FinExpert.e15.cz

Klienti GE Capital Bank používají platební karty nejvíce

Klienti GE Capital Bank patří mezi nejaktivnější uživatele platebních karet. V soutěžích, které na podporu užívání karet organizuje v České republice MasterCard Intl., proto pravidelně obsazují přední místa. Jen v průběhu poslední zimní soutěže, kterou rovněž vyhrál klient GE Capital Bank, došlo k 50% nárůstu počtu transakcí platebními kartami GE Capital Bank a 40% nárůstu objemu za nákupy v obchodech.

 

V letní soutěži, jejímž cílem bylo vyfotografovat na dovolené co nejoriginálnější místo, kde opravdu nejde platit platebními kartami, obsadili klienti GE Capital Bank druhé, čtvrté a páté místo.

 

Cílem zimní soutěže, která probíhala od 10. listopadu do 31. prosince 2002, bylo maximálně zvýšit počet transakcí v obchodech, tedy motivovat klienty, aby dávali přednost bezhotovostním platbám kartou před výběry hotovosti z bankomatů. Tato soutěž se setkala u klientů GE Capital Bank s velikým ohlasem – po dobu jejího trvání provedli více jak 600 000 domácích a více jak 15 000 zahraničních transakcí v obchodech v celkovém objemu přes 730 milionů korun, což znamená v meziročním srovnání nárůst o více než 50 % transakcí a 40 % objemu. Celkem se soutěže zúčastnilo přes 100 000 klientů GE Capital Bank a průměrný nákup platební kartou přesáhl 6000 korun.

 

Pan Pavel Ramach, klient GE Capital Bank, který nakonec soutěž MasterCard jako nejaktivnější zákazník v České republice vyhrál a odnesl si zahraniční zájezd v hodnotě 300 000 korun do místa své volby, k tomu řekl: „Platební kartu používám při placení v obchodě hodně, ale zájezd za 300 000 korun byla skutečná motivace. Vždycky, když jsem tlačil vozík s nákupem, představoval jsem si jak tlačím svoji výhru.“ V průběhu soutěže provedl pan Ramach neuvěřitelných 405 transakcí platební kartou (tedy řádově osm denně) a nárůst jeho transakcí proti období před soutěží činil 13400%.

 

„Prioritou GE Capital Bank je naučit klienty aktivně využívat výhod finančních produktů, které jim nabízí. Pokud klient platí kartou v obchodě, není tato transakce zatížena žádným poplatkem jako v případě výběru hotovosti na bankomatu,“ dodává Daniel Grinč, produktový manažer GE Capital Bank pro platební karty.

 

GE Capital Bank svým klientům nabízí mezinárodní platební karty značek Maestro, MasterCard Standard, MasterCard Internet, MasterCard Business a MasterCard Gold.  Ke konci prvního čtvrtletí 2003 vydala více než 400,5 tis. platebních karet. Z toho bylo téměř 250 tis. karet Maestro a téměř 151 tis. karet MasterCard.

 

(Zdroj: tisková zpráva GE Capital Bank)

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená