FinExpert.e15.cz

Kinematovlak letos zavítá do 23 měst v Česku

Také v letošním roce připravily České dráhy společně s organizátory 46. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín putovní cestu speciálního Kinematovlaku, který postupně zavítá do 23 měst v Čechách i na Moravě. Upravený vůz na projekční sál, výstavní vůz a doprovodný vůz ČD s promítáním filmů pro děti a mládež tak v období od 28. dubna do 3. června 2006 navštíví postupně města ve Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Libereckém a Zlínském kraji. Jako první měly možnost shlédnout zdarma hrané i kreslené filmy děti v Lužné u Rakovníka, kde Kinematovlak svou cestu 28. dubna zahájil.

V sobotu 3. června se pak Kinematovlak rozloučí s dětmi ve Vizovicích, kde zakončí svůj pobyt coby tzv. „boční scéna“ Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín. Kromě filmových představení budou mít návštěvníci Kinematovlaku možnost ve výstavním voze shlédnout výstavu  historie železnice a historie železničních jízdenek a jejich výdeje. Na děti čekají drobné dárky, pamětní razítka, pohledy či jízdenky s železniční tematikou či se mohou zúčastnit výtvarné soutěže s Krtečkem. Každý kdo s sebou přinese vlastnoručně nakreslený obrázek Krtečka obdrží drobný dárek. Autoři 50 nejhezčích výkresů budou po skončení soutěže odměněni hodnotným dárkem.

Filmová představení v Kinematovlaku jsou pro děti zcela zdarma a probíhají v každém z měst vždy po celý promítací den v půlhodinových až dvouhodinových intervalech. První představení začínají v 8.00 respektive v 9.00 hodin (víkendové dny); poslední pak odpoledne v 16.45 hodin. Děti přitom mají možnost shlédnout například české  večerníčkové pohádky  o Rákosníčkovi, Kosích bratrech, Štaflíkovi a Špagetce a další. Z hraných filmů pro děti jsou pak v nabídce například Anděl páně, Krakonoš a lyžníci, Pan Tau či Páni kluci.

Celkem se v Kinematovlaku během jeho putování po České republice uskuteční více než 360 představení – kapacita klimatizovaného promítacího sálu v železničním voze byla oproti minulému ročníku navýšena takřka dvojnásobně na 60 míst. Představení tak bude mít možnost shlédnout více než 21 600 dětí. V některých městech, kam Kinematovlak zavítá, je vedle promítání pro děti zdarma připraven také zajímavý doprovodný program.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená