FinExpert.e15.cz

Kolik stojí „kroužky“?

Kolik peněz si musíte připravit? Záleží na tom, zda dítě navštěvuje kroužek při základní škole nebo se věnuje sportu mimo školu.
Kolik stojí „kroužky“?

Začátkem měsíce října začínají na základních školách a jiných zařízeních zájmové aktivity pro děti jako jsou kroužky. Bez pochyb je dobré, pokud má dítě svůj volný čas vyplněný činností, která jej baví. Kolik peněz si ale musí rodiče na zábavu svých ratolestí připravit? Záleží na tom, zda dítě navštěvuje kroužek při základní škole nebo se věnuje například nějakému sportu mimo školu. Ceny uvedené v článku jsou pouze orientační.

Do zlatnictví snad raději s odborníkem

Do zlatnictví snad raději s odborníkem

Kroužky při základní škole

Na základních školách bývají kroužky často zdarma nebo jenom za symbolickou částku. Zájmové činnosti tak mohou navštěvovat i děti ze sociálně slabších rodin. Většinou jde o pěvecké sbory, výtvarné kroužky, pohybové aktivity, atd.

Skauting

Celkem malý poplatek zaplatíte také v různých skautských oddílech. Roční příspěvek činí 500 Kč až 1 000 Kč. Peníze jdou na fungování oddílu. Dítě si pořídí skautský kroj, který stojí cca 500 Kč. Dále mohou rodiče platit dětem zajímavé výlety, které jsou také za minimální částky. Ve skautu děti poznávají přírodu, učí se sociálním dovednostem, kreslí, zpívají, hrají si.

Výtvarný kroužek, keramika, korálkování,…..

Tyto kroužky často stojí okolo 500 Kč a více na pololetí. V ceně bývají zahrnuty potřeby, které děti potřebují na práci. Cena se samozřejmě odvíjí od lokality, ve které se nacházíme.

Hudební nauka

Pokud se rozhodnete dávat děti do základní umělecké školy na hudební obor, musíte si připravit okolo 2 400 Kč za školní rok na menších městech. Ve velkých městech to může být až 5 000 Kč. Záleží na hudebním nástroji, na který bude dítě hrát. Je nutné si uvědomit, že pro hru potřebujeme mít svůj nástroj, na který budeme doma cvičit. A to buď půjčený, nebo zakoupený. Základní umělecké školy často nástroje půjčují za určitý poplatek (dechové nástroje a akordeony cca 700 Kč, smyčcové nástroje 500 Kč, kytary 600 Kč). Pokud chceme dítěti pořídit vlastní nástroj, musíme si připravit větší částky (zobcová flétna 200 Kč až 400 Kč, kytara 2 000 Kč až 4 000 Kč, housle mohou stát až 5 000 Kč).

Taneční kroužky

Základní umělecké školy nám mimo hudební obory nabídnou třeba i taneční. Na školné si musíme připravit 1 000 Kč až 2 000 Kč za pololetí. Děti potřebují pouze sportovní oblečení a obuv. Za oděv zaplatíme, pouze pokud děti vystupují na nějakém představení a musí mít stejnokroj. Jiné finanční částky se platí, pokud děti tancují závodně a účastní se soutěží. Za kostýmy a obuv rodiče utratí velké obnosy.

Tenis

Pokud se dítě věnuje závodně nějakému sportu, samozřejmě to bude velká finanční zátěž pro rodinu. Na sport jako je tenis bude dítě potřebovat vybavení. Dětské tenisové rakety se dají pořídit za různé částky. Jejich rozmezí je zhruba mezi 500 Kč až 2 000 Kč. Samozřejmě záleží na kvalitě, značce, atd. Dále potřebujeme tenisáky (cca 200 Kč), tenisovou obuv (cca 2 000 Kč), tašku na tenis (300 Kč až 1 500 Kč), tenisové výplety (100 Kč), atd.

Fotbal

Mezi nejčastější sporty navštěvované především chlapci patří samozřejmě fotbal. Ten hrají děti ve městech i na malých vesničkách. K výbavě děti potřebují pouze kopačky. Jejich cena se opět pohybuje ve velkém rozmezí (od 200 Kč až po několik tisíc). Dresy jsou většinou sponzorované, takže za něj hráči nemusí platit. Některé kluby či sokoli mohou vyžadovat členský příspěvek.

Hokej

Hokej patří mezi nejnáročnější sporty, co se vybavení týče. Malí sportovci budou potřebovat především brusle (1 000 Kč až 3 000 Kč), hokejky (finanční rozmezí mezi pár stokorunami až několika tisíci), helmu (800 Kč až 2 000 Kč), rukavice (700 Kč až 2 000 Kč), kalhoty (1 000 Kč až 2 000 Kč), holeně (300 Kč až 1 500 Kč), ramena (400 Kč až 2 000 Kč), lokty (300 Kč až 2 500 Kč), taška na výstroj (300 Kč až 3 000 Kč),….

Existuje celá řada dalších aktivit, kterými se mohou děti zabavit. Vybrány byly pouze některé z nich. Každá zájmová činnost samozřejmě něco stojí. Rodič by si ale měl uvědomit, že je lepší investovat do zájmů dítěte než zjistit, že jeho potomek tráví svůj volný čas nějakou nevhodnou činností…

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Cena z reality: Cena co je uvedena v článku je p...
Jehlicka
6. 11. 2014, 22:31

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená