FinExpert.e15.cz

Komerční banka má nový podílový fond Ametyst 2

Komerční banka nabízí od včerejšího dne investorům další garantovaný podílový fond.

Fond KB Ametyst 2 investuje do podílových fondů, jejichž cílem je dosahovat pozitivní výkonnosti v jakýchkoliv tržních podmínkách. Výhodou pro investory má být garance 100% návratnosti investice ke dni ukončení fondu.

KB Ametyst 2 je určen konzervativním investorům, kteří by se rádi podíleli na vývoji světových kapitálových trhů, ale nechtějí podstupovat riziko, které je s investicí na těchto trzích spojené. Ametyst 2 má v portfoliu 5 podílových fondů zaměřených na dosahování pozitivní výkonnosti v jakýchkoliv tržních podmínkách.

Podílníci fondu KB Ametyst 2 mohou v případě pozitivního vývoje na kapitálových trzích získat zajímavé zhodnocení investovaných peněz. Vzhledem ke konstrukci fondu je garantována 100% návratnost investovaných prostředků v případě nepříznivého vývoje kapitálových trhů.

Fond je řízený aktivně, jeho portfolio tvoří 5 podkladových fondů spravovaných společností SG Asset Management zaměřených na absolutní výnos (Richelieu Evolution, SGAM AI Equisys Euroland, LFP Allocation, Carmignac Patrimoine a Rouviers Valeur). Fond garantuje i 85% výnos z nejvyšší hodnoty podílového listu dosažené během pětileté doby trvání fondu.

KB Ametyst 2 je v pořadí již jedenáctým zajištěným fondem, který Komerční banka zájemcům o investování volných peněz nabízí. Minimální investice do fondu činí 10 000 korun. Podílové listy fondu lze nakoupit od 13. srpna 2007 do 9. listopadu 2007. Doba trvání fondu je 5 let a dva týdny od ukončení upisovacího období, den ukončení fondu je tedy 23. listopadu 2012.

Správcem fondu je Investiční kapitálová společnost KB. Investičním manažerem fondu je Société Générale Asset Management, mateřská společnost IKS KB, která spravuje domácí podílové fondy distribuované Komerční bankou. Podílové listy fondu KB Ametyst 2 lze koupit ve všech 381 pobočkách KB, prostřednictvím telefonního bankovnictví Expresní linka nebo internetového bankovnictví Mojebanka.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

mistake
D
14. 8. 2007, 07:06

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená