FinExpert.e15.cz

Klamání spotřebitelů pokračuje

Nutnost přijetí Parlamentem projednávané novely zákona o regulaci reklamy se opět projevila při úterním otevření hypermarketu Tesco v Praze na Skalce. Zboží, které firma avizovala v masivní reklamě, bylo k dispozici pouze pár minut po otevření. Na SOS se obrátili rozhořčení spotřebitelé, kteří se cítí takovým jednáním oklamáni.

Sdružení obrany spotřebitelů ČR už několikrát upozorňovalo na praktiky velkých obchodů, které při různých akcích avizují vysoké slevy na jednotlivé druhy zboží. Když se spotřebitelé nechají na takovou reklamu nalákat, zjistí, že byli prostě oklamáni. Potvrdilo se to znovu při dnešním otevření pražského hypermarketu Tesco. Spotřebitele firma lákala na výrazné slevy mj. fotoaparátu Kodak (původní cena 8999 Kč ve slevě 2499 Kč). Během několika minut byl fotoaparát vyprodán.

Tesco se snažilo nahradit avizovaný fotoaparát jiným, jehož cena nebyla pro spotřebitele zdaleka tak výhodná. Nezajistilo, aby po dostatečně dlouhou dobu bylo zboží, na něž dělali bombastickou reklamu v různých médiích, spotřebitelům k dispozici. Znovu se ukazuje nutnost stanovit prodejcům povinnost, jako je tomu např. v sousedním Německu, mít při podobných akcích zásobu zboží alespoň na dva dny. Obrátili se na nás spotřebitelé, kteří se cítí jednáním hypermarketu podvedeni, považují jeho chování za klamání spotřebitele. Na jejich otázky nebyli pracovníci hypermarketu schopni odpovědět, vymlouvali se, že nabídka platí do vyprodání zásob.

Sdružení obrany spotřebitelů ČR se domnívá, že podobný přístup vůči spotřebitelům, s nímž vchází Tesco do další části Prahy, jen dokládá, že je nanejvýš nutné podobné praktiky zakázat. Spotřebitel má právo na důstojný nákup, na pravdivé informace. Prodejci by se měli odnaučit zacházet se spotřebitelem jen jako s objektem svého zisku, kterého je třeba pouze nalákat do prodejny jakýmkoli způsobem.

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: no
Marek
5. 11. 2005, 03:26
U nás
Jarmila
4. 11. 2005, 09:26
no
bdx
4. 11. 2005, 09:09
Důstojnost
Vladik
4. 11. 2005, 07:44

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená