným rozpočtem,“ vysvětluje přesněji možnosti využití KB Flexibilní hypotéky vedoucí marketingu pro retailové bankovnictví Komerční banky Monika Truchliková. 

Podmínky KB Flexibilní hypotéky

Možnost změny výše splátek nebo jejich přerušení musí splňovat určité podmínky. U snížení měsíční hypoteční splátky může jít například o maximálně 50 procent ze splátky sjednané při uzavření smlouvy o úvěru.

Podobné je to také u navýšení měsíční splátky. Zde může jít o navýšení až o 100 procent výše splátky sjednané při uzavření hypoteční smlouvy. U odkladu splátky má klient možnost vynechat až 3 po sobě jdoucí splátky bez jakékoli složité procedury.

Klienti Komerční banky mohou o změnu splátky nebo její odklad požádat po uplynutí 12 měsíců od uzavření smlouvy o úvěru. Změnu splátky je možné provést jednou ročně.

Klient má možnost změnit výši měsíční splátky a získat tím volné zdroje v případech nenadálých situací a změny v příjmech domácnosti. Může jít o nemoc, přechod do jiného zaměstnání, narození dítěte nebo prostě o splnění snu o velké dovolené bez nutnosti složitě řešit finanční situaci. Klienti Komerční banky tak dostávají ojedinělou možnost financovat svoje bydlení hypotečním úvěrem, který se přizpůsobí jejich aktuálním potřebám.

Nabídka odstartuje v květnu 2007

KB Flexibilní hypotéka od Komerční banky bude uvedena na trh 9. května 2007.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená