FinExpert.e15.cz

Kdo má nejlepší image?

GE Capital Bank a GE Capital Multiservis byly oceněny za svou image.

Finanční skupina GE v České republice se stala nejúspěšnější finanční skupinou v rámci soutěže Rhodos – ceny za firemní image. GE Capital Bank obdržela hned dvě první místa; v kategoriích Banky a Přímé bankovnictví. Její sesterská společnost GE Capital Multiservis se stala vítězem kategorie Společnosti poskytující splátkový prodej.

Sdružení Rhodos již posedmé vyhlásilo vítěze ocenění o nejpůsobivější firemní image. Cena je vyhlašována v 19 kategoriích podle oboru činnosti firem – z toho sedm kategorií se týká finančních institucí. Finanční skupina GE se umístila na prvním místě ve třech z těchto sedmi kategoriích. O pořadí firem v jednotlivých kategoriích rozhodoval reprezentativní vzorek 500 top manažerů z celé České republiky.

Za nejdůležitější kritéria image v kategorii bank označili ve výzkumu pořádaném agenturou GfK dotazovaní manažeři důvěryhodnost, finanční sílu a stabilitu, spolehlivost, solventnost a serióznost. Podle výzkumu pak GE Capital Bank nejvíce ze všech bank působících na českém trhu naplňuje zmíněná kritéria dobré image.

Stejně tak GE Capital Bank nejvíce v očích reprezentativního vzorku českých top manažerů splňuje kritéria dobré image v oblasti přímého bankovnictví. Těmi jsou spolehlivost, důvěryhodnost, cenová přiměřenost produktů, finanční síla a stabilitu a solventnost.

„Uvědomujeme si, jak důležitou roli při výběru společností či jejich produktů hraje z pohledu klientů image společnosti. Proto si velmi ceníme toho, že jsme se stali vítězi hned ve dvou kategoriích ocenění Rhodos - Banky a Přímé bankovnictví. Tím spíše, že se jedná o respektovanou cenu, která se v České republice uděluje již poněkolikáté,“ uvedl Gerard Ryan, generální ředitel GE Capital Bank. „Jsme navíc potěšeni, že o vítězi rozhodli manažeři na základě takových kritérií, jako je důvěryhodnost, finanční síla či stabilita – svědčí to tom, že si jsou vědomi, jak významná je pro klienty naše příslušnost k největší společnosti světa – General Electric,“ dodal.

Vítězství ve dvou kategoriích soutěže Rhodos je v krátké době dalším oceněním, které GE Capital Bank získala. V polovině května totiž získala ocenění „Zaměstnavatel roku 2003“. V loni v listopadu byla GE Capital Bank v soutěži MasterCard Banka roku vyhlášena „Nejdynamičtější bankou roku 2002“ a její účet GEnius získal v této soutěži titul „Běžný účet roku 2002“.

GE Capital Multiservis zvítězil v kategorii „Společnosti poskytující splátkový prodej“.

Manažeři, kteří rozhodovali o pořadí firem v jednotlivých kategoriích, označili GE Capial Multiservis za firmu s nejpůsobivějším image na základě kritérií, jimiž jsou cenová přiměřenost produktů, serióznost, důvěryhodnost, přístup ke klientům a kvalita výrobků.

„Společnost GE Capital Multiservis má na českém trhu dlouhou tradici a je leadrem trhu splátkového prodeje. Toto její postavení potvrzuje i vítězství v soutěži Rhodos. Tohoto vítězství si ceníme i proto, že jsme ho získali díky takovým faktorům, jako je cenová přiměřenost produktů či přístup ke klientům,“ konstatoval Jiří Pathy, ředitel společnosti GE Capital Multiservis.

Výsadní postavení GE Capital Multiservis na českém trhu potvrzují i údaje Asociace leasingových společností, podle níž GE Capital Multiservis půjčila klientům v prvním čtvrtletí roku 2003, finanční prostředky ve výše 1,13 miliardy korun. To je podle informací Asociace leasingových společností o 225 milionů korun více, než půjčila společnost Cetelem (905 milionů korun) a o 466 milionů korun více než společnost HomeCredit (664 milionů korun).

Zdroj: TZ Ogilvy Public Relations, Jan Hainz (TM GE Capital)

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená