FinExpert.e15.cz

Klienti eBanky mohou obchodovat s Podílovými listy ČP Investu ze svého účtu

 Propojení Osobního nebo Firemního účtu v eBance a fondů ČP INVEST, která byla spuštěna v minulých dnech, umožňuje automaticky zhodnocovat volné prostředky, které klient bezprostředně nepotřebuje. Klient si pouze nastaví parametry pro požadované investiční chování účtu.

 Investovat do fondů ČP Invest lze přes internet nebo skrze telefonnímu bankovnictví. Podílové listy ČP Investu lze také nakupovat a odprodávat na všech Klientských centrech eBanky a také na pobočkách České pojišťovny. Cenové podmínky pro nákup listů jsou pro všechny zájemce u obou finančních ústavů stejné.

 Jak řekl předseda představenstva a generální ředitel Radomír Lašák: „Možnost obchodování s podílovými listy fondů ČP Invest je dalším výsledkem spolupráce eBanky s ostatními členy skupiny České pojišťovny a přináší klientům možnost efektivně a zároveň velmi jednoduše zhodnocovat volné finanční prostředky. “

 Klientským účet v eBance poskytuje při správě investic do podílových fondů řadu výhod. Samozřejmostí je přehled o aktuálním stavu portfolia 24 hodin denně, 365 dní v roce. Klient eBanky může ze svého účtu sledovat nejen aktuální vývoj na trhu a změny kurzů, ale také historii obchodování. Klient má také přehled o celkovém charakteru fondů, jejich výnosnosti, doporučeném investičním horizontu, převažujícím typu nakupovaných cenných papírů a výši investičního rizika. Při obchodování lze využít také kvalitních služeb profesionálních Finančních poradců eBanky – držitelů licence pro prodej Podílových listů.

 Jelikož všechny klientské účty eBanky jsou víceměnové, lze investovat přímo v měně, ve které jsou podílové listy denominovány. Služba Inteligentního inkasa umožňuje automatickou kontrolu zůstatku na běžném klientském účtu. V případě poklesu zůstatku pod zvolený limit systém umožňuje zpětný odkup podílových listů  a doplnění hotovosti na účtu. V případě, že zůstatek překročí klientem stanovenou hranici, finanční prostředky se automaticky investují do zvoleného podílového fondu. To představuje vynikající způsob využití finančních prostředků: jejich zhodnocení může překonat úroveň termínovaného vkladu a přitom zůstávají stále k dispozici.

Dynamičtí investoři si mohou vybrat z oborově profilovaných fondů v oblasti farmacií a biotechnologií, ropy a energetiky nebo nové ekonomiky a současná situace na kapitálových trzích vybízí k zamyšlení, zda je ten pravý čas. Odborníci na klientských centrech eBanky jsou připraveni poskytnout zákazníkům další informace.

 Možnost ovládání Osobního či Firemního účtu, nyní rozšířeného o nabídku investování do otevřených podílových fondů ČP Invest, mohou všichni zájemci bezplatně vyzkoušet na internetových stránkách eBanky www.ebanka.cz, kde je připravena ukázková verze.

 (Zdroj: tisková zpráva eBanky)

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená