FinExpert.e15.cz

Komerční banka nabízí úvěry se zárukou

Speciální úvěry pro firmy a podnikatele kryté Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou budou v nabídce Komerční banky.

Komerční banka a Českomoravská záruční a rozvojová banka začaůy společně poskytovat záruku k vybranému portfoliu úvěrů (takzvaných M-záruk) v rámci programů Start a Záruka.  Vedle dvou již zmíněných programů se záruky poskytují i k programům Panel a Trh. Produkt M-záruka vznikl z iniciativy ČMZRB jako reakce na zrychlování úvěrových procesů v bankách, které financují malé a střední podnikatele.

Základními vlastnostmi nové záruky jsou administrativní jednoduchost, lepší cena a hlavně rychlost vystavení záruky za úvěr čerpaný u Komerční banky.

M-záruka je poskytována v rámci několika programů ČMZRB:

  • Program PANEL je určen k usnadnění financování oprav a modernizace bytových domů postavených panelovou technologií - záruka kryje až 80 % nesplacené jistiny úvěru s jistinou do 10 mil. Kč. Splatnost úvěru není ze strany ČMZRB omezena.
  • Program ZÁRUKA je určen na projekty MSP realizované mimo území Prahy. Výše ručení u M-záruky je až 70 %, výše zaručovaného úvěru je omezena na 5 mil. Kč, doba ručení je maximálně do 15 let.
  • Program TRH je určen i začínajícím podnikatelům a je zaměřen na projekty realizované na území Prahy. Výše ručení u M-záruky v programu TRH je až 70 %, výše zaručovaného úvěru je omezena na 5 mil. Kč, doba ručení je maximálně do 15 let (u začínajících podnikatelů až 80 %, výše úvěru do 1,5 mil. Kč).
  • Program START je určen pouze začínajícím podnikatelům a pokrývá projekty realizované mimo území Prahy. Výše plnění ze záruky je 80 %, výše záruky je omezena na 1,2 mil. Kč (tj. kryje úvěry do 1,5 mil. Kč).

M-záruka bude mít v Komerční bance uplatnění v rámci již existujících úvěrových programů. Standardně budou M-zárukou zajišťovány například podnikatelské Profiúvěry nebo úvěry na opravu bytových domů – Program Bytový dům. Vystavení M-záruky může v případě poskytování podnikatelských úvěrů nahradit jiné, administrativně náročnější způsoby zajišťování, například nemovitostí, čímž se celý proces zjednoduší a urychlí. V rámci programů Trh a Start se také otevírá možnost financování začínajících podnikatelů. Podmínkou je však kvalitní podnikatelský záměr a finanční plán projektu prokazující ekonomickou návratnost.

K bankovnímu úvěru, který je zajištěn M-zárukou, a který byl poskytnut začínajícímu podnikateli anebo také podnikateli ze strukturálně postiženého regionu, lze navíc od ČMZRB získat jednorázový příspěvek ve výši až 15 % vyčerpané výše úvěru.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená