FinExpert.e15.cz

Klienti eBanky využívají pro bezpečné nákupy na internetu přes 670 internetových obchodů

Klienti eBanky, kteří používají pro své platby na internetu Platební systém eBanky zvýšili meziročně objem nákupů o více než 26 %. Objem plateb pak za prvních deset měsíců letošního roku přesáhl 51 milionů Kč

„Platební systém eBanky, určený pro bezpečný nákup na internetu, používá v současné době přes 670 obchodníků a jen v letošním roce jich přibylo 113 nových,“ dodal Vlastimil Nigrin, člen představenstva a výkonný ředitel oblasti Provoz eBanky. „Počet nákupů za stejné období přesáhl 37 tisíc a mezi nejčastěji placené služby patří placení za webhosting, internetové služby a výpočetní techniku, stejně jako dobíjení předplacených kuponů pro mobilní telefony,“ doplnil V. Nigrin.

Průměrný nákup na internetu pomocí Platebního systému eBanky přesáhl 1380,- Kč. „Podle několikaleté zkušenosti předpokládáme rapidní nárůst zájmu o placení na internetu především v předvánočním období, a to v meziměsíčním nárůstu přesahujícím 30 %,“ řekl V. Nigrin. Kromě této možnosti nabízí eBanka pro placení na internetu svým klientům Internetovou platební kartu, která eliminuje rizika zneužití karty při internetových nákupech.

Platební systém eBanky
Platební systém eBanky je speciální platební nástroj umožňující klientům zaplatit za objednané zboží a služby ve virtuálních obchodech převodem z účtu v eBance. Pomocí Platebního systému pak může obchodník přijímat platby na svůj účet u eBanky. Platby jsou realizovány on-line, do 5ti minut od zadání příkazu k úhradě zákazníkem. Na základě tohoto převodu firma distribuuje zboží či službu zákazníkovi.

Hlavní výhodou platebního systému je rychlost (celá operace od zaplacení zákazníkem po připsání na účet obchodníka netrvá více než 5 minut) a  maximální kontrola procesu finančního vyrovnání s kupujícím. Pro co nejlepší přehled o došlých platbách totiž eBanka nabízí možnost kdykoli sestavit výpis z účtu zasláním URL-příkazu - každý den, každou hodinu či každých pět minut. Na základě tohoto výpisu lze expedovat zboží, provést službu apod. s vědomím, že klient již skutečně zaplatil.

V současné době je registrováno více než 600 aktivních Platebních systémů eBanky, kterým dnes disponují téměř všechny významné firmy českého internetu. Implementace tohoto způsobu přijímání plateb je otázkou jednoho odpoledne, při použití přednastavených aplikaci (např. Zoner InShop, MujObchod, Software602 eShop, Vltava2000,  PLATBA.CZ a dalších) trvá celá implementace Platebního systému eBanky pouze několik minut.


eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 144 obchodních místech. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard & Poor’s označovaný jako  BBB minus (BBB-), tzn., že je v tzv. investičním stupni. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za poslední tři roky  (2000-2002) byl více než 12,5 mld. Kč  a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 380 tisíc. Více než 88 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 54 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 116 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 174 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená