FinExpert.e15.cz

Kolik stojí jarní úklid?

Nebaví vás ale lítat s hadrem a prachovkou? Raději byste se věnovali dětem, své práci nebo koníčkům? Najměte si úklidovou agenturu.
Kolik stojí jarní úklid?

Jaro spolu Velikonocemi klepou na dveře, začíná čím dál více svítit sluníčko, které v bytě odkrývá veškeré šmouhy, zjišťujeme, že všude je prach a nepořádek. Prostě celý byt volá po generálním jarním úklidu. Nebaví vás ale lítat s hadrem a prachovkou? Nemáte na to čas, raději byste se věnovali své práci, koníčkům nebo dětem? Najměte si úklidovou agenturu. 

Ceníky agentur

Možná se budete stydět, že o takové možnosti vůbec přemýšlíte. Uvědomte si však, že nejde o žádné služky či hospodyně, ale o profesionálky. V České republice zájem o tyto služby stále vzrůstá a jejich cena není tak závratná, jak by se mohlo zdát. Ceník mají agentury většinou nastavený tak, že platíte za každou hodinu práce a také podle toho, jakou činnost si objednáte.

Cena může být rozhodujícím kritériem při výběru firmy. Zamyslete se nad tím, zda vás nevyjde levněji generální úklid celého bytu než účtování za jednotlivé činnosti, za které zaplatíte hodinovou taxu. 

Vyúčtování elektřiny: Za co platíme?

Vyúčtování elektřiny: Za co platíme?

Projděte si s námi fakturu a zjistěte, proč je cena tak vysoká.

Ceník agentur se bude samozřejmě lišit. Za generální úklid zaplatíte okolo 160 Kč za hodinu (na jednu hospodyni) v menších městech. V Praze to může být okolo 200 Kč. Cena za úklid bude nižší, pokud vám agentura uklízí pravidelně. Za úklid si připlatíte, pokud jej budete chtít provést o víkendu nebo o svátcích. 

Jak vybrat úklidovou firmu?

Jaké práce za vás firma zastane, se dozvíte v jejich informačních letácích nebo na internetových stránkách firmy. Samozřejmě nejlepší je, když vám firmu doporučí někdo, kdo s ní má dobré zkušenosti. Pokud nikoho takového ve svém okolí nemáte, zjistěte si o firmě co nejvíce informací – jak dlouho již působí, jaké technologie využívá při práci, důležité je vědět, jak firma řeší případné škody způsobené při úklidu. Většina agentur je pojištěna proti škodě či krádeži, kterou může pracovník způsobit. Úklidová firma by měla také prověřovat své zaměstnance (trestní bezúhonnost, výpis z trestního rejstříku). Velmi dobrým ukazatelem je, pokud je agentura držitelem certifikátu kvality ISO.                                            

Pokud jste se už pro jistou úklidovou agenturu rozhodli, pozvěte si jejich pracovníka domů, sepište potřebné papíry a dohodněte, se jakou částku za daný úklid zaplatíte, abyste poté nebyli zaskočeni. Dobré je také pokud firma umožňuje vaši přítomnost při úklidu, nebo možnost přijít ve sjednaný čas domů a práci si zkontrolovat a až poté zaplatit.

Co mít na mysli při sjednávání agenturyKlepněte pro větší obrázek...

  • Byt před příchodem úklidové agentury neuklízejte. Dejte si však do pořádku věci, které jsou pro vás důležité a někam si je odkliďte (například různé dokumenty), abyste po odchodu paní na úklid nelítali po bytě a nehledali je. Je tady i možnost, že už byste se s nimi neshledali.
  • Dopředu se s agenturou domluvte, zda si jejich pracovník donese své vlastní nářadí na úklid. Pokud ne, vše nachystejte.
  • Před úklidem vyložte karty na stůl, aby měla hospodyně jasno v tom, co a jak chcete uklidit, jak si to představujete.
  • Pokud nechcete, aby se pracovník agentury něčeho dotýkal (například cenností či starožitností), také mu to sdělte dopředu.
  • Také upozorněte na záludnosti vašeho bytu (například, že tento obraz visí na stěně jenom silou vůle a při oprašování je nutné jej přidržet).

S čím vším kromě úklidu vám agentury pomohou?

Kromě tradičního úklidu vám mohou vyvenčit psa, vyzvednout děti ze školy, udělat s nimi domácí úkoly, mohou i uvařit nebo nakoupit. Najmout si můžete i hodinového manžela.

Samozřejmě si můžete najmout i někoho ze svého okolí. Je otázkou, která z možností je výhodnější. Paní ze sousedství bude nejspíš levnější. Podstupujete však riziko, že můžete narazit na tipaře bytů. U ženy pracující samostatně bez agentury nemáte záruku, že bude používat speciální prostředky na různé povrchy. Tato hospodyně také nejspíše nebude pojištěna pro případ rozbití nějakého předmětu. Poté se těžko budete dohadovat o odškodném.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená